Plnotučné zero | Bejkův mls
Epizoda 3723. listopad 2022

Poslechněte si podcast: #37 Svoboda zatavená do potravinové fólie?

Věřím, že čím víc je člověk od sebe odpojený, tím více je lhostejný. A zbožňuje jednorázové obaly. Svoboda zatavená do potravinové fólie. * Odkaz na článek na blogu: https://bejkuvmls.cz/svoboda-zatavena-do-potravinove-folie * FB, IG, YT, měsíční mlsný eko zpravodaj: https://campsite.bio/bejkuvmls * Líbil se ti dnešní díl? Můžeš mi koupit jasmínový čaj a podpořit tak mou tvorbu. Současně tím získáš přednostní přístup k novým dílům. Díky! https://www.buymeacoffee.com/bejkuvmls

08:37

Plnotučné zero | Bejkův mls

Vydává: Tomáš Shejbal

Ahooj! Vítej ve světě Plnotučného zera, které pro tebe vydávám já a bejk Belador. Hlavním tématem podcastu (a současně blogu) je cesta k nule. Nule odpadu. Mám k tématu co říct, protože přes pět let vedu bezodpadovou domácnost. V každé epizodě se zabývám popisem rozličných střípků nalézaných podél cesty k nule. Bezodpadová domácnost není jen o snižování produkovaného odpadu, ale také samovolně spuštěná cesta k sobě sama. Vedení bezodpadové domácnosti je jakési zastřešení toho všeho. Poslechem každé epizody si můžeš naplňovat potřebu duchovního společenství. Na konci každého dílu budeš mít úsměv na rtech. A také více síly a motivace na kráčení po své vlastní cestě. Ať už je k nule odpadu, nebo… to víš asi nejlíp sám. Blog, Facebook, Instagram a YouTube: https://campsite.bio/bejkuvmls Líbí se ti podcast? Můžeš mi koupit jasmínový čaj a podpořit tak tvorbu dalších dílů! Dostaneš navíc PŘEDNOSTNÍ PŘÍSTUP k novým episodám a PŘÍSTUP k AUDIO-POVÍDKÁM. Díky! https://www.buymeacoffee.com/bejkuvmls

Web

Epizoda 55Před týdnem 07:47

#55 Přejezd republiky na koloběžce: už zase na stupátku

Přejezd republiky na koloběžce: co mě čeká? Návštěva 6 zemí, 1200 km, 8000 stoupání, 3 týdny cesty a a bezpočet hodin strávených na stupátku. V pondělí dopoledne nastupuju na pendolino, které mě přemístí do Františkových Lázní, kde přesednu na osobáček do Aše. Z Aše se vydávám na nejzápadnější bod republiky. Tam si dám povinné selfie, jak nařizuje propozice koloběžkového závodu Jelenův přejezd republiky, kterého se účastním. Původní článek na blogu: https://www.bejkuvmls.cz/prejezd-republiky-na-kolobezce [https://www.bejkuvmls.cz/prejezd-republiky-na-kolobezce] Pohlednice z cesty: https://www.bejkuvmls.cz/produkt/pohlednice-ze-stupatka/ [https://www.bejkuvmls.cz/produkt/pohlednice-ze-stupatka/] Přístup ke vlogům: https://www.buymeacoffee.com/bejkuvmls/membership [https://www.buymeacoffee.com/bejkuvmls/membership] E-mailový zpravodaj s kurátorským obsahem kolem žití bez odapdu (a ekologie obecně): https://bejkuvmls.cz/mls-do-e-mailu/ [https://bejkuvmls.cz/mls-do-e-mailu/] Blog [https://campsite.bio/bejkuvmls], Facebook [https://campsite.bio/bejkuvmls], Instagram [https://campsite.bio/bejkuvmls] a YouTube [https://campsite.bio/bejkuvmls]. Chceš zažít digitální koučink? http://digitalnikoucink.cz [http://digitalnikoucink.cz] Podpoř podcast jasmínovým čajem [https://www.buymeacoffee.com/bejkuvmls]! Navíc dostaneš PŘEDNOSTNÍ PŘÍSTUP k novým episodám a bonusům. Díky!

Epizoda 54Před 2 týdny 06:56

#54 Udržitelná domácnost, to je cesta systematika Karla

"Udržitelná domácnost," pronesl do ticha Karel a za chvíli už jezdil tužkou po papíře. Na co Karel přišel? Však si to pojď poslechnout sám/sama! ;) Cesta udržitelnosti systematika Karla. To je e-mailový kurz (zdarma): https://landing.mailerlite.com/webforms/landing/x0w6q4 Původní článek [https://www.bejkuvmls.cz/udrzitelna-domacnost-zamysleni/] na blogu. E-mailový kurz domácnost bez odpadu: https://landing.mailerlite.com/webforms/landing/x0w6q4 E-mailový zpravodaj s kurátorským obsahem kolem žití bez odapdu (a ekologie obecně): https://bejkuvmls.cz/mls-do-e-mailu/ [https://bejkuvmls.cz/mls-do-e-mailu/] Blog [https://campsite.bio/bejkuvmls], Facebook [https://campsite.bio/bejkuvmls], Instagram [https://campsite.bio/bejkuvmls] a YouTube [https://campsite.bio/bejkuvmls]. Chceš zažít digitální koučink? http://digitalnikoucink.cz Podpoř podcast jasmínovým čajem [https://www.buymeacoffee.com/bejkuvmls]! Navíc dostaneš PŘEDNOSTNÍ PŘÍSTUP k novým episodám a bonusům. Díky!

Epizoda 53Před 3 týdny 08:47

#53 Golfský proud jako únosce odpadu: Karel je v šoku

Golfský proud nenese jen ohřátou masu vody. Na hladině se s ním sveze i množství plovoucích odpadků. Kromě mnohých jiných způsobů se plovoucí odpadky dosvávají do drápů Golfského proudu i po Labi. Golfský proud je pak zanese na Arktidu. V podcastu zmiňu dokument The North Drift, kde týpek hází korkové bojky s GPS senzory do Labe (v Drážďanech) a sleduje je, kam se dostanou. Co to znamená pro Karla? Původní článek [https://www.bejkuvmls.cz/golfsky-proud-karlovo-prozreni/] na blogu. E-mailový kurz domácnost bez odpadu: https://landing.mailerlite.com/webforms/landing/x0w6q4 E-mailový zpravodaj s kurátorským obsahem kolem žití bez odapdu (a ekologie obecně): https://bejkuvmls.cz/mls-do-e-mailu/ [https://bejkuvmls.cz/mls-do-e-mailu/] Blog [https://campsite.bio/bejkuvmls], Facebook [https://campsite.bio/bejkuvmls], Instagram [https://campsite.bio/bejkuvmls] a YouTube [https://campsite.bio/bejkuvmls]. Chceš zažít digitální koučink? http://digitalnikoucink.cz Podpoř podcast jasmínovým čajem [https://www.buymeacoffee.com/bejkuvmls]! Navíc dostaneš PŘEDNOSTNÍ PŘÍSTUP k novým episodám a bonusům. Díky!

19. duben 2023 12:47

#52 Hygge recenze: spojení minimalismu, pohodlí a na svíčky se*e pes

Hygge recenze, nebo něco na ten způsob. Co je tedy základním kořením pro hygge: čas na sebe, jednoduchost (minimalismus). Snaha o žití dobrého života. Z toho je patrné, že hygge se nedá navodit lusknutím prstu při rozsvícení svíčky. Ke konci mě kniha až dojímala. Začala se totiž objevovat témata, která jsou velmi aktuální, a která já osobně považuji za Cestu. Proč velké “C”? Dojdeme k tomu. Původní článek [https://www.bejkuvmls.cz/hygge-recenze-na-svicky-see-pes/] na blogu. E-mailový zpravodaj s kurátorským obsahem kolem žití bez odapdu (a ekologie obecně): https://bejkuvmls.cz/mls-do-e-mailu/ [https://bejkuvmls.cz/mls-do-e-mailu/] Blog [https://campsite.bio/bejkuvmls], Facebook [https://campsite.bio/bejkuvmls], Instagram [https://campsite.bio/bejkuvmls] a YouTube [https://campsite.bio/bejkuvmls]. Chceš zažít digitální koučink? http://digitalnikoucink.cz Podpoř podcast jasmínovým čajem [https://www.buymeacoffee.com/bejkuvmls]! Navíc dostaneš PŘEDNOSTNÍ PŘÍSTUP k novým episodám a bonusům. Díky!

Epizoda 515. duben 2023 13:05

51 Opravování věcí aneb víš co mě napadlo u opravy depilátoru?

Kontejnery na textil jsou dnes na každém rohu. Kam ale oblečení putuje? Srovnání 4 velkých provozovatelů kontejnerů na textil! Původní článek [https://www.bejkuvmls.cz/opravovani-veci] na blogu. Blog [https://campsite.bio/bejkuvmls], Facebook [https://campsite.bio/bejkuvmls], Instagram [https://campsite.bio/bejkuvmls] a YouTube [https://campsite.bio/bejkuvmls]. Chceš zažít digitální koučink? http://digitalnikoucink.cz Podpoř podcast jasmínovým čajem [https://www.buymeacoffee.com/bejkuvmls]! Navíc dostaneš PŘEDNOSTNÍ PŘÍSTUP k novým episodám a bonusům. Díky!

Epizoda 5022. březen 2023 17:15

#50 Kontejnery na textil: za závojem dobrých úmyslů

Kontejnery na textil jsou dnes na každém rohu. Kam ale oblečení putuje? Srovnání 4 velkých provozovatelů kontejnerů na textil! Původní článek [https://www.bejkuvmls.cz/kontejnery-na-textil/] na blogu. Blog [https://campsite.bio/bejkuvmls], Facebook [https://campsite.bio/bejkuvmls], Instagram [https://campsite.bio/bejkuvmls] a YouTube [https://campsite.bio/bejkuvmls]. Chceš zažít digitální koučink? http://digitalnikoucink.cz Podpoř podcast jasmínovým čajem [https://www.buymeacoffee.com/bejkuvmls]! Navíc dostaneš PŘEDNOSTNÍ PŘÍSTUP k novým episodám a bonusům. Díky!

Epizoda 491. březen 2023 08:18

#49 Jane Goodall: inspirativní myšlenky z knihy 'Kniha o naději'

Kniha o naději je balzámem na duši každého, kdo má rád přírodu. Zároveň je pohlazením při stavech ekologické úzkosti a hledání smyslu... V podcastu se objevují hlavní myšlenky knihy, ale především pak části, které zaujaly mě. Knihu určitě doporučuji k přečtení, pokud tě baví (či zájímá) téma ekologie, udržitelnosti, ochrany životního prostředí, hledání smyslu a něčeho vyššího v životě. Pokud ano, nebojím se knihu obdařit přívlastkem fascinující a velmi uspokojivou. Původní článek [https://bejkuvmls.cz/kniha-o-nadeji/] na blogu. Blog [https://campsite.bio/bejkuvmls], Facebook [https://campsite.bio/bejkuvmls], Instagram [https://campsite.bio/bejkuvmls] a YouTube [https://campsite.bio/bejkuvmls]. Podpoř podcast jasmínovým čajem [https://www.buymeacoffee.com/bejkuvmls]! Navíc dostaneš PŘEDNOSTNÍ PŘÍSTUP k novým episodám a bonusům. Díky!

Epizoda 4815. únor 2023 14:24

#48 Kam se starými knihami? Prodat! Sdílím bohaté zkušenosti.

Kam se starými knihami? Sdílím své zkušenosti se zbavováním se knih. Především za peníze, ale podíváme se i na možnosti darování. Sdílím, které webové platformy používám na prodej knih já, a popisuji, jak na to. Uvádím několik možností, kde se knih zbavit. Ať už chceš mít víc práce a více zisků, nebo se naopak nechceš starat o nic. Také můžeš chtít jen knihy poslat dál do oběhu a peníze tě za ně nezajímají. I na tyhle monžnosti jsem si v podcastu posvítil. Původní článek [https://bejkuvmls.cz/kam-se-starymi-knihami] na blogu. Blog [https://campsite.bio/bejkuvmls], Facebook [https://campsite.bio/bejkuvmls], Instagram [https://campsite.bio/bejkuvmls] a YouTube [https://campsite.bio/bejkuvmls]. Podpoř podcast jasmínovým čajem [https://www.buymeacoffee.com/bejkuvmls]! Navíc dostaneš PŘEDNOSTNÍ PŘÍSTUP k novým episodám a bonusům. Díky!

Epizoda 478. únor 2023 08:57

#47 Textilní odpad v Chile z ČR? Jaké značky byly nacházeny nejvíc?

Textilní odpad v Chile. Za rok se v poušti "ztratí" o 16,5 % více tun, než je hmotnost všech zbývajících nosorožců v Africe. Jak to? Původní článek [https://bejkuvmls.cz/textilni-odpad-v-chille] na blogu. Blog [https://campsite.bio/bejkuvmls], Facebook [https://campsite.bio/bejkuvmls], Instagram [https://campsite.bio/bejkuvmls] a YouTube [https://campsite.bio/bejkuvmls]. Podpoř podcast jasmínovým čajem [https://www.buymeacoffee.com/bejkuvmls]! Navíc dostaneš PŘEDNOSTNÍ PŘÍSTUP k novým episodám a bonusům. Díky!

Epizoda 461. únor 2023 10:23

#46 Reuse centrum Olda žere. Co to je a jak funguje?

Reuse centrum je místo, kam můžeš přinést věci, které ti už neslouží. Věci, kterých se chceš zbavit rychle a bez práce. Reuse centrum je ale také místo, kam si můžeš přijít pro věc, kterou právě potřebuješ. Původní článek [https://bejkuvmls.cz/reuse-centrum] na blogu. Blog [https://campsite.bio/bejkuvmls], Facebook [https://campsite.bio/bejkuvmls], Instagram [https://campsite.bio/bejkuvmls] a YouTube [https://campsite.bio/bejkuvmls]. Podpoř podcast jasmínovým čajem [https://www.buymeacoffee.com/bejkuvmls]! Navíc dostaneš PŘEDNOSTNÍ PŘÍSTUP k novým episodám a bonusům. Díky!