Plnotučné zero | Bejkův mls
Epizoda 491. březen 2023

Poslechněte si podcast: #49 Jane Goodall: inspirativní myšlenky z knihy 'Kniha o naději'

Kniha o naději je balzámem na duši každého, kdo má rád přírodu. Zároveň je pohlazením při stavech ekologické úzkosti a hledání smyslu... V podcastu se objevují hlavní myšlenky knihy, ale především pak části, které zaujaly mě. Knihu určitě doporučuji k přečtení, pokud tě baví (či zájímá) téma ekologie, udržitelnosti, ochrany životního prostředí, hledání smyslu a něčeho vyššího v životě. Pokud ano, nebojím se knihu obdařit přívlastkem fascinující a velmi uspokojivou. Původní článek [https://bejkuvmls.cz/kniha-o-nadeji/] na blogu. Blog [https://campsite.bio/bejkuvmls], Facebook [https://campsite.bio/bejkuvmls], Instagram [https://campsite.bio/bejkuvmls] a YouTube [https://campsite.bio/bejkuvmls]. Podpoř podcast jasmínovým čajem [https://www.buymeacoffee.com/bejkuvmls]! Navíc dostaneš PŘEDNOSTNÍ PŘÍSTUP k novým episodám a bonusům. Díky!

08:18

Plnotučné zero | Bejkův mls

Vydává: Tomáš Shejbal

Ahooj! Vítej ve světě Plnotučného zera, které pro tebe vydávám já a bejk Belador. Hlavním tématem podcastu (a současně blogu) je cesta k nule. Nule odpadu. Mám k tématu co říct, protože přes pět let vedu bezodpadovou domácnost. V každé epizodě se zabývám popisem rozličných střípků nalézaných podél cesty k nule. Bezodpadová domácnost není jen o snižování produkovaného odpadu, ale také samovolně spuštěná cesta k sobě sama. Vedení bezodpadové domácnosti je jakési zastřešení toho všeho. Poslechem každé epizody si můžeš naplňovat potřebu duchovního společenství. Na konci každého dílu budeš mít úsměv na rtech. A také více síly a motivace na kráčení po své vlastní cestě. Ať už je k nule odpadu, nebo… to víš asi nejlíp sám. Blog, Facebook, Instagram a YouTube: https://campsite.bio/bejkuvmls Líbí se ti podcast? Můžeš mi koupit jasmínový čaj a podpořit tak tvorbu dalších dílů! Dostaneš navíc PŘEDNOSTNÍ PŘÍSTUP k novým episodám a PŘÍSTUP k AUDIO-POVÍDKÁM. Díky! https://www.buymeacoffee.com/bejkuvmls

Web

Epizoda 60Před týdnem 08:57

#60 ¡Hombre, na slovíčko! Aneb plačkání caballera nad zbytečnými obaly

Navoněnej francouzskej elegán (croissant) se nesmí lísat se sličnou voňavou empanádičkou. A mě nezbývá než plačkání nad zbytečnými obaly. V dnešní epizodě tě zavedu do Španělska. Konkrétně do Galície. Dozvíš se o kompostovalených igelitových pytlíích, které se šíří španělskými supermarkety. Je to skvělý krok k udržitelnosti, nebo jen další komplikace pro obyvatele? Dále společně transofmujeme plačkání nad množstvím jednorázových obalů na pozitivní akci. Nakonec tě dojmu staříkem, který... ale proč bych ti vykládal všechno. Prostě si tenhle díl poslechni, vždyť nemá ani diez minutos. Původní článek na blogu: https://bejkuvmls.cz/plackani-nad-obaly [https://bejkuvmls.cz/plackani-nad-obaly/] Peckojdní e-mailový zpravodaj směřující k nule odpadu, e-mailový kurz domácnost bez odpadu: Cesta systematika Karla, možnost podpory a socky: https://campsite.bio/bejkuvmls [https://campsite.bio/bejkuvmls]

Epizoda 59Před 2 týdny 12:29

#59 Jak na cestování vlakem po Španělsku

Legenda o vysokých cenách rychlovlaků je už skutečně jen pohádka pro děti. Rychlovlaky jsou nejen rychlé, ale také pohodlné. Například trasa Barcelona-Madrid je vlakem rychlejší než letadlem. Pozor však na Madrid, má dvě nádraží! Zjistěte, jak nakupovat jízdenky, co dělat na nádražích a na co si dát pozor. Rychlovlaky ve Španělsku provozuje několik provozovatelů: Renfe, Ouigo a Iryo. Jak jsou na tom Španělé se zpožděním? Jaké jsou tedy ceny jízdenek? To a mnohem víc v dnešním díle! Původní článek na blogu: https://bejkuvmls.cz/vlakem-po-spanelsku [https://bejkuvmls.cz/vlakem-po-spanelsku] Přístup k bonusům https://www.buymeacoffee.com/bejkuvmls/membership [https://www.buymeacoffee.com/bejkuvmls/membership] E-mailový zpravodaj s kurátorským obsahem kolem žití bez odapdu (a ekologie obecně): https://bejkuvmls.cz/mls-do-e-mailu/ [https://bejkuvmls.cz/mls-do-e-mailu/] E-mailový kurz domácnost bez odpadu: Cesta systematika Karla: https://dashboard.mailerlite.com/forms/377242/97940161260684354/share Blog [https://campsite.bio/bejkuvmls], Facebook [https://campsite.bio/bejkuvmls], Instagram [https://campsite.bio/bejkuvmls] a YouTube [https://campsite.bio/bejkuvmls]. Chceš zažít digitální koučink? http://digitalnikoucink.cz [http://digitalnikoucink.cz] Podpoř podcast jasmínovým čajem [https://www.buymeacoffee.com/bejkuvmls]! Navíc dostaneš PŘEDNOSTNÍ PŘÍSTUP k novým episodám a bonusům. Díky!

Epizoda 5824. srpen 2023 08:58

#58 Coming out: letáky, insolvence a cesta k nule odpadu

Nečekaný coming out, životních zvraty a insolvence. V dnešní epizodě toho probereme hodně, od roznášení letáků až k zapojení se do insolvence. Příběh plný ironie a reflexe, který nabízí pohled na změnu životního stylu a cestu k nule. Tuto epizodu bych doporučil všem, kdo jsou otevřeni osobním příběhům, změnám životního stylu a tématům udržitelnosti. Původní článek na blogu: https://www.bejkuvmls.cz/cesta-k-nule-coming-out/ [https://www.bejkuvmls.cz/cesta-k-nule-coming-out/] Přístup k bonusům https://www.buymeacoffee.com/bejkuvmls/membership [https://www.buymeacoffee.com/bejkuvmls/membership] E-mailový zpravodaj s kurátorským obsahem kolem žití bez odapdu (a ekologie obecně): https://bejkuvmls.cz/mls-do-e-mailu/ [https://bejkuvmls.cz/mls-do-e-mailu/] Blog [https://campsite.bio/bejkuvmls], Facebook [https://campsite.bio/bejkuvmls], Instagram [https://campsite.bio/bejkuvmls] a YouTube [https://campsite.bio/bejkuvmls]. Chceš zažít digitální koučink? http://digitalnikoucink.cz [http://digitalnikoucink.cz] Podpoř podcast jasmínovým čajem [https://www.buymeacoffee.com/bejkuvmls]! Navíc dostaneš PŘEDNOSTNÍ PŘÍSTUP k novým episodám a bonusům. Díky!

Epizoda 5719. červenec 2023 10:01

#57 Jídlo na cestách. Bez odpadu. Jak na něj?

Jak na zerow waste jídlo na cestách? Ať už při přechodu na 3 noci, nebo týden v papartmánu? Ať už s vaříčem nebo bez? V létě přichází výzva pro všechny, kteří se přes rok snaží omezovat odpad. Tenhle díl podcastu je pro všechy zero wastery, kteří hledají inspiraci na jídlo na cestách. V tomhle dílu najdeš mnou ověřené a praktické nápady. Od vody až po jednoduchá jídla na jednodenní výlety, třídenní výlety bez vařiče nebo pohodlné zevlení v apartmánu. Původní článek na blogu: https://https://www.bejkuvmls.cz/jidlo-na-cestach [https://www.bejkuvmls.cz/jidlo-na-cestach] Přístup k bonusům https://www.buymeacoffee.com/bejkuvmls/membership [https://www.buymeacoffee.com/bejkuvmls/membership] E-mailový zpravodaj s kurátorským obsahem kolem žití bez odapdu (a ekologie obecně): https://bejkuvmls.cz/mls-do-e-mailu/ [https://bejkuvmls.cz/mls-do-e-mailu/] Blog [https://campsite.bio/bejkuvmls], Facebook [https://campsite.bio/bejkuvmls], Instagram [https://campsite.bio/bejkuvmls] a YouTube [https://campsite.bio/bejkuvmls]. Chceš zažít digitální koučink? http://digitalnikoucink.cz [http://digitalnikoucink.cz] Podpoř podcast jasmínovým čajem [https://www.buymeacoffee.com/bejkuvmls]! Navíc dostaneš PŘEDNOSTNÍ PŘÍSTUP k novým episodám a bonusům. Díky!

Epizoda 565. červenec 2023 21:17

#56 Návštěva 17 bezobalových obchodů na koloběžce. To stojí za pomočení.

Na koloběžce jsem objel 17 bezobalových obchodů na trase dlouhé 1400 km. Trvalo mi to tři týdny. Pojďme se za cestou ohlédnout! Plánovaná trasa [https://www.bejkuvmls.cz/prejezd-republiky-na-kolobezce/] 1200 km se mi zase krapet natáhla. O 200 km. Z toho 760 km připadlo na ČR a 640 km na Slovensko. Cestou jsem navštívil 13 bezobalů, před dalšíma 4 jsem postál, navštívil jsem zero waste výrobce kvašených mňamin, výrobce koloběžky, na které jsem si to svištěl a potkal spousty zajímavých lidí. Spousty zajímavých příběhů jsem si i vyslechl… a skoro nakonec jsem pátral po svých vlastně nevlastních kořenech. Jak jsem se letos sbalil, kolik kolik jsem jaké obchody jsem navštívil? Liší se nějak bezobalové obchody na Slovensku? To vše a mnohem víc v dnešní epizodě. Původní článek na blogu: https://www.bejkuvmls.cz/navsteva-17-bezobalovych-obchodu-na-kolobezce [https://www.bejkuvmls.cz/navsteva-17-bezobalovych-obchodu-na-kolobezce] Přístup k bonusům https://www.buymeacoffee.com/bejkuvmls/membership [https://www.buymeacoffee.com/bejkuvmls/membership] E-mailový zpravodaj s kurátorským obsahem kolem žití bez odapdu (a ekologie obecně): https://bejkuvmls.cz/mls-do-e-mailu/ [https://bejkuvmls.cz/mls-do-e-mailu/] Blog [https://campsite.bio/bejkuvmls], Facebook [https://campsite.bio/bejkuvmls], Instagram [https://campsite.bio/bejkuvmls] a YouTube [https://campsite.bio/bejkuvmls]. Chceš zažít digitální koučink? http://digitalnikoucink.cz [http://digitalnikoucink.cz] Podpoř podcast jasmínovým čajem [https://www.buymeacoffee.com/bejkuvmls]! Navíc dostaneš PŘEDNOSTNÍ PŘÍSTUP k novým episodám a bonusům. Díky!

Epizoda 5524. květen 2023 07:47

#55 Přejezd republiky na koloběžce: už zase na stupátku

Přejezd republiky na koloběžce: co mě čeká? Návštěva 6 zemí, 1200 km, 8000 stoupání, 3 týdny cesty a a bezpočet hodin strávených na stupátku. V pondělí dopoledne nastupuju na pendolino, které mě přemístí do Františkových Lázní, kde přesednu na osobáček do Aše. Z Aše se vydávám na nejzápadnější bod republiky. Tam si dám povinné selfie, jak nařizuje propozice koloběžkového závodu Jelenův přejezd republiky, kterého se účastním. Původní článek na blogu: https://www.bejkuvmls.cz/prejezd-republiky-na-kolobezce [https://www.bejkuvmls.cz/prejezd-republiky-na-kolobezce] Pohlednice z cesty: https://www.bejkuvmls.cz/produkt/pohlednice-ze-stupatka/ [https://www.bejkuvmls.cz/produkt/pohlednice-ze-stupatka/] Přístup ke vlogům: https://www.buymeacoffee.com/bejkuvmls/membership [https://www.buymeacoffee.com/bejkuvmls/membership] E-mailový zpravodaj s kurátorským obsahem kolem žití bez odapdu (a ekologie obecně): https://bejkuvmls.cz/mls-do-e-mailu/ [https://bejkuvmls.cz/mls-do-e-mailu/] Blog [https://campsite.bio/bejkuvmls], Facebook [https://campsite.bio/bejkuvmls], Instagram [https://campsite.bio/bejkuvmls] a YouTube [https://campsite.bio/bejkuvmls]. Chceš zažít digitální koučink? http://digitalnikoucink.cz [http://digitalnikoucink.cz] Podpoř podcast jasmínovým čajem [https://www.buymeacoffee.com/bejkuvmls]! Navíc dostaneš PŘEDNOSTNÍ PŘÍSTUP k novým episodám a bonusům. Díky!

Epizoda 5418. květen 2023 06:56

#54 Udržitelná domácnost, to je cesta systematika Karla

"Udržitelná domácnost," pronesl do ticha Karel a za chvíli už jezdil tužkou po papíře. Na co Karel přišel? Však si to pojď poslechnout sám/sama! ;) Cesta udržitelnosti systematika Karla. To je e-mailový kurz (zdarma): https://landing.mailerlite.com/webforms/landing/x0w6q4 Původní článek [https://www.bejkuvmls.cz/udrzitelna-domacnost-zamysleni/] na blogu. E-mailový kurz domácnost bez odpadu: https://landing.mailerlite.com/webforms/landing/x0w6q4 E-mailový zpravodaj s kurátorským obsahem kolem žití bez odapdu (a ekologie obecně): https://bejkuvmls.cz/mls-do-e-mailu/ [https://bejkuvmls.cz/mls-do-e-mailu/] Blog [https://campsite.bio/bejkuvmls], Facebook [https://campsite.bio/bejkuvmls], Instagram [https://campsite.bio/bejkuvmls] a YouTube [https://campsite.bio/bejkuvmls]. Chceš zažít digitální koučink? http://digitalnikoucink.cz Podpoř podcast jasmínovým čajem [https://www.buymeacoffee.com/bejkuvmls]! Navíc dostaneš PŘEDNOSTNÍ PŘÍSTUP k novým episodám a bonusům. Díky!

Epizoda 5310. květen 2023 08:47

#53 Golfský proud jako únosce odpadu: Karel je v šoku

Golfský proud nenese jen ohřátou masu vody. Na hladině se s ním sveze i množství plovoucích odpadků. Kromě mnohých jiných způsobů se plovoucí odpadky dosvávají do drápů Golfského proudu i po Labi. Golfský proud je pak zanese na Arktidu. V podcastu zmiňu dokument The North Drift, kde týpek hází korkové bojky s GPS senzory do Labe (v Drážďanech) a sleduje je, kam se dostanou. Co to znamená pro Karla? Původní článek [https://www.bejkuvmls.cz/golfsky-proud-karlovo-prozreni/] na blogu. E-mailový kurz domácnost bez odpadu: https://landing.mailerlite.com/webforms/landing/x0w6q4 E-mailový zpravodaj s kurátorským obsahem kolem žití bez odapdu (a ekologie obecně): https://bejkuvmls.cz/mls-do-e-mailu/ [https://bejkuvmls.cz/mls-do-e-mailu/] Blog [https://campsite.bio/bejkuvmls], Facebook [https://campsite.bio/bejkuvmls], Instagram [https://campsite.bio/bejkuvmls] a YouTube [https://campsite.bio/bejkuvmls]. Chceš zažít digitální koučink? http://digitalnikoucink.cz Podpoř podcast jasmínovým čajem [https://www.buymeacoffee.com/bejkuvmls]! Navíc dostaneš PŘEDNOSTNÍ PŘÍSTUP k novým episodám a bonusům. Díky!

19. duben 2023 12:47

#52 Hygge recenze: spojení minimalismu, pohodlí a na svíčky se*e pes

Hygge recenze, nebo něco na ten způsob. Co je tedy základním kořením pro hygge: čas na sebe, jednoduchost (minimalismus). Snaha o žití dobrého života. Z toho je patrné, že hygge se nedá navodit lusknutím prstu při rozsvícení svíčky. Ke konci mě kniha až dojímala. Začala se totiž objevovat témata, která jsou velmi aktuální, a která já osobně považuji za Cestu. Proč velké “C”? Dojdeme k tomu. Původní článek [https://www.bejkuvmls.cz/hygge-recenze-na-svicky-see-pes/] na blogu. E-mailový zpravodaj s kurátorským obsahem kolem žití bez odapdu (a ekologie obecně): https://bejkuvmls.cz/mls-do-e-mailu/ [https://bejkuvmls.cz/mls-do-e-mailu/] Blog [https://campsite.bio/bejkuvmls], Facebook [https://campsite.bio/bejkuvmls], Instagram [https://campsite.bio/bejkuvmls] a YouTube [https://campsite.bio/bejkuvmls]. Chceš zažít digitální koučink? http://digitalnikoucink.cz Podpoř podcast jasmínovým čajem [https://www.buymeacoffee.com/bejkuvmls]! Navíc dostaneš PŘEDNOSTNÍ PŘÍSTUP k novým episodám a bonusům. Díky!

Epizoda 515. duben 2023 13:05

51 Opravování věcí aneb víš co mě napadlo u opravy depilátoru?

Kontejnery na textil jsou dnes na každém rohu. Kam ale oblečení putuje? Srovnání 4 velkých provozovatelů kontejnerů na textil! Původní článek [https://www.bejkuvmls.cz/opravovani-veci] na blogu. Blog [https://campsite.bio/bejkuvmls], Facebook [https://campsite.bio/bejkuvmls], Instagram [https://campsite.bio/bejkuvmls] a YouTube [https://campsite.bio/bejkuvmls]. Chceš zažít digitální koučink? http://digitalnikoucink.cz Podpoř podcast jasmínovým čajem [https://www.buymeacoffee.com/bejkuvmls]! Navíc dostaneš PŘEDNOSTNÍ PŘÍSTUP k novým episodám a bonusům. Díky!