Podcast ČESKÉ STAVBY.cz
Sezóna 1Epizoda 42. květen 2022

Poslechněte si podcast: 4. epizoda – Vše o kamnech s prezidentem Cechu kamnářů Liborem Soukupem

AČKOLIV VLÁDNE VENKU JARO, VE ČTVRTÉM DÍLE PODCASTU ČESKÉSTAVBY.CZ ZŮSTANEME POD STŘECHOU A S PREZIDENTEM CECHU KAMNÁŘŮ LIBOREM SOUKUPEM SI POVÍME, JAKÉ POŽADAVKY SI PŘIPRAVIT PRO KAMNÁŘE PŘED PROJEDNÁVÁNÍM ZAKÁZKY, JAKOU BARVU GLAZURY NA KAMNA ZVOLIT A TAKÉ O TOM, JAK SE STÁT VYHLEDÁVANÝM KAMNÁŘEM.

36:09

Podcast ČESKÉ STAVBY.cz

Vydává: ČESKÉSTAVBY.cz

Nový podcast o všem, co vás zajímá a co byste měli znát v oblasti stavby, bydlení a zahrady. Čeká vás stavba či rekonstrukce domu? Chcete zrekonstruovat byt, nebo jen načerpat inspiraci, jak ho útulně a prakticky zařídit? Nebo máte chatu, zahradu, milujete přírodu a chcete radu, inspiraci, na co se v daném období připravit? V tom případě jste tady správně a informace můžete dále čerpat i na našem webu https://www.ceskestavby.cz Pořadem provází Jana Machová a Jan Cempírek. ČESKÉ STAVBY [https://www.ceskestavby.cz]

Web

Sezóna 1Epizoda 52Včera 17:23

52. Zahrádkářský podcast: Říjen v zahradě

Dnešní epizoda bude věnována říjnu v zahradách, konkrétně tématu pro říjen dosti netypickému. Totiž skalkám. Zkušenější skalničkáři již vědí, že je nejlepší založit novou skalku na podzim, nechat přes zimu ležet ladem a na jaře osázet. A ti začínající by to měli dělat stejně. Nejprve ale pár obecnějších slov o říjnové zahradě. Ta je totiž především o výsadbách.

Sezóna 1Epizoda 51Před šesti dny 31:59

51. Bioklimatické pergoly: jak fungují, co umí a na co si dát pozor?

Bioklimatická pergola. Trochu záhadný název označuje chytrou pergolu, která mění své vlastnosti podle počasí nebo vašeho přání. Když pálí slunce, tak stíní. Když prší, chrání před deštěm. Když fouká, chrání před větrem. Když je potřeba světlo, otevře se nebi. Jak to funguje? Co všechno taková pergola umí? Kolik stojí a na co si dát při nákupu pozor? To vše a mnohem více zjistíte v našem podcastu.

Sezóna 1Epizoda 50Před 3 týdny 26:08

50. Patentovaná česká technologie na rekuperaci tepla z odpadní vody vrátí do oběhu 80 % tepla

Když vypustíte vanu, s teplou vodou odejde i energie, kterou jste na její ohřev spotřebovali. S rekuperací odpadní vody ji můžete znovu použít. Podle Ing. Michala Zezulky z AKIRE tak můžete snížit energetickou náročnost vašeho bydlení o desítky procent a ušetřit slušné  peníze. Jak to všechno funguje? Poslechněte si náš podcast.

Sezóna 1Epizoda 49Před 3 týdny 22:16

49. Zahrádkářský podcast: Září v zahradě

Dnešní epizoda bude věnována září v zahradách, konkrétně dozrávání plodové zeleniny a triků, jak její vegetaci prodloužit. Zaměříme se i na jedy v plodové zelenině, jejichž výskyt je právě na konci sezóny typický. Dobrým příkladem jsou třeba nezralá rajčata.

Sezóna 1Epizoda 4830. srpen 2023 34:03

48. PackWall promění staré tetrapaky ve funkční stavební desky

Staré nápojové kartony dávají materiálu zajímavé vlastnosti. Jak se z recyklovaných nápojových kartonů vyrábí stavební materiál? A jak se dá inovativně využít třeba u vás doma? Poslechněte si, jak se z odpadních tetrapaků stávají revoluční stavební a nábytkářské desky, které mají jedinečný design, vysoký útlum hluku, žádné přidané chemikálie, šetří přírodu a jsou opakovaně recyklovatelné.

Sezóna 1Epizoda 471. srpen 2023 13:00

47. Zahrádkářský podcast: Srpen v zahradě

Dnešní epizoda bude věnována srpnu v zahradách. A srpen, to jsou především jahody. Ano, slyšíte správně, jahody, tedy jahodníky. Jelikož právě v srpnu zakládáme jejich budoucí bohatou úrodu. Posklizňová péče o jahodníky a jejich vegetativní množení jsou v srpnu klíčové, stejně důležité jako jarní hnojení, okopávání a bohatá zálivka.

Sezóna 1Epizoda 461. červenec 2023 21:08

46. Zahrádkářský podcast: Červenec v zahradě

Zahrádkářský bonusový podcast s Petrem Pojarem na téma: Červenec v zahradě, čte Akram Georgi Dnešní epizoda bude věnována červenci v zahradách. Vlastně pardon, celému roku s výjimkou zimy. Řeč totiž bude o mšicích potažmo i jiných škůdcích a neduzích našich zahrad. A vlastně o marném, až biblickém boji s nimi.

Sezóna 1Epizoda 4526. červen 2023 33:13

45. Tepelná čerpadla: úspora na vytápění dostupná pro domácnosti i bytové domy

Tepelné čerpadlo je účinný a energeticky nenáročný způsob vytápění. S odborníkem Jiřím Polívkou z AC Heating prozkoumáme rozličné typy tepelných čerpadel, jejich výhody a poradíme, jak je vybrat pro konkrétní typy domů. Zaměříme se také na aplikace v bytových domech a diskutujeme o dopadech současných trendů v cenách energií. Poslechněte si, jak může tepelné čerpadlo přispět k větší energetické nezávislosti vašeho domu.

Sezóna 1Epizoda 4423. červen 2023 35:20

44. Izolační skla jsou oknem do světa energetických úspor

Chystáte se stavět nebo rekonstruovat? Potřebujete poradit s výběrem oken a izolačních skel? V novém dílu podcastu ČESKÉSTAVBY.cz [http://xn--eskstavby-d4a60b.cz/] se věnujeme právě tomuto tématu. Naše otázky směřujeme k odborníkovi na skleněné konstrukce, Martinu Najmanovi ze společnosti HELUZ IZOS. Zjistěte odpovědi na otázky jako: Co je to izolační sklo a jak funguje? Jaký je význam oken pro spotřebu energie? Jaké typy izolačních skel existují a jak se liší? Je možné na izolační skla získat dotace a kolik s nimi vlastně můžete uspořit?

Sezóna 1Epizoda 4319. červen 2023 31:25

43. Ekotextilie: šetrná alternativa za plastové agrotextilie ve vaší zahradě

Dnešní díl věnujeme ekotextiliím - netkaným textiliím z přírodních surovin, které jsou skvělou alternativou k plastovým textiliím a agrotextiliím. Prozkoumáme jejich výrobu, vlastnosti, použití a přínosy pro životní prostředí. Poslechněte si, jak může tato plně kompostovatelná a udržitelná technologie přispět k ochraně vaší zahrady před plevelem, erozí a nakonec posloužit jako biologické hnojivo.