Dobojováno
Epizoda 3726. září 2022

Poslechněte si podcast: #37 LÉBL: Úroveň finanční gramotnosti u profesionálních sportovců je často alarmující

Volejbalista desetiletí či bývalý kapitán české reprezentace Martin Lébl ukončil aktivní kariéru před 10 lety. Dnes působí jako hráčský agent, navíc se snaží profesionální sportovce vést k finanční zodpovědnosti. Úspěšnou kariéru nyní rozebírá v nové epizodě podcastu Dobojováno, kterou moderuje Lucie Černá.

28:08

Dobojováno

Vydává: Novinky.cz

Pondělní rozhovory s osobnostmi českého sportu. O cestě k úspěchu, době na vrcholu i životě po kariéře. Moderují Lucie Černá a Jakub Štěpánek.

Web

Epizoda 46Včera 25:31

#46 ORLOWSKI: Veřejnost na naše úspěchy zapomíná, v Japonsku jsem spal na zemi

V sedmdesátých a osmdesátých letech patřil Milan Orlowski k tomu nejlepšímu, co světový stolní tenis nabízel. Stal se mistrem Evropy, vicemistrem světa a z velkých akcí přivezl na dvě desítky medailí. I v sedmdesáti letech navíc dokazuje, že do starého železa rozhodně nepatří. Přesvědčte se sami v dnešním díle podcastu Dobojováno, který moderuje Jakub Štěpánek.

Epizoda 45Před týdnem 42:46

#45 KUDLIČKA: Už jsem nechtěl zabírat místo mladším

Dnes již bývalý reprezentant a dvojnásobný medailista z evropského šampionátu Jan Kudlička patří k nejúspěšnějším atletům novodobé české historie. Po ukončení kariéry, ke kterému došlo oficiálně v září letošního roku, už se bývalý tyčkař věnuje zcela jiné činnosti. K úspěšné kariéře se vrací v rámci podcastu Dobojováno, který moderuje Lucie Černá.

Epizoda 44Před 2 týdny 44:50

#44 ANTOŠ: Je spousta věcí, které chválím, ale málokdo si toho všímá

Většinu kariéry spojil s pražskou Slavií, se kterou získal i mistrovský titul, po ukončení kariéry se vrhl na dráhu komentátora a televizního experta. Řeč je o bývalém hokejistovi Milanu Antošovi, jenž je dalším hostem podcastu Dobojováno, který moderuje Jakub Štěpánek.

Epizoda 43Před 3 týdny 32:52

#43 HAMRŠMÍD: Od juda přes klec až k hokejové reprezentaci

Michal Hamršmíd se dá směle označit za průkopníka a legendu českého MMA. Bojoval v dobách, kdy popularita tohoto sportu byla u nás podstatně nižší, než je tomu dnes. Kromě klece se dostal také na hokejovou střídačku v pozici kondičního trenéra Sparty či reprezentace. Dnes je dalším hostem podcastu Dobojováno, který moderuje Lucie Černá.

Epizoda 4231. říjen 2022 41:16

#42 KREUZIGER: Detektor lži byl třešničkou na dortu, v pelotonu dnes chybí respekt

Patří k nejúspěšnějším zástupcům české cyklistiky, účastnil se nejprestižnějších závodů v profesionálních stájích, vyhrál etapu na Giro d'Italia či klasiku Amstel Gold Race. Roman Kreuziger, jenž minulý rok ukončil kariéru závodníka, se plynule přesunul do pozice sportovního ředitele stáje Bahrain Victorious. Svoji kariéru i dosavadní působení v nové funckci hodnotí v novém dílu podcastu Dobojováno, který moderuje Jakub Štěpánek.

Epizoda 4124. říjen 2022 30:13

#41 DLOUHÝ: Rozehrával Federera, dnes mění zlobivou holčičku ve světovou šampionku

Během své kariéry vyhrál dva grandslamy ve čtyřhře, dnes trénuje Lucii Havlíčkovou, juniorskou světovou jedničku a jednu z největších českých tenisových nadějí. Lukáš Dlouhý nevypadl z tenisového prostředí ani po ukončení kariéry a v roli trenéra se vrací na známá místa.

Epizoda 4017. říjen 2022 45:31

#40 BUDSKÝ: Za totality propadl imperialistickému sportu, kariéru končí osmnáctým titulem

S týmem brněnských Draků získal osmnáct ligových titulů, jako jeden z mála Čechů si vyzkoušel i angažmá ve Spojených státech. Baseballista Pavel Budský letos ukončil kariéru, tentokrát prý už definitivně. V dalším díle podcastu Dobojováno hodnotí kromě vlastní kariéry také současný úspěch české reprezentace, která se poprvé v historii kvalifikovala poprvé na prestižní turnaj World Baseball Classic.

Epizoda 3910. říjen 2022 38:10

#39 OSIČKA: Opilé karbaníky vyháněl s kabelem v ruce, boxerskou kariéru mu ukončila osudná rána na ulici

Býval vynikajícím boxerem, dodnes se věnuje trénování. Jeho život je jedna velká jízda, žije bohémským životem, maluje a napsal knihu. Rostislav Osička je dnešním hostem podcastu Dobojováno a s Lucií Černou vzpomíná mimo jiné na sportovní kariéru, kterou mu v roce 1981 prakticky ukončila účast v pouliční bitce.

Epizoda 383. říjen 2022 34:44

#38 NOVOTNÝ: Kdo neustojí tlak, nemá ve Spartě co dělat

Dlouhé roky byl na Letné kapitánem a v rudém dresu získal 14 ligových titulů, což je zřejmě nepřekonatelným rekordem. Sparťanská legenda Jiří Novotný je hostem další epizody podcastu Dobojováno, kterou moderuje Jakub Štěpánek.