Mixzóna
Epizoda 2724. květen 2022

Poslechněte si podcast: #27 Nikola Ogrodníková o svém osudovém mítinku Zlatá tretra, dlouhých soustředěních i potápění

Na Zlatou tretru chodila jako malá holka, u plotu prosila atlety o podpis. Teď je oštěpařka Nikola Ogrodníková v opačné roli a fanoušci chodí do Vítkovic i kvůli ní. V Mixzóně vypráví o svém zaslíbeném mítinku, nástrahách dlouhých oštěpařských soustředěních i své zálibě v potápění.

46:19

Mixzóna

Vydává: Sport.cz

Povídání o všech možných sportovních disciplínách.

Web

Epizoda 37Před 2 týdny 01:00:10

#37 Z mistrovství světa na Ironmana. Veslař Miroslav Vraštil o svých sportovních vášních

Nejlepší veslaři startují na světovém šampionátu v Račicích, nejlepší triatlonisté na dlouhých tratích na slavném Ironmanu na Havaji. Miroslav Vraštil zvládne v 39 letech obojí. Účastník tří olympiád v podcastu Mixzóna vypráví o kombinaci obou náročných sportů, nezbytném udržování lehké váhy i inspirací svým tatínkem.

Epizoda 36Před 3 týdny 55:32

36# Koulař Tomáš Staněk o zraněních, stravě i podmínkách v české atletice

Má pět medailí z vrcholných akcí, drží český rekord. Kariéra koulaře Tomáše Staňka je ale protkána i sérií zranění a nelehkých návratů. V podcastu Mixzóna mluví o tom, proč vrcholový trénink přirovnává k běhu v gumákách po mokré střeše, kde vidí rezervy v podmínkách českých atletů, i jak je pro 131 kg vážícího siláka těžké sehnat oblek na svatbu.

Epizoda 356. září 2022 41:35

#35 Z volejbalové hvězdy začátečníkem. Helena Havelkové o cestě za olympijským snem

Byla volejbalovou hvězdou, která se každým rokem přehrabovala nabídkami z elitních světových soutěží. Po minulé sezoně ale Helena Havelková na všechny řekla Ne a pustila se do asi nejnáročnější výzvy kariéry. S Markétou Nausch Slukovou se pokusí nominovat na olympiádu v plážovém volejbale. Nejen o nástrahách své cesty mluví v podcastu Mixzóna.

Epizoda 3416. srpen 2022 38:43

#34 Běžkyně Kristiina Mäki o návratu po mateřství i vytetované modlitbě od babičky

Do domácí běžecké špičky patří už dlouho, překonávala české rekordy. Ale teprve loňský rok vystřelil Kristiinu Mäki mezi nejpopulárnější české atlety. Nejdříve fanoušci sledovali její návrat po narození syna Kaapa a pak i cestu olympijskými hrami až do finále okořeněnou originálním motivačním heslem. O tom všem vyprávěla v podcastu Mixzóna.

Epizoda 339. srpen 2022 54:26

#33 Loučení i návrat rekordmanů. Manželé Kudličkovi se potkají v tyčkařském sektoru

Nikdo v Česku neskočil výš než oni, teď se představí v sektoru naposledy. Jan Kudlička ukončí svoji úspěšnou kariéru, jeho manželka Jiřina se kvůli chystané rozlučce vrátí ještě jednou do sektoru. Jak bude akce v Opavě vypadat a kdo všechno dorazí? V Mixzóně ale mluvili i o kouzlu své disciplíny, fenoménu Duplantisovi či svých plánech.

Epizoda 324. červenec 2022 01:01:04

#32 Tereza Zimovjanová o studiu v zámoří i o tom, jak dokázala propojit triatlon s prací

Začínala v bazénu po boku pozdějších plaveckých olympioniků, ale pak se Tereza Zimovjanová rozhodla přidat další dvě disciplíny. Jedna z nejlepších českých triatlonistek v podcastu Mixzóna popisuje, co jí dalo studium v zámoří, jak se dá skloubit práce s vrcholovým sportem i čím ji oslovil Twitter, kde má tisíce sledujících.

Epizoda 3129. červen 2022 56:23

#31 Kanoistky Martina a Gabriela Satkovy o sesterském poutu i snu o společných stupních

Jsou z města, kde není slalomový kanál, přesto se vypracovaly mezi světovou špičku. Jedna na druhou nedá dopustit, sní o tom, že se jednou potkají na stupních vítězů i na vrcholné akci. Brněnské rodačky Martina a Gabriela Satkovy vyprávějí v podcastu Mixzóna o svém sesterském poutu, vtipných záměnách i o tom, proč je pro ně tak důležité studium.

Epizoda 3022. červen 2022 55:08

#30 Bez pekla není ráj. Překážkář Petr Svoboda o své cestě z vrcholu na dno a zpět

Před patnácti lety získal první domácí titul, v roce 2013 oznámil kvůli vleklým zdravotním problémům konec kariéry. Jenže i v roce 2002 je překážkář Petr Svoboda českou jedničkou a má našlápnuto ke startu na mistrovství světa. Co ho pořád žene vpřed a jak se dostal z velkých trablů? O tom se rozpovídal v podcastu Mixzóna.

Epizoda 298. červen 2022 57:48

#29 Jedna disciplína nestačí. Vodní slalomářka Tereza Fišerová září hned ve třech

Kanoe, nebo kajak? A proč ne oboje? A extrémní slalom k tomu. Tereza Fišerová úspěšně kombinuje všechny disciplíny vodního slalomu na takové úrovni, že v nich sbírá světové medaile od mládežnických kategorií po dospělé. Jak to zvládá? Troufla by si jet všechny tři i na olympiádě? A kdo nejvíc prožívá její závody? O tom mluvila v podcastu Mixzóna.

Epizoda 286. červen 2022 43:11

#28 Atletická nová vlna. Nikola a Ester Bendovy bodují na dráze i sociálních sítích

Jsou mladé, rychlé a talentované. Své fanoušky mají na tribunách při závodech i na sociálních sítích. Sestry Nikola a Ester Bendovy v podcastu Mixzóna vyprávějí o své atletické cestě, vzorech, rodinném zázemí, stravě či o tom, kdo by vyhrál běžecký souboj s jejich partnery, prvoligovými fotbalisty.