Za mantinelem
Epizoda 3416. srpen 2022

Poslechněte si podcast: #34 Léto, nebo zima. Proč hokejová dvacítka zase budí rozpaky

Zdá se, že i v horkém srpnu se rýsuje tradiční scénář, na který jsme zvyklí z mrazivých dnů z přelomu roku. A to, že juniorská reprezentace zanechá na světovém šampionátu rozpačitý dojem a že svou konečnou najde ve čtvrtfinále. Ne, ještě není vyřazena, nicméně v ranním čtvrtečním čtvrtfinále (4:30) proti Spojeným státům bude velkým outsiderem a postup by se rovnal dalšímu zázraku na ledě. Proč to tak je, v čem celek zklamal a v čem lze naopak spatřovat pozitiva rozebírají v dalším díle hokejového podcastu Za mantinelem reportéři Martin Kézr a Robert Sára.

35:09

Za mantinelem

Vydává: Sport.cz

Novinky ze světa hokeje. Rozhovory, analýzy a vše o tom co se děje na ledě.

Web

Epizoda 83Před šesti dny 36:17

O senzaci na úvod extraligy, 16letém úkazu i o prvním dvougólovém střelci

Letní čekání skončilo, hokejová extraliga je zpátky. A odstartovala velkým překvapením, když úřadující mistři z Třince po bezkrevném výkonu prohráli na ledě Plzně. Hokejoví redaktoři Sport.cz Martin Kézr a Jan Škvor v novém dílu podcastu Za mantinelem rozebírají nejen příčiny selhání Ocelářů, věnují se i extraligovému debutu 16leteého útočníka Západočechů Adama Benáka, ale i dalším zápasům úvodního kola.

Epizoda 82Před týdnem 40:07

Top přestupy extraligového léta? Chlapík, cizinci nebo návrat Knota

Hokejová extraliga získala další hvězdná jména. Do nejvyšší české soutěže se vrátili například Ondřej Kaše, Filip Chlapík nebo Richard Páník. Nebo také Martin Kaut s Ronaldem Knotem, kteří však kvůli zranění do pátečního prvního kola nezasáhnou. Největší přestupy extraligového léta i pokračující Ligu mistrů rozebírají v podcastu Za mantinelem redaktoři Sport.cz Martin Kézr a Matěj Vybíral.

Epizoda 81Před 2 týdny 38:55

O experimentech v Lize mistrů i trenérech, kteří oživí extraligu

Letní pauza končí, hokejové stadiony znovu ožívají zápasy. A tak je zpět i pravidelný podcast Za mantinelem, v němž tentokrát redaktoři Sport.cz Martin Kézr a Robert Sára rozebírají tři aktuální témata. Tím prvním je start Ligy mistrů, která je okořeněná lehce pozměněnými pravidly i novým formátem. Ve druhé části se zamýšlejí, kdo bude táhnout diváky na extraligové stadiony, a v té závěrečné pak mluví o morálních hodnotách trojice Klok, Sklenička, Šulák, tedy obránců, kteří se rozhodli sezonu strávit v ruské KHL.

Epizoda 8026. červenec 2023 32:02

O Ondřeji Kašem coby hvězdě extraligy, restartu Simona i o myšlenkách Krejčího. Vyjede ještě Jágr na led?

Většina extraligových týmů už v rámci přípravy na novou sezonu vyjela na led, ty zbývající to čeká v nejbližších dnech. Hokejoví redaktoři Sport.cz Martin Kézr a Jan Škvor v podcastu Za mantinelem rozebírají letní dění v klubech nejvyšší soutěže. Na jakých adresách došlo k velkému průvanu, kde naopak přišly jen kosmetické změny? Bude litvínovská akvizice Ondřej Kaše hvězdou extraligy a zvládne Dominik Simon na zkoušce v Českých Budějovicích restartovat svou kariéru? Nejen to v novém dílu Za mantinelem. 

Epizoda 7930. červen 2023 49:28

O Rulíkově kostře, svazových kostlivcích ve skříni i proč Pastrňák dohání Jágra

Venku teploty šplhají ke třiceti stupňům, pořádné horko ale v posledních dnech panovalo i u ledu. Během čtvrtka byl odvolán kouč národního týmu Kari Jalonen, jehož nahradil Radim Rulík, kterého zase u reprezentační dvacítky vystřídal Patrik Augusta. Do toho vyhlášení ankety Zlatá hokejka i zásah policistů z Národní centrály proti organizovanému zločinu v sídle svazu, kde se zajímali o dokumenty spojené s hospodařením bývalého vedení svazu. Nejen to, ale i draft v NHL, rozebírají v novém díle podcastu Za mantinelem redaktoři Sport.cz Martin Kézr a Jan Škvor.

Epizoda 789. červen 2023 38:14

O Hadamczikově kritice, netradičním řešení a Jalonenovi v kleštích

Zůstane Kari Jalonen trenérem české reprezentace, nebo od ní bude rok před vypršením kontraktu odvolán? Výkonný výbor Českého hokeje o tom na čtvrtečním jednání nerozhodl, místo toho zaúkoloval generálního manažera Martina Havláta, aby s realizačním týmem písemně zpracoval vizi pro domácí MS 2024. Co stojí za tímto netradičním řešením a rovněž pozadí celé situace rozebírají v novém díle podcastu Za mantinelem redaktoři Sport.cz Martin Kézr a Jan Škvor.

Epizoda 771. červen 2023 41:45

O nešťastné komunikaci Havláta, který podcenil svou roli, a Gudasově nenahraditelnosti

Nepovedené mistrovství světa stále doznívá hokejovou veřejností. Kritiku za nedostatečnou komunikaci schytává generální manažer reprezentace Martin Havlát, na nějž si nepřímo postěžoval útočník Bostonu Jakub Lauko. Havlát reagoval, že není jeho úkolem obvolávat každého, kdo bydlí v zámoří. Redaktoři Sport.cz Martin Kézr a Marek Burkert označili tento výrok za nešťastný. A v podcastu Za mantinelem rozebírají i budoucnost Kariho Jalonena nebo vrcholící sezonu NHL, přičemž ve finále Stanley Cupu má český hokej zastoupení v podobě tvrďáka v defenzivě Radko Gudase.

Epizoda 7626. květen 2023 34:50

O Jalonenově přecenění týmu, který na víc neměl, a trenérově nejisté budoucnosti

Osmé místo české hokejové reprezentace na mistrovství světa je nejhorším výsledkem v historii. A spokojenost nemůže být ani s předvedenými výkony, národní tým nedokázal přehrát na turnaji ani jednoho z top soupeřů. Vysněná obhajoba bronzu nedopadla. Redaktoři Sport.cz Martin Kézr a Matěj Vybíral v podcastu Za mantinelem zmiňují, že tohle byl reálný obrázek letošního týmu, který po zranění klíčových centrů na víc než čtvrtfinále neměl.

Epizoda 7524. květen 2023 36:46

České šance ve čtvrtfinále nejsou velké. Úspěch stojí a padá s Kubalíkem

Základní skupina mistrovství světa v hokeji je u konce, Češi postoupili do čtvrtfinále ze čtvrté pozice a přestěhovali se do finského Tampere, kde ve čtvrtek od 15:20 vyzvou vítěze skupiny A Spojené státy americké. A podle redaktorů Sport.cz Martina Kézra a Matěje Vybírala nebude národní tým v klíčovém duelu turnaje favoritem. Oba novináři v podcastu Za mantinelem zmiňují nutnost dobrého výkonu gólmana i tahouna v ofenzivě Dominika Kubalíka, ke kterému se však musí přidat i další. 

Epizoda 7422. květen 2023 37:31

O nepovedeném testu a zpackaných druhých třetinách. Špaček i další musí přidat

Česká hokejová reprezentace má za sebou první opravdu náročnou zkoušku. A ačkoliv z Rigy po prohře 2:4 se Švýcarskem zní od týmu spíše pozitivní ohlasy, pohled redaktorů Sport.cz Martina Kézra a Roberta Sáry, který sleduje dění mistrovství světa přímo z Lotyšska, upozorňuje spíš na nedostatky. Národní tým podle nich stojí jen na čtveřici hráčů a ostatní zatím zaostávají. Zaráží se také, proč Češi téměř vždy zaostávají ve druhých třetinách.