• Podcasty
  • PMS – Po mateřských stopách
PMS – Po mateřských stopách
Sezóna 116. červen 2021

Poslechněte si podcast: #5 Rok byla zavřená s manželem a třemi dětmi

Jaké to je mít doma čtyři chlapy? Je v dnešní době běžné, že jde muž na rodičovskou dovolenou? Jak pětičlenná domácnost zvládla pandemii? Do dalšího dílu jsme si pozvaly kamarádku Evu a vzniklo povídání, které zahřeje u srdce.

44:21

PMS – Po mateřských stopách

Vydává: Novinky.cz

Podcast o mateřství s Terezou Rakoušovou a jejími hosty. Dříve známý jako Pandemické matky sobě. I nyní rozebírá taje a záhady rodičovství. Vydejte se po stopách mateřství každou středu na Novinky.cz

Web

Sezóna 2Před dvěma dny 01:14:16

Nástup dítěte do školky a následná adaptace. Jak to zvládnout?

První dny a adaptace ve školkách či dětských skupinách je v září mezi rodiči malých dětí velké téma. Často se první dny a týdny neobejdou bez slz a pochybností. V uvolněném speciálu si o problematice zvykání si dítěte i rodiče na zcela novou situaci povídají maminky Tereza a Žaneta.

Sezóna 2Před týdnem 46:07

#114 Učte děti správným návykům čištění už od prvních zubů, v dospělosti vám poděkují

Správná péče a prevence by měla být samozřejmostí, ne každý rodič však přikládá dostatečnou váhu čištění mléčných zubů svých dětí. Co všechno si neseme za zlozvyky z dětství? A jak děti motivovat k návštěvě zubaře i ke správnému čištění zubů? Na to v podcastu Po mateřských stopách odpovídá zubní lékařka Laura Roden.

Sezóna 2Před 2 týdny 40:48

#113 Influencerka mezi maminkami. Snaží se respektovat odlišnosti a povzbuzovat mateřskou komunitu

Vedle rodičovství se věnuje podpoře ostatních matek na sítích. Na profilu, kam chodí maminky pro pochopení i zajímavá fakta, má přes 45 tisíc sledujících. Pozvání do nového dílu podcastu Po mateřských stopách přijala tvůrkyně digitálního obsahu a influencerka Tereza Havlíčková alias La Tereza.

Sezóna 2Před 3 týdny 50:41

#112 Na úkor péče o postižené dítě začala ztrácet sebe samotnou, musela to změnit

Když se jí narodila postižená dcera, její svět se obrátil vzhůru nohama. Teprve v následujících letech postupně rozkrývala, jak se co nejlépe se situací popasovat, jak být pro svou dceru tou největší oporou, a jak u toho zároveň neztratit sama sebe. Hostem podcastu Po mateřských stopách je mentorka, spisovatelka a v neposlední řadě také pečující maminka Petra F. Rohovská.

Sezóna 216. srpen 2023 01:02:57

#111 Selhala jsem jako matka. A nebo ne? Jak měřit mateřský neúspěch

Proč se celá mateřská komunita navzájem tolik porovnává a zkoumá? Jak velký strach mají matky z vlastního selhání a odsouzení okolím? Co se skutečně nevyplácí podceňovat při cestování s dětmi? Jak vypadají noční běsy? A proč raději odložit první návštěvu kina? V letním odpočinkovém speciálu mateřského podcastu Po mateřských stopách to rozebírají dvě pražské maminky Tereza a Žaneta. Sledujte podcast také na Instagramu! [https://www.instagram.com/po_materskych_stopach/?hl=cs]

Sezóna 29. srpen 2023 47:19

#110 Humor řadu pacientů s ALS neopouští do poslední chvíle. Přestože vědí, co je čeká

ALS je vzácná nemoc způsobující rychlé ochabnutí všeho svalstva. Postihnout může kohokoli. Příčiny onemocnění nebyly zatím dostatečně objasněny, léky neexistují. Jediná možnost pomoci je pacientům zlepšovat kvalitu života díky pomůckám, rehabilitaci a péči o jejich psychické zdraví. Pozvání do podcastu Po mateřských stopách přijala ředitelka organizace ALSA Eva Bezuchová.

Sezóna 22. srpen 2023 47:54

#109 Handicapovaný syn ji doprovází do práce, pacientům rehabilitací dodává naději

Stará se o handicapovaného syna. Ten se narodil se vzácnou genetickou vadou, na kterou se po dobu těhotenství nepřišlo. Dodnes je plně závislý na její péči. I proto má velmi detailní vhled do neurorehabilitační scény v České republice. Hostem mateřského podcastu je vedoucí kliniky neurorehabilitačního zařízení Sarema Brno Radana Tichá.

Sezóna 226. červenec 2023 57:46

#108 Unikátní potenciál dětí je vhodné rozvíjet, nikoliv ho potlačovat

Zkoumají metody, které pomáhají pedagogům a rodičům s hledáním i rozvojem potenciálu u dětí. Pro změny ve školství není podle nich nutné ohýbat celý systém, ale aplikovat kreativní novodobé metody, které dávají dětem prostor pro to se projevit a být unikátní, poté lépe přijímají odlišnosti ostatních. Hosty podcastu Po mateřských stopách jsou Václav Flíček a Zdeněk Sklenář z nezisková organizace Projekt Budoucnost.

Sezóna 219. červenec 2023 33:12

#107 To, co se člověk nenaučí ve školce, zbytek života dohání na terapii

Chtějí posouvat kvalitu předškolního vzdělávání a přinášet rodičům možnost návratu do práce. Do roku 2025 jim pod rukama vyroste 100 nových dětských skupin, školek nebo lesních školek. Hostem nového dílu rodičovského podcastu Novinek je Jindřich Fialka, spoluzakladatel neziskové organizace Sto skupin.

Sezóna 221. červen 2023 53:25

#106 Máte školku? A mohla bych ji vidět? V jedné panuje krutá vojna, ve druhé přílišná svoboda

Jak reaguje strhaná matka, kterou cizinec pozve na pivo? Čím lze zapudit pocity izolace a samoty spojené s mateřstvím? Kdy mají matky nárok na to si postěžovat? Podle čeho vybírat dětem školku? Lze jen zlým pohledem překazit jinému páru intimní chvíli? A co dělají ženy, když jejich děti a manželé usnou? O tom všem se v nové epizodě podcastu Po mateřských stopách baví Lucka s Terkou, dvě matky tříletých dětí.