Mixzóna
Epizoda 324. červenec 2022

Poslechněte si podcast: #32 Tereza Zimovjanová o studiu v zámoří i o tom, jak dokázala propojit triatlon s prací

Začínala v bazénu po boku pozdějších plaveckých olympioniků, ale pak se Tereza Zimovjanová rozhodla přidat další dvě disciplíny. Jedna z nejlepších českých triatlonistek v podcastu Mixzóna popisuje, co jí dalo studium v zámoří, jak se dá skloubit práce s vrcholovým sportem i čím ji oslovil Twitter, kde má tisíce sledujících.

01:01:07

Mixzóna

Vydává: Sport.cz

Povídání o všech možných sportovních disciplínách.

Web

Epizoda 57Před 3 týdny 43:03

Šéfka komise českých olympioniků Nikol Kučerová o postojích sportovců i síle jejich hlasu

Startovala na třech olympiádách, ale rozhodla se skončit. Nikol Kučerová převzala vedení Komise sportovců Českého olympijského výboru v situaci, kdy po kritice z jejího čela odstoupil David Svoboda. Proč jí ho bylo líto, na čem se sportovci shodnou a má jejich hlas dostatečnou sílu? O tom promluvila v podcastu Mixzóna. 

Epizoda 564. květen 2023 44:35

Jak na maraton? Elitní česká vytrvalkyně Moira Stewartová o nástrahách této trati

Běhání že není žádná věda? Pokud ho provozujete na takové úrovni jako česká rekordmanka na 10 000 m i v půlmaratonu Moira Stewartová, tak už trochu vědou je. V podcastu Mixzóna popisuje, co všechno je třeba ohlídat pro rychlý čas na královské vytrvalecké distanci. 

Epizoda 5519. duben 2023 45:22

Vrcholový sport s cukrovkou? Každý den je jiný, říká skeletonistka Fernstädtová

Její kariéra byla pestrá už předtím. Annu Fernstädtovou zlákal adrenalin při jízdách hlavou dolů na skeletonu, sbírala úspěchy v německé kombinéze než „přestoupila“ do barev rodného Česka. Před loňskou olympiádou u ní ale zřejmě po očkování proti covidu propukla cukrovka I. typu. Jak se s ní dá vrcholově sportovat? O tom mluvila v podcastu Mixzóna.

Epizoda 547. duben 2023 51:23

Nejrychlejší lyžař české historie Radim Palán. Jak se na lyžích jezdí skoro 250 km/h?

Téměř hodinu se souká do tenké kombinézy, nasadí aerodynamickou helmu a lyže měřící skoro dva a půl metru. Pak se Radim Palán spouští ze sjezdovky připomínající spíše kolmou stěnu a ví, že nesmí udělat chybu. Odměnou jsou mu pocity euforie a nadšení a čerstvě i český rekord v rychlostním lyžování přes 248 km/h. Nejen o něm vypráví v podcastu Mixzóna.

Epizoda 534. duben 2023 31:27

Běžec na lyžích Michal Novák o své životní sezoně, norských suverénech i umělé inteligenci

Tucet let trvalo, než se česká vlaječka vrátila do elitní desítky celkového pořadí Světového poháru v běhu na lyžích. Ale tam se Michal Novák nehodlá zastavit. V podcastu Mixzóna vypráví o plánech, jak se dotáhnout na norské suverény, o tom, proč jsou teď lyžaři proti biatlonistům chudí příbuzní, či o možném využití umělé inteligence v tréninku.

Epizoda 5227. březen 2023 42:59

Eliška Adamovská a její cesta od lezení po stromech a v upravených kopačkách do světové špičky

V dětství trávila volný čas v korunách stromů, lézt se učila v kopačkách s uřezanými špunty. Teď je Eliška Adamovská medailistkou z mistrovství Evropy i vítězkou závodu Světového poháru. V podcastu Mixzóna vypráví o své cestě, kdy se musela vyrovnat s Reynaudovým syndromem, a jak zjistila, že od problémů se nemá utíkat. 

Epizoda 519. březen 2023 35:15

Dvacet let mezi elitou. Rychlobruslařka Martina Sáblíková o motivaci i své dlouhověkosti

Doma má neuvěřitelných 51 medailí, když počítáme jen vrcholné akce. Ke každé z nich má Martina Sáblíková aspoň drobnou vzpomínku. V podcastu Mixzóna rekapituluje svých dvacet let mezi elitou, vysvětluje, jak dokáže pořád zrychlovat, a proč si ji lékaři občas dobírají, že je blázen. 

Epizoda 503. březen 2023 42:51

Eva Vrabcová Nývltová a její výjimečná kariéra. Pět olympiád, rekordy i trable

Snila o jedné olympiádě, zvládla jich pět. A ve dvou různých sportech. Eva Vrabcová Nývltová nedávno ukončila kariéru a v podcastu Mixzóna vypráví o své životní cestě plné úspěchů i peripetií, rozdílech mezi lyžařským a atletickým prostředím, problematice nezdravého hubnutí či budoucnosti českých běžců.

Epizoda 4915. únor 2023 43:35

Kateřina Neumannová slaví 50. Ohlíží se za svou kariérou, úspěchy i působením při MS v Liberci

Jedna z nejvýraznějších postav českého sportu slaví životní jubileum. Kateřina Neumannová při něm v podcastu Mixzóna vzpomíná na svůj památný olympijský triumf v Turíně s gratulací od dcery, loučení s kariérou i působení v organizačním výboru libereckého světového šampionátu.

Epizoda 489. únor 2023 01:02:41

Kouč amerických fotbalistů Prague Lions Zach Harrod o životě v Česku i fenoménu Super Bowlu

Před 21 lety se poprvé ocitnul Česku v rámci křesťanského programu. Teď tu koučuje největší tým amerického fotbalu Prague Lions a mluví plynulou češtinu. Zach Harrod v podcastu Mixzóna rozebírá blížící se Super Bowl, vysvětluje, proč je podle něj americký fotbal nejlepší sport na světě, i to, co ho pojí s lyžařskou hvězdou Mikaelou Shiffrinovou.