• Podcasty
  • PMS – Po mateřských stopách
Sezóna 18. prosinec 2021

Poslechněte si podcast: #30 Pozor, i malý kousek prskavky může zabít dítě

Když je v domácnosti rok a půl staré dítě, musí se Vánoce připravovat jinak než jak jsme byli zvyklí dřív. Jaké zvolit vánoční ozdoby? Jaké se dá s malým dítětem péct cukroví a připravovat výzdoba? Je už v tomto věku vhodné pozvat Mikuláše a čerta? A víte, že jmelí byste podle tradice měli dostat a ne si ho sami kupovat? O prožívání adventu a přípravách na Vánoce si v dnešním díle podcastu Pandemické matky sobě povídají Lucka a Terka.

46:16

PMS – Po mateřských stopách

Vydává: Novinky.cz

Podcast o mateřství s Terezou Rakoušovou a jejími hosty. Dříve známý jako Pandemické matky sobě. I nyní rozebírá taje a záhady rodičovství. Vydejte se po stopách mateřství každou středu na Novinky.cz

Web

Sezóna 2Před čtyřmi dny 32:33

#57 Veřejně si utahuje z muže. Ten jí fandí a podporuje

Nový díl mateřského podcastu zpovídá ženu, která na Instagramu anonymně pranýřuje svého muže a okolí za jejich nevhodné výroky směrem k její osobě. Další ženy se k ní přidávají a posílají své obdobné zkušenosti. Ať už se jedná o mužovo konstatování skutečnosti bez kapky empatie, nebo o nevyžádanou radu od tchyně, vždy se najde někdo, kdo si podobnou větu vyslechl také. Kolem profilu se tak pomalu utváří větší a větší komunita.

Sezóna 2Před týdnem 43:14

#56 Po cvičení na kafe a zákusek. Matka tří dětí přetavila sny ve skutečnost

Hostem nového dílu podcastu Po mateřských stopách je Zuzka, majitelka podniku Café Pilates v pražských Letňanech. Tam si můžete zacvičit, a pak si sednout třeba na kávu a zasloužený zákusek. V rozhovoru se dozvíte zajímavosti o Pilates, ale také o tom, jak se z myšlenky o vlastním podniku může stát skutečnost.

Sezóna 2Před 2 týdny 37:04

#55 Rodinná fotografka tvrdý chleba má. Bojuje s trémou a poblinkaným oblečením

V tomto díle podcastu Po mateřských stopách se seznámíme s Angelou - rodinnou, párovou a newborn fotografkou, ale také maminkou malého Toníka, který pro ni představoval hlavní motivaci k rozhodnutí věnovat se focení miminek a rodin naplno. Angely cílem je zachycovat reálné emoce lidí v přirozených momentkách. Běžné strojené pózy, křečovitý úsměv a pohledy do objektivu ji jsou naopak proti srsti.

Sezóna 2Před 3 týdny 50:53

#54 S dítětem na spontánní sex zapomeňte! Bez plánování to nejde

V novém díle druhé série podcastu Po mateřských stopách zpovídám Davida, lehkého workoholika a otce velmi aktivního dvouletého syna. Rozpovídá se, jak vypadá rodičovství z jeho úhlu pohledu, co vše se s příchodem dítětem v partnerském vztahu změní, a jak si užívá být otcem. Otestovány budou i Davidovy nově nabyté vědomosti v oblasti péče o děti.

Sezóna 225. květen 2022 44:24

#53 Prapodivné zážitky z organizování svateb dokáží vykolejit i otrlé svatebčany

V prvním díle nové série mateřského podcastu Novinek se bavíme s hostující Šárkou o jejím vnímání mateřské role. Proč začala pracovat už na mateřské, a jak se dostala k tak zajímavé práci, jako je organizování svateb? Řeč přijde i na předchozí noční zaměstnání v kasinu a nakonec i na udělování nevyžádaných mateřských rad.

Sezóna 223. květen 2022 00:53

Upoutávka na podcast Po mateřských stopách

Podcast o mateřství s Terezou Rakoušovou a jejími hosty. Dříve známý jako Pandemické matky sobě. I nyní rozebírá taje a záhady rodičovství. Vydejte se po stopách mateřství každou středu na Novinky.cz

Sezóna 118. květen 2022 49:16

#52 Nahotou proti nepohodlí. Do kdy je normální chodit nahý před dítětem?

V posledním díle první série PMS: Pandemické matky sobě! se Lucka s Terkou bez předem stanoveného tématu probírají novinkami ve svých mateřských světech. Vyprávějí o přespávání na staré chatě, či o kupování malého letadla, a přiznají třeba i to, že mají doma týden výstražně postavený mop v chodbě.

Sezóna 111. květen 2022 44:51

#51 Legíny pod šaty a k tomu kroksy. Jak vypadá maminkovská móda?

Mnoho maminek si potrpí na krásné a sladěné oblečení svých malých dětí. Ale jak jsou na tom ony samy? Je pravda, že novopečené maminky na módu na nějaký čas rezignují a preferují praktičnost a funkčnost oblečení? O nošení stále stejných džínů a triček, ale také legín pod šaty si v novém díle podcastu Pandemické matky sobě povídají Lucka a Terka.

Sezóna 14. květen 2022 40:21

#50 Rotvajlera k dítěti? Aspoň nespí v lednici jako želva

Křeček, želva, rybičky, ale také pes nebo kočka. To jsou dětmi velmi oblíbení domácí mazlíčci. Kdy pořídit do domácnosti s dětmi první zvířátko a jaké vybrat? A co od domácích mazlíčků očekávat? O tom všem a o vzpomínkách na zvířata svého dětství si v podcastu Pandemické matky sobě povídají Lucka a Terka.

Sezóna 127. duben 2022 38:42

#49 Je mateřství jen jiný název pro stockholmský syndrom?

Je pravda, že ženy, které doma nemají uklizeno, mají šťastnější děti? A že nejúžasnější naše děti jsou, když spí? V dalším díle podcastu Pandemické matky sobě komentují Lucka s Terkou známé i méně známé citáty o mateřství. Co říkáte například na tvrzení, že čím je ženě mateřství, tím je muži válka?