Autokult.cz - Auta nás baví
13. květen 2022

Poslechněte si podcast: #50 Michal a Ondra - Pět nejzásadnějších předokolek a nová sportovní auta s manuálem

V dnešním díle se podíváme na novinky ze světa sportovních aut, které si ponechaly manuální převodovku. Zajímat nás bude jak nová Toyota Supra, tak Porsche 911 Sport Classic. Poté ale přejdeme na pětici nejzásadnějších předokolek, které se podle nás kdy vyráběly. Užijte si další podcast Autokultu, podcast Michala a Ondry

01:01:50

Autokult.cz - Auta nás baví

Vydává: Autokult.cz

Podcast by Autokult.cz

Web

Před týdnem 55:58

#115 Německý prodejce ojetin mi lže více, než Turek, říká Matěj Horňák

Hostem podcastu Autokultu je odborník na ojeté vozy Matěj Horňák. Proč už auta z Německa nejsou zárukou kvality? Je lepším prodejcem člověk, který není rodilý Němec? Jak poznat férového prodejce? A jsou auta v Německu levnější než v Česku? V tomto podcastu si zodpovíme nejen tyto otázky, ale zároveň si řekneme, že ani ojeté auto od autorizovaného prodejce není zárukou bezproblémovosti.

Před 3 týdny 54:40

#114 Michal A Ondra - NEJLEPŠÍ AUTA NA TRHU - 2. DÍL: Plus nejšílenější Mustang historie!

Jaký elektromobil bychom si koupili? A jaký supersport či SUV? Další várka těch nejlepších aut na trhu podle Michala a Ondry - podle Autokultu - je tady! Nemůžeme ale zapomenout ani na jednu novinku. Objevil se totiž nový Mustang GTD! A ten nemá s klasickým Mustangem vůbec nic společného. Je to víc závodní auto na značkách, ostatně posuďte sami.

24. srpen 2023 56:53

#113 Michal A Ondra - NEJLEPŠÍ AUTA NA TRHU - 1. DÍL: Od Fiatu Panda po BMW 7!

Jaká auta bychom si vybrali v jednotlivých třídách? Tohle je naše doporučení! Od malých a levných vozů, přes rodinné univerzály, sportovní hatchbacky, až po sportovní roadstery a luxusní limuzíny! 1.díl našeho výběru toho nejlepšího mezi novými auty je zde, na druhý díl se můžete těšit za týden.

17. srpen 2023 31:04

#112 Michal A Ondra - BIZARNÍ AUTOMOBILY a podivná technická řešení! Plus nejdražší MPV

Řidič sedící vzadu? Šestimístné MPV bez místa pro zavazadla? Kombinace pickupu a sportovního kabrioletu? Anebo jen dveře, které brání pohodlnému vystoupení z auta? Dnes se podíváme na podívná a bizarní technická řešení a automobily! Zároveň se podíváme i na nejdražší nové MPV či na velmi populární druhá auta do rodiny v USA.

11. srpen 2023 01:06:46

#111 Michal A Ondra - DIESELGATE: Jak vznikl největší skandál VW a jaké měl důsledky?

O co se jednalo v největším automobilovém skandálu všech dob zvaném DIESELGATE? Mohl za jeho provalení bývalý šéf Volkswagenu? Byl do toho zapojen pro Němce extrémně důležitý podnik Bosch? Mohla za vše i velmi uvolněná firemní kultura s prostitutkami a drahými nákupy v luxusních obchodech? Kolik let ve vězení dostali jednotliví aktéři? A jak tato kauza ovlivnila celý automobilový svět a pomohla elektromobilům? To vše se dozvíte v nejnovějším podcastu Michala a Ondry na Autokultu!

4. srpen 2023 01:05:56

#110 Michal A Ondra - Automobilové fuckupy díl 2: Kauza Takata a podvodné Rambo Lambo!

Druhý díl o automobilových průšvizích a podvodech na zákazníky je tu! Tentokrát si povíme o krkolomném vzniku jediného offroadu od Lamborghini, mrkneme se na obrovskou kauzu firmy Takata a nebude chybět ani vychytralý výklad pravidel pro Le Mans či náš pohled na dvě auta - Jaguar X-Type a VW Phaeton.

28. červenec 2023 50:06

#109 Michal A Ondra - Automobilové fuckupy díl 1: Auto, které vám sebrali a vůz, co zabíjel!

Automobilové fuckupy, anebo taky průšvihy a podvody na zákazníky. To je hlavní téma následujících dvou podcastů Michala a Ondry. Dnes si povíme o převratném voze, který jste si ale nakonec nemohli nechat. Vzniklo díky němu ale mnoho nových patentů. A dalším tématem bude vůz, který se stal hlavním protagonistou populární knihy o nebezpečnosti aut! Tohle auto údajně zabíjelo svou posádku, realita ale byla komplikovanější.

21. červenec 2023 01:23:54

#108 150 km/h, Změny bodového systému a Měření rychlosti - Tomáš Blecha

V dalším díle podcastu si popovídáme s odborníkem na dopravu Tomášem Blechou a budeme se bavit o změnách v bodovém systému, o řidičáku na zkoušku, o předjíždění kamionů, o rychlosti 150 km/h na dálnici a o tom jak a čím měří Policie ČR rychlost. Zároveň probereme i různé další nešvary na silnicích.

19. červenec 2023 40:51

#107 Půl roku jsem pracoval pro CLARKSONA na THE GRAND TOUR EUROCRASH! - Jakub Rejlek

Jaké to je být součástí týmu pořadu The Grand Tour? Jak působí naživo trojice moderátorů Clarkson, Hammond a May? Jak moc nahrané jsou jednotlivé situace v tomto pořadu? I o tom se budeme bavit s Jakubem Rejlkem, který půl roku pomáhal připravovat díl Eurocrash pořadu The Grand Tour!

7. červenec 2023 58:29

#106 Michal A Ondra - Podivná automobilová jména! Která auta různých značek se jmenují stejně?

Dnes se zaměříme na automobilová jména. Která auta byla pojmenována vtipně či nešťastně? A které modely různých značek se jmenují stejně? To vše a mnohem více se dozvíte v nejnovějším podcastu Michala a Ondry!