• Podcasty
  • PMS – Po mateřských stopách
PMS – Po mateřských stopách
Sezóna 18. prosinec 2021

Poslechněte si podcast: #30 Pozor, i malý kousek prskavky může zabít dítě

Když je v domácnosti rok a půl staré dítě, musí se Vánoce připravovat jinak než jak jsme byli zvyklí dřív. Jaké zvolit vánoční ozdoby? Jaké se dá s malým dítětem péct cukroví a připravovat výzdoba? Je už v tomto věku vhodné pozvat Mikuláše a čerta? A víte, že jmelí byste podle tradice měli dostat a ne si ho sami kupovat? O prožívání adventu a přípravách na Vánoce si v dnešním díle podcastu Pandemické matky sobě povídají Lucka a Terka.

46:31

PMS – Po mateřských stopách

Vydává: Novinky.cz

Podcast o mateřství s Terezou Rakoušovou a jejími hosty. Dříve známý jako Pandemické matky sobě. I nyní rozebírá taje a záhady rodičovství. Vydejte se po stopách mateřství každou středu na Novinky.cz

Web

Sezóna 2Před pěti dny 41:11

#93 Vysoce citlivý je každý pátý z nás, možná i vy nebo vaše děti

V Česku se o vysoké citlivosti (hypersenzitivitě) příliš nehovoří, přestože se vyskytuje mezi 15 až 20 % populace. Hypersenzitivita není nemoc ani duševní porucha, ale pouze odlišný způsob zpracování podnětů v nervovém systému, který je u hypersenzitivních lidí mnohem intenzivnější než u průměrných jedinců. O vysoké citlivosti, i o tom, jak ji lze na sobě a vlastních dětech rozpoznat, pojednává nová epizoda.

Sezóna 2Před týdnem 33:38

#92 Český Tinder pro osamělé mámy, tatínkům zatím vstup zakázán

Samota, izolace, frustrace. Tím vším trpí ženy na rodičovské. Pomoc nabízí nová aplikace, která se snaží usnadnit seznamovací proces a dát prostor k výběru na základě různých faktorů. Dle výzkumu je více než 80 % maminek osamocených a chce najít kamarádku, se kterou by sdílelo víc než jen stejně staré dítě, ale třeba i podobné koníčky nebo přístup k výchově. Pozvání do podcastu Po mateřských stopách přijaly tvůrkyně seznamovací aplikace pro maminky Martina Kavanová a Laureen Höllge.

Sezóna 2Před 2 týdny 50:45

#91 Kreslí komiksy o mateřství, matky se jich nemohou nabažit

Svými komiksy baví mateřskou komunitu, její podpis ale můžete vidět i v kreslených průvodcích po městech, nebo populárně naučných knihách o historii. Potkat ji můžete třeba s tabletem na dětském hřišti, kde po vypuštění synů sbírá inspiraci a zaznamenává nápady do tabletu. Pozvání do podcastu Po mateřských stopách přijala ilustrátorka a autorka mateřských komiksů Barbora Brůnová.

Sezóna 2Před 3 týdny 56:12

#90 S dcerami si sáhla na dno, její kurzy od té doby navštívily už tisíce rodin

Se svými dcerami si sáhla na dno. Hledala způsoby společné komunikace, snažila se tomu přijít na kloub. Své problémy nakonec dokázala pojmenovat a naučila se s nimi správně zacházet. Po letech seberozvoje a vzdělávání se v oboru nyní provádí vědomým rodičovstvím své klienty, rodiče i pedagogy, které učí kromě jiného i základní povědomí o vývoji dětského mozku, aby se již nemuseli uchylovat k zažitým stereotypům. Hostem podcastu Po mateřských stopách je autorka projektu Rodičovství se srdcem na dlani Renata Pelcová.

Sezóna 215. únor 2023 44:25

#89 Neslyšícím tlumočí zpravodajství, hudbu, i diagnózu u doktora

V patnácti letech šla na brigádu do továrny, kde se díky neslyšící kolegyni nadchla pro znakový jazyk. Dnes už se tlumočení věnuje v mnoha podobách a nehodlá s tím zatím končit. Díky své práci se kromě jiného dostala i na stage festivalu Colours of Ostrava. Pozvání přijala tlumočnice českého znakového jazyka pro neslyšící a dvojnásobná maminka Daniela Cincibus Vacková.

Sezóna 28. únor 2023 41:52

#88 Nejde být pořád dokonalá máma. Česká MMA zápasnice řádí v kleci i po porodu

Sezóna 21. únor 2023 45:11

#87 Psaním se dá živit, stačí být kreativní a najít si svou cestu

Miluje psaní a vše, co se k němu váže. Píše povídky a knihy, vytváří kreativní kurzy a webináře pro začínající či stagnující autory, shlukuje spisovatelskou komunitu a pořádá online literární festival Kafe s múzou. Hostem nové epizody podcastu Po mateřských stopách je autorka, šperkařka textů a dvojnásobná máma Martina Heš.

Sezóna 218. leden 2023 01:00:12

#86 Odpočívá při pohledu na chrlící lávu a poradí vám jen na základě osobní zkušenosti

Žije si svůj sen. Cestuje, leze po aktivních sopkách, zkouší nové sporty i destinace, a pak nabízí ověřená místa také klientům své cestovní agentury. Pracuje ale neustále, odpočine si prý až při pohledu na chrlící lávu nebo při překonávání své komfortní zóny. Její partner natáčí úspěšný podcast s inspirativními českými osobnostmi a společně vychovávají čtyřletou dceru. Hostem nové epizody podcastu Po mateřských stopách je majitelka cestovní agentury, vášnivá cestovatelka a maminka malé Natálky Lucie Čambálová.

Sezóna 211. leden 2023 48:41

#85 Jak pečovat o pleť? Omezte fastfoody a kávu, radí odbornice

Nejkrásnější pleť je podle ní ta zdravá. Proto nabízí poradenství v oblasti péče o pleť na sítích, i ve svém studiu, kde probíhají jak individuální konzultace, tak i konkrétní procedury. Dlouhodobě spolupracuje s dermatology a snaží se dál předávat své nadšení i získané vědomosti z oboru klientům. Hostem podcastu Po mateřských stopách je specialistka na péči o pleť, majitelka pleťového centra a samozřejmě také máma Jekatěrina (Eki) Nagy.

Sezóna 24. leden 2023 39:00

#84 I s bubnem vyrážela za sólokaprem, teď zvolní kvůli miminku

Posledních deset let pracuje jako novinářka a reportérka. Specializuje se na lidské příběhy s těžkými osudy a snaží se ze své pozice pomáhat, co to jen jde. Moderuje také podcast ze zdravotnického prostředí, kde zpovídá odborníky z řad českých doktorů. Teď ji čeká vysněná role matky, na kterou dlouho čekala. Pozvání do podcastu Po mateřských stopách přijala novinářka a kolegyně z redakce Novinky.cz Kristýna Léblová.