Dobojováno
Epizoda 331. leden 2022

Poslechněte si podcast: #3 JÍCHA: Získal jsem enormní respekt, ale k práci trenéra přistupuju s pokorou

Po světě neběhá mnoho sportovců, kteří by dokázali vyhrát Ligu mistrů jako hráč i jako trenér. Jedním z nich je rodák ze Starého Plzence a bývalý nejlepší házenkář planety Filip Jícha, který je dalším hostem Dobojována. V upřímném rozhovoru s Lucií Černou přiznává, jak náročné je trénovat jeden z nejlepších týmů světa, vysvětluje, proč si zakazuje pověrčivost a vyzdvihuje důležitost pokory.

50:04

Dobojováno

Vydává: Novinky.cz

Pondělní rozhovory s osobnostmi českého sportu. O cestě k úspěchu, době na vrcholu i životě po kariéře. Moderují Lucie Černá a Jakub Štěpánek.

Web

Epizoda 36Před týdnem 40:34

#36 BEDNÁŘ: Sestup se Slavií byl noční můra, s Haškem jsem se potkal na bažantech

Na konci srpna se hokejista Jaroslav Bednář v pražském Edenu definitivně rozloučil s bohatou kariérou. Stříbrný medailista z mistrovství světa a vítěz hned tří evropských soutěží, jenž dva roky strávil i v NHL, v podcastu Dobojováno vzpomíná mimo jiné na tvrdý boj za mořem či českou souhru v Omsku.

Epizoda 35Před 2 týdny 31:31

#35 HEJNOVÁ: Ničeho nelituju a medaile neporovnávám

Dnes už bývalá česká atletka, dvojnásobná mistryně světa a olympijská medailistka. Zuzana Hejnová patří k nejúspěšnějším atletům české historie, v roce 2013 byla dokonce ve 13 závodech po sobě neporažena a stala se nejlepší atletkou Evropy. Dnes je také hostem nové epizodu podcastu Dobojováno, kterou moderuje Lucie Černá.

Epizoda 34Před 3 týdny 44:45

#34 JIRKŮ: Sešívaní už mi odpustili, vypráví legendární Paša svůj příběh

Nikdo mu neřekne jinak než Paša. Pavlín Jirků patří bezesporu k nejvýraznějším postávám tuzemských fotbalových trávníků. S píšťalkou v ruce řídil v devadesátých letech zápasy v první lize a stal se i rozhodčím FIFA. Svérázný bavič, který si u hráčů i fanoušků vybudoval respekt, je hostem dnešní epizody podcastu Dobojováno, kterou moderuje Lucie Černá.

Epizoda 3329. srpen 2022 58:02

#33 BARDA: Unikát mezi sportovci. Kapitán reprezentace i špička v technologické firmě

Deset let vedl z branky československou házenkářskou reprezentaci jako kapitán. V devadesátých letech pak usedl na lavičku české reprezentace. Michal Barda má však v životopise i řadu profesních úspěchů a už v době, kdy hrál házenou na nejvyšší úrovni, pracoval ve špičkové technologické firmě v Německu. Odchovanec pražské Slavie je dnešním hostem podcastu Dobojováno, který moderuje Jakub Štěpánek.

Epizoda 3222. srpen 2022 37:31

#32 BARTOŠ: Byl jsem králem trati i večerů, teď už to tak bohužel není

Autokrosu se Petr Bartoš věnuje přes 30 let. Devětkrát ovládl české mistrovství a je čtyřnásobným mistrem Evropy. V další epizodě podcastu Dobojováno přiznává, co pro něj znamenal otec Jiří, jenž první buginu postavil už v roce 1973 a s moderátorkou Lucií Černou vzpomíná i na bouřlivé oslavy po vyhraných závodech.

Epizoda 3115. srpen 2022 37:36

#31 SESTINI HLAVÁČKOVÁ: Nechtěla jsem se loučit jako lůzr, tři dny jsem jenom kňourala

Olympijská medailistka, vítězka dvou grandslamů či úspěšná fedcupová reprezentantka. Tím vším je Andrea Sestini Hlaváčková, která před několika týdny na turnaji v Praze oficiálně ukončila tenisovou kariéru. Co ji k tomu vedlo, jaký má vztah k pivu a kam povedou její další kroky? Dozvíte se v dnešní epizodě Dobojována, kterou moderuje Jakub Štěpánek.

Epizoda 308. srpen 2022 40:16

#30 BAUER: Na závodech fandím Polákům, z české reprezentace nabídka nepřišla

Trojnásobný olympijský medailista či vítěz Světového poháru. To je ve zkratce jeden z nejúspěšnějších českých běžců na lyžích v historii Lukáš Bauer. V podcastu Dobojováno se s Lucií Černou vrací k úspěšné kariéře a mimo jiné přiznává, proč v současné době fandí na závodech polským lyžařům.

Epizoda 291. srpen 2022 52:47

#29 KRATOCHVÍLOVÁ: S rekordem jsem se naučila žít, bojkot se režimu nedá odpustit

Příští rok v létě tomu bude už čtyři desítky let, co Jarmila Kratochvílová vytvořila v Mnichově světový rekord v běhu na 800 metrů. Dvojnásobná mistryně světa a olympijská medailistka je jednou z největších sportovních legend československého sportu a dnes je také dalším hostem podcastu Dobojováno, který moderuje Jakub Štěpánek.

Epizoda 2825. červenec 2022 43:32

#28 KUKA: Vyčítali mu pálení šancí, kritiku se naučil házet za hlavu

Vyhrál německou ligu, byl součástí stříbrného týmu na evropském šampionátu v roce 1996 a dnes patří mezi legendy pražské Slavie. Řeč je samozřejmě o Pavlu Kukovi, který je dalším hostem podcastu Dobojováno. Proč odmítl Manchester, jak snášel kritiku, kdo letos vyhraje titul a co říká na přestup Kuchty do Sparty? Nejen to se dozvíte v dnešním dílu.

Epizoda 2718. červenec 2022 36:03

#27 KOUKAL: V Česku neměl během kariéry konkurenci, dnes buduje image ostatním

Celkem osmnáctkrát se stal Jan Koukal mistrem České republiky ve squashi. Mezi lety 1999 a 2018 našel přemožitele pouze jednou. Ačkoliv ve světě měli soupeři profesionální trenéry a kvalitnější zázemí, dokázala se česká jednička prosadit i za hranicemi. Dnes je hostem podcastu Dobojováno, kam si ho pozvala moderátorka Lucie Černá.