ZJEDNODUŠENO
19. únor 2021

Poslechněte si podcast: 5 chyb, kterým se v minimalismu vyhnout

Minimalismus je o zjednodušování. Měl by vést ke zlepšení kvality, ne k tomu, aby zatěžoval nebo omezoval. Vyhněte se 5 častým chybám a profitujte z jeho výhod.

10:10

ZJEDNODUŠENO

Vydává: Patrik Zouhar

Inspirace pro všechny, kteří se zajímají o minimalismus, zjednodušování a osobní rozvoj. Vneste do života více lehkosti, smysluplnosti a kvality! www.zjednoduseno.cz

Web

22. listopad 2021 12:41

Pobyt ve tmě – dokáže vám otevřít oči?

Může pobyt ve tmě přivést člověka k hlubšímu sebepoznání? Ukázat mu, kde ztrácí svou sílu? Abych to zjistil, zavřel jsem se na 7 dní do absolutní tmy.

23. říjen 2021 06:04

Mimo domov

Když jste mimo domov, máte toho míň a přesto vás to nijak zvlášť neomezuje. Dokážete se uskromnit a snést trochu nepohodlí. Proč ale pak máme doma věcí tolik?

3. září 2021 06:10

Příběh o stromu, který dával

Budu vám vyprávět jeden moudrý příběh o tom, že v životě je důležitější dávat než brát. A taky o tom, jak silná myšlenka se může ukrývat v jednoduchosti.

16. červen 2021 06:08

Život v lockdownu

Jak pandemie zasáhla můj život minimalisty? Být bez materiálních věcí v době lockdownu má své slabiny. Člověk si uvědomí, jak je závislý na okolním světě.

6. květen 2021 06:01

Práce ve stoje: minimalistický standing home office

Práce ve stoje má spoustu výhod a méně zdravotních rizik než sezení. Ukážu vám, jak si jednoduše vytvořit domácí kancelář bez nakupování dalších věcí.

23. březen 2021 08:17

Kolotoč slastí

Prahneme po slasti, ale nedokážeme se jí nabažit. Stimulujeme smyslové orgány tak často, že se otupí, a my pak musíme hledat čím dál silnější vjemy.

14. leden 2021 04:35

Úspěch neexistuje

Dnešní svět nás nutí neustále se srovnávat s ostatními, soutěžit a vyhrávat. Chceme plnit vytyčené cíle, toužíme být oceňováni, chceme víc sledujících na sociálních sítích. Jakmile ale začneme spojovat štěstí s dosažením výsledků, zavíráme sami sebe do vězeňské cely. Je úspěch opravdu to, za čím bychom se měli honit?

22. prosinec 2020 06:10

Šest typů minimalistů

Podle kanadské blogerky Shawny Scafeové existuje šest typů minimalistů. Šetrný, zelený, nomádský, estetický, extrémní a pozvolný. Najdete se v některé z kategorií i vy?