ROŽNI!
Sezóna 2Epizoda 531. květen 2022

Poslechněte si podcast: #5 Tomáš Vrátný o inovacích, managementu a Rallye Dakar

Tomáš velí víceoborové strategické (a patriotistické) skupině OSTRA GROUP. Jaké to je, řídit velkou skupinu propojených firem z různých oborů? V květnovém ROŽNI! se zamýšlíme nad strategickým řízením, patriotismem a sponzoringem. Bavíme se o řízení živých organismů skrze delegování a alchymistickém hledání správného mixu racia a intuice. Jak mohou společné emoce překlenout změnu? A jak se pěstují inovace? Dozvíte se taky, jak se buduje víceúčelová sportovní hala v širším centru Ostravy a jak to skutečně vypadá na Rallye Dakar. Tomáš Vrátný je předsedou představenstva skupiny OSTRA GROUP, která poskytuje služby pro osobní a nákladní dopravu, zdokonaluje jízdní vlastnosti vozidel a zajišťuje podmínky pro podnikání a bydlení. Zkušenosti sbírá už více než 70 let – její součástí je třeba ČSAD Ostrava. V ROŽNI! si každý měsíc svítíme na podnikání v Moravskoslezském kraji. Nejposlouchanější a nejvtipnější business podcast regionu uvádí Tomáš Buchwaldek a Martin Hykel.

41:28

ROŽNI!

Vydává: Patrioti MSK

Posvítíme si na podnikání v Moravskoslezském kraji. Rozhovory s patrioty, kteří mají co říct, o podnikání, které má budoucnost. Nejposlouchanější a nejvtipnější business podcast Moravskoslezského kraje uvádí Tomáš Buchwaldek a Martin Hykel.

Web

Sezóna 2Epizoda 15Před 3 týdny 36:05

#15 Martin Kučera o závodech a Havířovské desítce

Můj sen je, že Havířovská desítka spojí celé město v živoucí organismus, říká její spoluzakladatel Martin Kučera. V novém ROŽNI! se bavíme o Havířově, organizaci závodu i postupné profesionalizaci. A tentokrát jsme hosta donutili odhalit přesná čísla. Jak přetavit nápad ve velký projekt? A jak ho postupně budovat a profesionalizovat? Jaká je konkurence mezi velkými městskými závody? Kolik takový závod stojí a kde na něj sehnat partnery? A hlavně: Koho uvidíte, když poběžíte firemní štafetu? Martin Kučera je spoluzakladatel závodu Havířovská desítka, který obnovil tradici městských běhů v Havířově. Benefiční myšlenkou závodu je podpora hráčů HSC Moravia — sportovců na vozíku, kteří hrají paralympijský sport boccia. Kromě toho založil firmu JuiceUp, která se věnuje engagementu zaměstnanců a workplace consultingu. V ROŽNI! si každý měsíc svítíme na podnikání v Moravskoslezském kraji. Nejposlouchanější a nejvtipnější business podcast regionu uvádí Tomáš Buchwaldek a Martin Hykel.

Sezóna 2Epizoda 1418. červenec 2023 42:32

#14 Adam Milata o nástupnictví a CSR

Základem je srovnat se s myšlenkou, že už nebudete řídit, novému CEO do toho nemůžete kecat tak, že z něj bude sekretářka, říká výkonný ředitel Fortemixu Adam Milata. V letním ROŽNI! se bavíme o předání firmy, společenské odpovědnosti, modelu řízení a rozhodování ve firmě, ale i akvizici nových trhů. Zkrátka samá business témata. Jak je těžké předat firmu se 120 zaměstnanci externímu CEO? Kdy si uvědomíte, že už můžete být brzdou? Kde se hledá nový výkonný ředitel do velké firmy s unikátním produktem? Proč Fortemix každých pět až sedm let mění business? Jak se z Paskova dostali do Keni? A proč sází stromy v Nepálu? Adam Milata je majitel a výkonný ředitel paskovské firmy Fortemix, která vyrábí podlahové a střešní materiály. Zaměřují se na cementové průmyslové podlahové systémy a PVC podlahy s industriálním i komerčním využitím. Jejich produkty se používají ve 45 zemích, export se na 320 milionech korun obratu podílí 80 %. Se 120 zaměstnanci je Fortemix navíc významným zaměstnavatelem ve městě. V ROŽNI! si každý měsíc svítíme na podnikání v Moravskoslezském kraji. Nejposlouchanější a nejvtipnější business podcast regionu uvádí Tomáš Buchwaldek a Martin Hykel.

Sezóna 2Epizoda 1331. květen 2023 50:23

#13 Speciál o „dělání vizí“, networkingu a 16. Setkání Patriotů MSK

Host tentokrát nedorazil, takže v květnovém ROŽNI! trochu improvizujeme. Tomáš & Martin probírají, jak ve firmě tvořit vize a hodnoty (a že se v tom liší!), jak úspěšně networkovat na akcích (a že se v tom liší!) a… slavnostně odhalují řečníky 16. Setkání Patriotů MSK. Do kdy se ve firmě ještě udrží rodinná atmosféra? Jak se připravit na akci, aby byl networking úspěšný? Kolik vztahů je člověk schopný mentálně udržovat? O čem se bude mluvit na 16. Setkání Patriotů MSK? A kolik vajíček je v průměrném platu?! V ROŽNI! si každý měsíc svítíme na podnikání v Moravskoslezském kraji. Nejposlouchanější a nejvtipnější business podcast regionu uvádí Tomáš Buchwaldek a Martin Hykel.

Sezóna 2Epizoda 1230. březen 2023 34:45

#12 Martin Ksandr o Expedition Clubu a love brandu

Začínali jsme jako neziskovka, teď jsme firma se stoprocentním převisem poptávky, říká vedoucí Expedition Clubu Martin Ksandr. V březnovém ROŽNI! hodně cestujeme. Alespoň prstem (slovem) po mapě. Brněnský Expedition Club, ovšem řízený Ostravákem, je sice formálně cestovka, ale vlastně jedna velká komunita, která si užívá netradiční zážitky: Pořádají polární výpravy, road tripy po Americe, výstupy na osmitisícovky, zájezdy z Česka do Ghany… Tentokrát se bavíme o tom, jak se vede love brand v cestovním ruchu a proč se vrátit do Ostravy, i když podnikání rozjedete v Brně. Co bylo klíčem úspěchu Expedition Clubu? Proč je na prvním místě vždy průvodce a ne zákazník? Proč nikdy nebudou růst v kvantitě? A jak se dělá autentický marketing? Martin Ksandr je podnikatel, cestovatel, horolozec a právník. Taky tahoun, motivátor a prý trochu paličák. Ale hlavně základní kámen brněnské outdoorové cestovní kanceláře Expedition Club. Narodil se v Ostravě, Expedition Club založil po svých studiích na brněnské právnické fakultě jako spolek a nakonec se přestěhoval zpátky do Ostravy, odkud podnikání řídí. V ROŽNI! si každý měsíc svítíme na podnikání v Moravskoslezském kraji. Nejposlouchanější a nejvtipnější business podcast regionu uvádí Tomáš Buchwaldek a Martin Hykel.

Sezóna 2Epizoda 1122. únor 2023 55:49

#11 Antonín Klimša o manažerství a zdravotních pojišťovnách

Nepodceňujme intuici, srovnávejme se s tím nejlepším na trhu a věnujme komunikaci stejnou péči jako vývoji, shrnuje svá manažerská pravidla výkonný ředitel RBP, zdravotní pojišťovny, Antonín Klimša. V únorovém ROŽNI! se bavíme o manažerských tipech, funkčním rebrandingu, neúnavné digitalizaci i fungování zdravotních pojišťoven. Jak se řídí tisíce zaměstnanců v desítkách firem? Jak vypadá základní manažerský vzorec zkušeného manažera? Co je z hlediska hospodaření důležité pro tak specifický sektor, jakým jsou zdravotní pojišťovny? A proč by nikdo neměl a priori očekávat shovívavost? Antonín Klimša má za sebou bohatou manažerskou kariéru. Začínal v OKD, kde se postupně vypracoval k pozici výkonného ředitele. Před pěti lety přijal novou výzvu a stal se výkonným ředitelem RBP, zdravotní pojišťovny. Pojišťovna si během jeho vedení prošla kompletním rebrandingem a zaměřila se na digitalizaci. Ve volném čase se věnuje sportu, především tenisu a sportům na lyžích. V ROŽNI! si každý měsíc svítíme na podnikání v Moravskoslezském kraji. Nejposlouchanější a nejvtipnější business podcast regionu uvádí Tomáš Buchwaldek a Martin Hykel.

Sezóna 2Epizoda 1031. leden 2023 43:30

#10 Jan Rafaj o průmyslu a bydlení

Buďme štíhlí, podržme se navzájem, starejme se o zaměstnance a mějme finální produkt, radí šéf Heimstadenu Jan Rafaj. V lednovém ROŽNI! si povídáme o bydlení, kaňkách na image regionu, skandinávské neformálnosti i předpovědi pro rok 2023. Co udělat pro to, aby dobrý nápad nezapadl? Doženeme někdy Prahu nebo Brno v cenách bydlení nebo životních nákladech? Čím je specifická bytová situace v Moravskoslezském kraji? Naskočíme v Česku někdy na zahraniční vnímání nájemního bydlení? A jaký dopad bude mít další vývoj války na Ukrajině pro průmysl? Jan Rafaj je generálním ředitelem společnosti Heimstaden Czech, viceprezidentem Svazu průmyslu a dopravy ČR, členem prezidia Asociace nájemního bydlení a  dozorčí rady OKD. Vystudoval právnickou fakultu na Masarykově univerzitě v Brně, vzdělání si rozšířil studijním pobytem ve Finsku a završil jej studiem MBA na Prague International Business School. Šestnáct let byl ředitelem pro personalistiku a PR a členem představenstva ArcelorMittal Ostrava. V ROŽNI! si každý měsíc svítíme na podnikání v Moravskoslezském kraji. Nejposlouchanější a nejvtipnější business podcast regionu uvádí Tomáš Buchwaldek a Martin Hykel.

Sezóna 2Epizoda 921. prosinec 2022 31:13

#9 Vánoční speciál

Tentokrát host nepřišel. Co nám ale přišlo, je spousta aha momentů — stačilo se pořádně ohlédnout za uplynulým rokem. Tomáš & Martin rekapitulují, k čemu letos došli a jak bude vypadat rok 2023. Ve speciálním prosincovém ROŽNI! nakousneme organizační strukturu, stabilizaci, benefity stínování i řešení sra*ek. Uslyšíte, jak dramaticky se liší přístup k planningu obou moderátorů. Za Patrioty MSK navíc povíme, která témata otevřeme příští rok: Padne i jedno velké jméno… V ROŽNI! si každý měsíc svítíme na podnikání v Moravskoslezském kraji. Nejposlouchanější a nejvtipnější business podcast regionu uvádí Tomáš Buchwaldek a Martin Hykel.

Sezóna 2Epizoda 84. listopad 2022 47:49

#8 Michael Blažík o esportu a budoucnosti

Michael vede esportovou organizaci Cryptova, která má ambice stát se tváří transformace Moravskoslezského kraje. Co přesně esport obnáší? Jak se dá trénovat a managovat? Kde jsou paralely s tradičním sportem a kde vůbec? A bude to někdy na olympiádě? V listopadovém ROŽNI! se bavíme hlavně o inovativním prostředí esportu. Pokud jste (taky) trochu boomeři nebo konzervy, konečně se dozvíte, co tenhle svět vlastně obnáší. Kolik se tím dá vydělat? Opravdu berou „esportovci“ více peněz než ti tradiční? V kolika letech hráči odchází do důchodu? A proč nemusí být takový rozdíl, jestli trénujete běžný fotbal, nebo hráče ve FIFA? Máme všechny odpovědi. Michael Blažík je CEO Cryptova. Dlouhodobě se věnuje sportu a trenérství — ve své praxi propojuje sportovní koučink, právní vzdělání a znalost čínského podnikatelského prostředí, kde několik let vedl florbalové projekty. Trénoval i florbalovou Spartu nebo Torpedo Havířov. Po cestě z Havířova přes Prahu až do Číny se kvůli covidovým okolnostem vrátil do rodného kraje, kde rozběhl právě inovační esportovou organizaci Cryptova. V ROŽNI! si každý měsíc svítíme na podnikání v Moravskoslezském kraji. Nejposlouchanější a nejvtipnější business podcast regionu uvádí Tomáš Buchwaldek a Martin Hykel.

Sezóna 2Epizoda 725. září 2022 27:15

#7 15. Setkání Patriotů MSK: Umění budovat firmu

Speciální epizoda. Proč potřebujeme rozvíjet umění budovat firmu? A mít jiskru v oku? Co se dozvíte na patnáctém ročníku největší podnikatelské akci v Moravskoslezském kraji, prozrazuje duchovní otec Patriotů MSK Tomáš Buchwaldek a moderátor Daniel Konczyna. Jaké to bylo a jaké to bude? Kdo jsou naši řečníci, proč jsme je vybrali a co se od nich dozvíte? Která témata budeme opravdu ždímat? A co má společného přerovská střelnice, Tomáš Baťa a Setkání?  Inspirujte se a propojte se na 15. Setkání Patriotů MSK. Vystoupí majitel firmy Fosfa Ivan Baťka (Firma jako živý organismus), zakladatelka Queens Lenka Ondruchová (Založit. Vybudovat. Prodat.) a ředitel Nemocnice Havířov Norbert Schellong (Rozpumpujte firemní kulturu a inovace).  Vstupenky právě v prodeji: setkani.patriotimsk.cz. V ROŽNI! si každý měsíc svítíme na podnikání v Moravskoslezském kraji. Nejposlouchanější a nejvtipnější business podcast regionu uvádí Tomáš Buchwaldek a Martin Hykel.

Sezóna 1Epizoda 628. červenec 2022 39:33

#6 Jaroslav Baďura o médiích a Magazínu PATRIOT

Jarek je moravský mediální magnát, patriot a šéfredaktor & vydavatel Magazínu PATRIOT. Proč vydává papírový časopis? Kolik to celé stojí? A jaké bylo dělat mluvčího Baníku v neklidné době? V letním ROŽNI! se bavíme o mediální scéně, o patriotismu, o silných příbězích. Zajímá nás, jak se z plátku dělaného na koleni stalo lokální vydavatelství s celorepublikově největším dosahem. Vyhraje pravda, nebo kvalitní příběh? Co pojí Patrioty MSK a Magazín PATRIOT? A opravdu má ještě papír význam — třeba v inzerci? Jaroslav Baďura je celoživotní novinář, reportér a investigativec. Začínal v ostravské redakci Mladé fronty DNES, odkud v roce 2012 odešel z šéfredaktorské pozice. Od jara 2014 do jara 2015 působil jako mluvčí FC Baník Ostrava. Ve stejném roce založil online portál Magazín PATRIOT se zprávami z Moravskoslezského kraje. Dnes vychází i jako měsíčník a expanduje do Zlínského a Olomouckého kraje. V ROŽNI! si každý měsíc svítíme na podnikání v Moravskoslezském kraji. Nejposlouchanější a nejvtipnější business podcast regionu uvádí Tomáš Buchwaldek a Martin Hykel.