Epizoda 29Před týdnem

Poslechněte si podcast: #29 KRATOCHVÍLOVÁ: S rekordem jsem se naučila žít, bojkot se režimu nedá odpustit

Příští rok v létě tomu bude už čtyři desítky let, co Jarmila Kratochvílová vytvořila v Mnichově světový rekord v běhu na 800 metrů. Dvojnásobná mistryně světa a olympijská medailistka je jednou z největších sportovních legend československého sportu a dnes je také dalším hostem podcastu Dobojováno, který moderuje Jakub Štěpánek.

52:47

Dobojováno

Vydává: Novinky.cz

Pondělní rozhovory s osobnostmi českého sportu. O cestě k úspěchu, době na vrcholu i životě po kariéře. Moderují Lucie Černá a Jakub Štěpánek.

Web

Epizoda 30Dnes 40:16

#30 BAUER: Na závodech fandím Polákům, z české reprezentace nabídka nepřišla

Trojnásobný olympijský medailista či vítěz Světového poháru. To je ve zkratce jeden z nejúspěšnějších českých běžců na lyžích v historii Lukáš Bauer. V podcastu Dobojováno se s Lucií Černou vrací k úspěšné kariéře a mimo jiné přiznává, proč v současné době fandí na závodech polským lyžařům.

Epizoda 28Před 2 týdny 43:32

#28 KUKA: Vyčítali mu pálení šancí, kritiku se naučil házet za hlavu

Vyhrál německou ligu, byl součástí stříbrného týmu na evropském šampionátu v roce 1996 a dnes patří mezi legendy pražské Slavie. Řeč je samozřejmě o Pavlu Kukovi, který je dalším hostem podcastu Dobojováno. Proč odmítl Manchester, jak snášel kritiku, kdo letos vyhraje titul a co říká na přestup Kuchty do Sparty? Nejen to se dozvíte v dnešním dílu.

Epizoda 27Před 3 týdny 36:03

#27 KOUKAL: V Česku neměl během kariéry konkurenci, dnes buduje image ostatním

Celkem osmnáctkrát se stal Jan Koukal mistrem České republiky ve squashi. Mezi lety 1999 a 2018 našel přemožitele pouze jednou. Ačkoliv ve světě měli soupeři profesionální trenéry a kvalitnější zázemí, dokázala se česká jednička prosadit i za hranicemi. Dnes je hostem podcastu Dobojováno, kam si ho pozvala moderátorka Lucie Černá.

Epizoda 2611. červenec 2022 48:24

#26 ZÍDEK: Jako první Čech hrál slavnou NBA, nejcennější výhra přišla ale dřív

Psal se rok 1995, když během draftu v nejslavnější basketbalové lize světa poprvé zaznělo české jméno. Jiří Zídek v NBA strávil tři sezóny, v kariéře pak pokračoval v Evropě a byl rovněž u zrodu nymburské éry. Dalším hostem podcastu Dobojováno je 213 centimetrů vysoký „George“, jenž basketbalovou kariéru spojil se vzděláním na prestižní americké univerzitě.

Epizoda 254. červenec 2022 54:15

#25 MACHEK: Český rekord držel 34 let. I po šedesátce miluje extrémní výzvy

Dlouhých 34 let držel Daniel Machek český rekord na 1500 metrů volným způsobem. Jeho výkon nakonec překonal paradoxně až jeho zeť Jan Micka. Machek má na kontě páté místo z olympiády a ve svých 62 letech dokončil už jedenáct extrémních triatlonů Ironman. Dnes je dalším hostem podcastu Dobojováno.

Epizoda 2427. červen 2022 48:17

#24 MACHÁČEK: Na Zélandu tančil haku, teď chce s českým ragby na olympiádu

Neběhá po světě moc českých ragbistů, kteří by měli tak bohatou kariéru jako Jan Macháček. Angažmá na Novém Zélandu, ve Walesu, Anglii či Francii, pozvánka do prestižního výběru světa či 55 reprezentačních startů. Český světoběžník, jenž někdy bývá označován za Jágra českého ragby, je dnes dalším hostem sportovně-společenského podcastu Dobojováno.

Epizoda 2320. červen 2022 45:05

#23 PETŘIKOV: Na olympiádě cítil křivdu, děti ho znají jako trpaslíka z Ať žijí duchové

Pavel Petřikov starší patří bezesporu mezi legendy českého juda. Účastník tří olympiád a stříbrný medailista z mistrovství světa a dvojnásobný medailista z mistrovství Evropy dnes působí jako asistent trenéra reprezentace. Už méně známá informace je, že si zahrál v pohádce Ať žijí duchové. Dnes je také hostem Lucie Černé v podcastu Dobojováno.

Epizoda 2213. červen 2022 45:46

#22 SVORADA: Možnosti dopingu v cyklistice byly, ale bylo to na osobním rozhodnutí

V roce 2001 zvedal jako první Čech ruce nad hlavu při dojezdu poslední etapy slavné Tour de France na Champs-Élysées. Bývalý cyklista Ján Svorada má však úspěchů ve sbírce mnohem více. Vyhrál Závod míru, triumfoval na jedenácti etápach Grand Tour a patřil mezi elitní světové sprintery. Dnes je dalším hostem Lucie Černé v rámci podcastu Dobojováno.

Epizoda 216. červen 2022 35:21

#21 TOPINKOVÁ KNAPKOVÁ: Ze dna na úplný vrchol

S veslováním začínala až v devatenácti letech, přesto dnes nenajdete závod, ve kterém by startovala a neměla z něj zlatou medaili. Olympijská vítězka, mistryně republiky, Evropy i světa, vítězka Světového poháru, dnes už také dvojnásobná maminka. To všechno je Mirka Topinková Knapková, další host podcastu Dobojováno.