26. únor 2022

Poslechněte si podcast: #44 Preeklampsie, předčasný porod, císařský řez. Bára o narození druhého miminka

Když jsme spolu naposledy mluvily, plakala, že okamžitě musí jet rodit...všechno dobře dopadlo a Barča hrdinka už po dvou týdnech od porodu natáčí tuhle epizodu našeho podcastu. "Čekala jsem, že to přijde brzo, ale že to bude až tak dramatický..." Poslechněte si, co všechno ji potkalo a schválně, jestli jste se trefili...je to holka, nebo kluk? :)

41:51

ZMATKY

Vydává: Domča a Bára

Podcast dvou matek, které mají v životech a ve výchově svých dětí občas zmatky...

Web

Před šesti dny 47:49

#61 Hlasité výstřiky, špatná noha nebo rozsekaná motorka

Naše dětičky jsou s tatínkama a my máme prostor si zase jednou popovídat jako dvě svobodný holky. Takže dneska se s vámi podělíme o naše zážitky z mládí, přešlapy, pikantnosti nebo třeba selhání. Neboli další epizoda na téma: pobavte se na náš účet :D

Před týdnem 37:58

#60 Zmatky mají krámy

Tentokrát přijede teta z Červenýho Kostelce, posedíme si v jahodách a jednoduše budeme mít krámy :D Prozradíme, kdy a za jakých okolností jsme to dostaly, jak vypadá naše PMS nebo jak se nám změnila menstruace po porodu. Tak se pěkně usaďte a poslechněte si naši krvavou epizodu :)

Před 2 týdny 39:13

#59 Mateřská krize udeřila + tajný úkol

Je to tady! Na Zmatky přišla mateřská krize. Domča normálně nedávno myslela, že to nedá. Že to vzdá, vrátí dítě a bude. Prozradíme, z čeho máme nebo jsme měly mateřskou krizi, co nám v takových chvílích pomáhá a jestli to na nás pozná naše okolí. A dozvíte se taky, co si na nás vymyslel Zbýk...:D

Před 3 týdny 44:52

#58 Epizoda zalitá sluncem

O našich dětech (Zoey, Stelle a Štěpovi) se bavíme neustále, ale často zmiňujeme hlavně to, jak je to s nimi náročný. Tentokrát jsme to ovšem vzaly z druhé strany...vzpomínáme na nejlepší zážitky, rozplýváme se nad tím, co je na nich úplně nejlepší , ale řešíme třeba i školky nebo co bude, až děti vyrostou.

28. květen 2022 38:30

#57 Nemluvte v plurálu a naspěte se do zásoby...nešvary maminek a pár rad do začátku

Po porodu je všechno těžký, nový, na všechno si zvykáte - kojíte, nespíte, jezdíte pořád s kočárem, do toho depky...Proto jsme pro novopečené maminky daly dohromady 10 věcí, takových rad, které potřebujete vědět před tím, než porodíte, a naopak 10 nešvarů, kterých se novopečené maminky nejčastěji dopouštějí - a které dokáží lidi okolo vás úplně, ale úplně vyvést z míry :D

21. květen 2022 42:41

#56 Nemusíš zdravit vs. Jestli okamžitě nepozdravíš, tak...! Jaké existují styly výchovy?

Autoritářský, liberální, demokratický...to jsou základní druhy výchovy, mezi kterými si my rodiče můžeme vybrat. Jakým se řídíme my a jaké jsou podle nás trendy ve výchově? To a spoustu dalších věcí rozebíráme v 56. epizodě. No, každopádně se opět přesvědčíte, že jsem obrovský expertky, tentokrát na výchovu :D

14. květen 2022 45:39

#55 Nanuk v 8 měsících nebo sladkosti za odměnu... Co naše děti a cukr?

Z doporučení odborníků vyplývá, že děti do 2 let by ve své stravě neměly mít žádné potraviny s přidaným cukrem....Aha. Tak to jsme ani jedna nezvládly :D Ale jak to mají naše děti s cukrem obecně? Cpou se sladkostmi od rána do večera nebo to máme pod kontrolou? Poslouchejte, dozvíte se :)

7. květen 2022 25:18

#54 Tak jsem se ožral, a co? Všechno moc řešíš! Hm... Věty mužů, které nás štvou

Psaly jste si o to, tak to tu máte! V této epizodě rozebíráme věty mužů, které my ženy slýcháváme velmi často, nerozumíme jim a vůbec celkově nás tak trochu štvou.

30. duben 2022 35:43

#53 Být mámou ve 20, nebo ve 40 letech...co je lepší?

To je otázka...my se na ni snažíme odpovědět a taky dumáme nad tím, jestli se dá na roli mámy vůbec připravit. Co myslíte, byly jsme my připravený na to, co přijde po porodu (ano, u Domči všichni známe odpověď: ani náhodou). Ale co Bára? A měly jsme nějaký plán: do 30 svatba a dítě? Všechno se dozvíte, tak si nás zapněte :)

23. duben 2022 48:05

#52 Jak porozumět větám, které my ženy pořád opakujeme?

Tentokrát to bude bez dětí... Po poslechu tohoto dílu se stanete mistrem mezipárové komunikace. Už žádné hádky, žádná skrytá agrese. S naším překladovým slovníkem bude vám a hlavně vašim drahým polovičkám každá věta nás žen dávat konečně smysl. Tak už na nic nečekejte a pozorně poslouchejte.