• Podcasty
  • PMS – Po mateřských stopách
PMS – Po mateřských stopách
Sezóna 124. listopad 2021

Poslechněte si podcast: #28 Dárky, které potěší i muže, jenž si nic nepřeje

Řešíme to každoročně skoro všichni - co dát dospělým pod stromeček? Ponožky? Fotokalendář? Vstupenky do divadla? O tipech na dárky pro ty z našich příbuzných, kteří nikdy nic nechtějí se v novém díle podcastu Pandemické matky sobě baví Terka a Lucka.

43:12

PMS – Po mateřských stopách

Vydává: Novinky.cz

Podcast o mateřství s Terezou Rakoušovou a jejími hosty. Dříve známý jako Pandemické matky sobě. I nyní rozebírá taje a záhady rodičovství. Vydejte se po stopách mateřství každou středu na Novinky.cz

Web

Sezóna 2Před týdnem 01:15:43

#104 Láska přes algoritmus. Novodobá romantika, za kterou se není nutné stydět

Rozpad partnerského vztahu po příchodu potomků zažívá mnoho rodin. Seznamování je pro single rodiče velkou výzvou a mnoho z nich se po čase raději spokojí se samotou. Jak se bezpečně a efektivně seznamovat na internetu? Pro koho jsou vhodné služby seznamovacích koučů? A s čím mají ženy na prvních schůzkách problém? Na to vše v dnešní epizodě mateřského podcastu odpovídá odbornice na seznamování a majitelka seznamovací agentury Kristýna Mertlová.

Sezóna 2Před 2 týdny 01:11:13

#103 Nešťastná matka, nešťastné dítě. Co se nevyplatí podceňovat?

Na rodičovské není vůbec ojedinělé procházet si depresemi nebo trpět syndromem vyhoření. Matky na sebe kladou vysoké nároky, posuzují se s okolím a snaží se fungovat dlouhé měsíce i roky stále na 100 procent. To však nejde donekonečna. O svých zkušenostech s psychickými problémy rodičů se v nové epizodě podcastu Po mateřských stopách rozpovídají Tereza se Žanetou. Květen je totiž měsícem duševního zdraví.  

Sezóna 2Před 3 týdny 51:14

#102 Klidně by rodila každý týden, přípravy na hypnoporod se vyplatily

Modeling dělá od svých třinácti let. Nějaký čas strávila i za velkou louží, kde žila a pracovala v Los Angeles a New Yorku. Dnes už je přes dva roky šťastnou mámou, na začátku však bojovala s poporodní depresí a lásku k malému objevovala postupně. Pozvání do podcastu Po mateřských stopách přijala modelka Tereza Jelínková.

Sezóna 210. květen 2023 45:25

#101 Pracovních příležitostí pro čerstvé rodiče je stále málo, je potřeba dělat změny

Tvrdí, že rodičovská nutně nemusí být kariérní brzda. Založila organizaci s cílem pomáhat rodičům k úspěšnému návratu do práce. Za čtyři roky fungování se stala důležitou součástí podpory pro firmy, které chtějí jít rodičům naproti. Nápomocná je také pro podnikatelky a samoživitelky. Hostem nové epizody mateřského podcastu je zakladatelka organizace Marter Andrea Bohačíková.

Sezóna 23. květen 2023 35:37

#100 Z Brna do Oregonu se dvěma malými dětmi? Jde to snáz, než to zní

Muž dostal pracovní nabídku v USA, a tak se celá rodina sbalila a přestěhovala do amerického Oregonu. Nyní už tak druhým rokem žijí se dvěma malými dětmi za oceánem a nemohou si to vynachválit. O cestě za rodinným dobrodružstvím a o velkém kroku do neznáma vypráví v novém díle podcastu Po mateřských stopách Kamila Štěpánková.

Sezóna 226. duben 2023 44:03

#99 Dáváte nohu přes nohu nebo jste po porodu? Dávejte pozor na diastázu

Diastázou trpí po porodu mnoho žen. Některé o tom ani neví a špatnými cviky a pohyby si problém zhoršují. Často je také těžké diastázu objevit samovyšetřením a je proto lepší přistoupit k návštěvě odborníka. Jednou z technik zaměřených konkrétně na diastázu je Tupler technika. V novém díle podcastu Po mateřských stopách ji představuje instruktorka Andrea Čechurová.

Sezóna 219. duben 2023 43:44

#98 Do lesa denně za každého počasí? V lesních mateřských školách se toho nebojí

Mnoho maminek právě aktivně řeší zápisy do mateřských škol. Jednou z možností, kam svou ratolest poslat, je i lesní školka. V republice jich je už přes 170 a stále vznikají další. Děti v nich pobývají většinu dne venku a to celoročně, za jakéhokoli počasí. V podcastu Po mateřských stopách to detailněji popisuje předsedkyně Asociace lesních mateřských škol Tereza Valkounová.

Sezóna 212. duben 2023 01:24:05

#97 Tahle země není pro děti. Seďte s nimi doma a nestěžujte si

Matky vyrazily do boje. Někdo totiž řekl, že ve svém podniku nechce jejich děti. Vlna odporu, která se poté v mateřské komunitě zvedla, strhla lavinu názorů od všech, kterých se to dotýká i nedotýká. O tom, že občas jsou většími dětmi právě rodiče a že jako společnost máme stále tendence všechno komentovat, se v podcastu Po mateřských stopách baví dvě pražské maminky, Žaneta s Terezou.

Sezóna 25. duben 2023 01:14:08

#96 Agresor udělá z oběti domácího násilí blázna. Děti skončí při nejlepším u terapeuta

Každý pátý jedinec zažil nějakou formu domácího násilí. Projevy jsou postupné a bývají těžko vidět, ať už očima oběti nebo pohledem zvenčí. Pozvání do podcastu Po mateřských stopách přijala Michaela Studená, jedna ze zakladatelek iniciativy Pod Svícnem, která šíří osvětu, pomáhá obětem a s jejich svolením veřejně sdílí reálné příběhy, ze kterých mrazí.

Sezóna 229. březen 2023 51:28

#95 Na procházce s kočárky vymyslely úspěšný projekt. Matkám pomáhá finančně i psychicky

Pro mnoho maminek je mentálně náročné vyskočit z pracovního procesu a rozjeté kariéry kvůli miminku. Během let rodičovské pak ztrácejí část svého pracovního sebevědomí a chtěly by se alespoň částečně udržovat ve svém oboru informované a v kondici. Hosty podcastu Po mateřských stopách jsou Lucie Bášová a Kristýna Cejnarová, zakladatelky platformy Mumdoo. Ta propojuje matky, které chtějí zužitkovat svou odbornost i během rodičovské dovolené, s krátkodobými projekty malých a středních firem.