Za mantinelem
Epizoda 3522. srpen 2022

Poslechněte si podcast: #35 Bídná střelba i náznaky světlých zítřků. Co vše Edmonton prozradil o českém hokeji

Hokejová reprezentace do 20 let se ze světového šampionátu z Edmontonu vrací se čtvrtým místem. Je to úspěch, či po zázraku ze čtvrtfinále proti Spojeným státu zklamání? I to v podcastu Sport.cz Za mantinelem rozebírají hokejoví reportéři Martin Kézr a Robert Sára. A zamýšlejí se i nad tím, co mladíkům hlavně chybělo, aby po 17 letech na prestižním turnaji získali medali.

27:52

Za mantinelem

Vydává: Sport.cz

Novinky ze světa hokeje. Rozhovory, analýzy a vše o tom co se děje na ledě.

Web

Epizoda 39Před šesti dny 30:05

#39 Straka selhal a dostal Plzeň pod ještě větší tlak. Varaďa míří na stáž do New Jersey

Nový ročník hokejové extraligy nemá za sebou ještě ani týden a dosavadní zápolení na kluzištích přebila zpráva z kanceláře. Konkrétně z té plzeňské, kdy klubový šéf Martin Straka už po dvou kolech odvolal trenéry. Rekordně rychlý vyhazov koučů Říhy s Baďoučkem rozebírají v dalším díle podcastu Za mantinelem redaktoři Sport.cz Martin Kézr a Jan Škvor. Zastavují se však i u dalších zajímavostí včetně stáže Václava Varadi u New Jersey Devils.

Epizoda 38Před týdnem 36:54

#38 O aspirantech na titul aneb To ta extraliga musela být před deseti letech sakra špatná soutěž...

Už ve čtvrtek začíná soubojem brněnské Komety s Karlovými Vary jubilejní 30. ročník samostatné české hokejové extraligy. O nejzajímavějších letních změnách, aspirantech na titul i na padáka, ale i o Asociaci profesionálních klubů, která po 10 letech přebírá od svazu řízení soutěže, debatují v dalším díle podcastu Za mantinelem redaktoři Sport.cz Martin Kézr a Jan Škvor.

Epizoda 37Před 2 týdny 41:46

#37 Je další medaile cinkáním na lepší časy? A čím český hokej obohacují zahraniční trenéři?

Bronzová ženská radost je symbolickou tečkou za hokejovou sezonou 2021/22, která paradoxně končí ve chvíli, kdy se už ta další rozjela. Českému hokeji přinesla tak dlouho očekávané cinkání medailí, protože kromě žen se na krku houpal i mužů, k tomu se mládežnické reprezentace prodraly na světových šampionátech do semifinále. Je to „cinkání“ na lepší časy, či jen shoda přívětivých okolností? Také to rozebírají hokejoví redaktoři Sport.cz Martin Kézr a Robert Sára v další díle podcastu Za mantinelem.

Epizoda 36Před 3 týdny 42:24

#36 Ó ženy, ženy. Jak i reprezentace vyvolala radostný křik a jak pro změnu svaz vyvolal Haškův naštvaný křik

: Je to rok plný čtvrtfinálových výher. Po mužské hokejové reprezentaci a po té juniorské se teď do bojů o medaile probily na světové šampionátu také české ženy. A stejně jako v případě nedávného vítězství juniorů nad Spojenými státy je i jejich triumf nad Finskem zázračný. Jakou cestu hokejistky za poslední roky ušly, proč u reprezentací uspěli zahraniční trenéři i jak moc úspěch může ženám v konzervativním hokejovém prostředí pomoct řeší v dalším díle podcastu Za mantinelem reportéři Sport.cz Martin Kézr a Robert Sára. Zároveň mluví o novém svazovém nařízení pro hráče z KHL, kteří mají zákaz startu v národním týmu, a rozebírají Ligu mistrů.

Epizoda 3416. srpen 2022 35:07

#34 Léto, nebo zima. Proč hokejová dvacítka zase budí rozpaky

Zdá se, že i v horkém srpnu se rýsuje tradiční scénář, na který jsme zvyklí z mrazivých dnů z přelomu roku. A to, že juniorská reprezentace zanechá na světovém šampionátu rozpačitý dojem a že svou konečnou najde ve čtvrtfinále. Ne, ještě není vyřazena, nicméně v ranním čtvrtečním čtvrtfinále (4:30) proti Spojeným státům bude velkým outsiderem a postup by se rovnal dalšímu zázraku na ledě. Proč to tak je, v čem celek zklamal a v čem lze naopak spatřovat pozitiva rozebírají v dalším díle hokejového podcastu Za mantinelem reportéři Martin Kézr a Robert Sára.

Epizoda 338. srpen 2022 34:15

#33 O šancích dvacítky na medaili z MS i o začátku končení Jágra chyceného do pasti

Už v úterý startuje v kanadském Edmontonu mistrovství světa hokejistů do 20 let, které muselo být v prosinci v průběhu rozehraného turnaje ukončeno kvůli covidu. V podcastu webu sport.cz Za mantinelem redaktoři Martin Kézr a Jan Škvor rozebírají šance českého nároďáku vedeného Radimem Rulíkem. Řeč padla i na čtvrté místo Petrovy osmnáctky na Hlinka Gretzky Cupu a nechybělo ani téma stále hrajícího majitele kladenských Rytířů Jaromíra Jágra.

Epizoda 3225. červenec 2022 42:54

#32 Komu prospěje změna adresy v NHL? A proč KHL nejspíš stejně neuvolní hráče reprezentacím?

Není to parné léto jen při pohledu na teploměr, ale pořádně horké týdny jsou i v hokeji, který by přitom v červenci měl mít svou „okurkovou“ sezonu. Jenže v zámořské NHL se odehrály velké hráčské rošády, které se výrazně dotkly také českých hokejistů. K tomu rezonují podpisy dvou českých plejerů v KHL a zároveň se dvě reprezentace připravují na blížící se mistrovství světa. I tom v podcastu Za mantinelem hovoří redaktoři Sport.cz Martin Kézr a Robert Sára.

Epizoda 3128. červen 2022 31:26

#31 Proč Colorado získalo Stanley Cup a kdo převezme Zlatou hokejku? O kouzlu Avalanche a českém souboji P+P

Finále NHL tradičně psalo tečku za hokejovou sezónou. Colorado Avalanche sice slaví triumf po 21 letech, ale odložené mistrovství světa hráčů do 20 let slibuje v zámoří ještě jeden vrchol na začátku srpna. V hokejovém podcastu Za mantinelem se redaktoři Martin Kézr a Marek Burkert zamýšlejí nad tím, v čem je kouzlo vítězů Stanley Cupu. Také jakou roli sehrál jejich generální manažer Joe Sakic a které hráče si do kádru správně vybral. „Udělal správné volby v draftu, kdy našel rozdílové hráče, které utvořili vítězné jádro. Pro Sakika je velkou inspirací Pierre Lacroix, generální manažer těch vítězných sestav Avalanche z let 1996 a 2001,“ říká Burkert, redakční expert na NHL. Zvláštní pozornost podle něj v kádru Colorada patři kapitánovi Gabrielu Landeskogovi a nejužitečnějším hráči letošního play off, teprve 23letém Cale Makarovi. Řeč bude i české stopě v NHL, především o 29. krajanovi s trofejí, kterým je Pavel Francouz. „Je to gólman, který šel do NHL v relativně pozdním věku, ale dokázal na sobě pracovat. Colorado v něm získalo velkou jistotu,“ přibližuje Kézr. Redaktoři diskutují o budoucnosti české dvojice Ondřej Palát a Jan Rutta v dresu Tampy, pro oba bude zřejmě důležité otevřené hráčského trhu. Právě Palát pak bude největším soupeřem Davida Pastrňáka při jeho obhajobě Zlaté hokejky. Oba redakční hokejoví experti hlasují v anketě na prvních dvou místech shodně, v podcastu se dozvíte jak.

Epizoda 3020. červen 2022 40:31

#30 Hadamczik je novým šéfem českého hokeje. Jak má spojit znesvářené prostředí?

Bylo to sedm hodin, které pohnuly s českým hokejem. Sobotní konference, ze které Alois Hadamczik vzešel jako nový prezident svazu, totiž byla i o ostré diskuzi uvnitř hnutí a jen poukázala, jak je zdejší prostředí polarizované. Jak ho sjednotit, zda je to vůbec možné a jaké by měly být první Hadamczikovy činy ve funkci, rozebírají v dalším díle hokejového podcastu Za mantinelem redaktoři Sport.cz Martin Kézr a Robert Sára, kteří se konference osobně účastnili. A přidávají řadu svých postřehů z místa.