• Podcasty
  • PMS – Po mateřských stopách
PMS – Po mateřských stopách
Sezóna 13. listopad 2021

Poslechněte si podcast: #25 Jak udělat dítěti krásné Vánoce a nezkrachovat

Do Vánoc ještě nějaký čas zbývá, ale mnohé maminky už teď přemýšlejí o vhodných vánočních dárcích své pro děti. Co ale koupit batolatům? Má smysl utrácet za drahé dárky, když je dítěti rok a půl? A má vůbec smysl je balit? O tipech na dárky do 500 Kč, do 1000 Kč a nad 1000 Kč se v novém díle podcastu Pandemické matky sobě baví Lucka a Terka.

48:36

PMS – Po mateřských stopách

Vydává: Novinky.cz

Podcast o mateřství s Terezou Rakoušovou a jejími hosty. Dříve známý jako Pandemické matky sobě. I nyní rozebírá taje a záhady rodičovství. Vydejte se po stopách mateřství každou středu na Novinky.cz

Web

Sezóna 2Dnes 51:25

#70 Genetická výbava dítěte je jedinečná, neporovnávejte jejich vývoj s ostatními

Se dvěma dětmi se rozhodla vzdělávat v oblasti psychomotorického vývoje. Dnes vede vlastní poradnu pro budoucí a čerstvé rodiče. Pomocí zábavného cvičení je učí stimulovat přirozený vývoj jejich miminek, a to od narození po první krůčky. Za sedm let prošly jejími kurzy už stovky lidí. Nyní chystá vydání první knihy. Hostem nového dílu podcastu Po mateřských stopách je certifikovaná lektorka Petra Pomajbíková.

Sezóna 2Před týdnem 29:15

#69 Čím míň děti do něčeho tlačíme, tím větší mají šanci neztratit samy sebe

Hostem nového dílu podcastu Po mateřských stopách je mladá maminka Veronika. Svoji dceru porodila před dvěma lety přirozenou cestou doma v obýváku. Přesně tak, jak si přála. V rozhovoru o porodu vypráví. Svěřuje se také se svým pohledem na alternativní možnosti vzdělávání. Své dceři by chtěla dát prostor se sebeřízeně vzdělávat, pokud o to bude mít sama dcera zájem.

Sezóna 2Před 2 týdny 50:15

#68 Názory starší generace si vyslechněte, ale nakonec se zařiďte podle sebe

Pavel je otcem sedmi dětí, dvojnásobným dědečkem, a náručí mu prošlo deset miminek v krátkodobé pěstounské péči. Svou rodinu neustále zásobuje zajímavostmi z historie, která ho vždy fascinovala a také ji studoval. V rozhovoru se podělí o své zkušenosti z oblasti péče o děti, o zajímavosti ze světové historie rodiny, i o vlastní pohled na ženy vracející se po dětech do pracovního procesu v oblasti realit, kde se on dlouhá léta profesně pohybuje.

Sezóna 231. srpen 2022 35:15

#67 Od porodu čekejte bolest, od rodičovství ztrátu svobody, tvrdí matky bezdětným

Tři matky a tři ženy, které mateřství teprve čeká. Zkušenosti versus představy a očekávání. Nová epizoda podcastu Po mateřských stopách přináší rozhovor několika žen sedících v kupé rychlíku z Českých Budějovic do Prahy. Matky sdílejí své zkušenosti s bezdětnými ženami, které mají jasné představy i plány, jak by jejich budoucí zkušenost měla probíhat.

Sezóna 224. srpen 2022 32:25

#66 Nejhorší je, když maminky v šatnách při loučení s dětmi začnou plakat

Vystudovala užitou fotografii, ale nakonec se našla v práci s dětmi. Dnes vlastní dvě soukromé dětské skupiny a sama je maminkou dvou malých dětí. Ty od sebe nedělí ani dva roky věku. Aby toho nebylo málo, tak s manželem nedávno koupili starý mlýn, který rekonstruují. Plánují v něm pořádat svatby, ubytovávat hosty, a přes léto i sami bydlet. Dnešní díl podcastu povede po mateřských stopách pozitivně naladěné maminky Elišky.

Sezóna 217. srpen 2022 57:41

#65 Mateřství od A do Z s původní pandemickou matkou Luckou

Původně moderovala první sérii podcastu, dnes je v něm váženým hostem. Ráda šije, sleduje seriál Gilmorova děvčata a nově také pěstuje vlastní ovoce a zeleninu. K točení podcastu se už vracet nehodlá, volný čas tráví raději pohybem nebo péčí o pracně vybudovanou zahrádku na chalupě. Její syn je v přírodě jako ryba ve vodě, jeho vášeň pro městské autobusy ale stále přetrvává.

Sezóna 210. srpen 2022 41:33

#64 Aki Votrubová: K sítím mám teď trochu odstup a jsem opatrnější, co sdílím

Aki Votrubová se věnuje profesionálnímu focení a pomáhá s online marketingem malým a středním firmám či tvůrcům. Zároveň je také influencerkou a na Instagramu funguje od roku 2014. Její profil se před pár měsíci změnil na profil šťastné maminky, která si mateřství užívá plnými doušky a své dojmy každý den sdílí. Otevírá tam také témata jako kojení nebo problémy s plodností.

Sezóna 23. srpen 2022 57:10

#63 Kariéru luxusní společnice vyměnila za rodinu, na mateřské recenzuje erotické hračky

Během studia se živila jako společnice. Své zážitky sdílela na blogu, ze kterého následně vyšla i kniha. Dnes je šťastně vdaná a stala se matkou, i nadále však sdílí své zkušenosti z nevšedního života. Kromě toho dělá recenze erotických pomůcek, dává tipy na svůdné prádlo nebo zajímavá místa, kde si užít.

Sezóna 227. červenec 2022 31:35

#62 Děti přilepené k obrazovkám mladou matku děsí. Její hry ocení i zaneprázdnění rodiče

Formou hry doma či venku se snaží vracet děti od obrazovek zpátky do offline prostředí. Tvrdí, že svět je příliš hezký, než abysme ho strávili u obrazovky. Dětem je to jen potřeba ukázat a rodičům dát pro to případné podklady. Ty vytváří a následně nabízí ke stažení a vytisknutí tak, aby to zvládl i ten nejméně kreativní a nejvíce zaneprázdněný rodič. Hostem podcastu Po mateřských stopách je maminka Jana, zakladatelka projektu Vraťme děti do hry.

Sezóna 220. červenec 2022 36:52

#61 Od řídítek kol k prvním místům v dortových soutěžích

Cukrářka Lucie nasbírala se svými šílenými dorty už mnoho cen v domácích a zahraničních soutěžích. Spokojené zákazníky má i mezi světovými celebritami. V posledních měsících její tvorbu bedlivě sleduje nový člen dílny, syn Matýsek, kterého mívá při práci často uvázaného v šátku. Zakázek na dorty bere od porodu sice méně, ale úplnou pauzu si dopřála jen v šestinedělí. Její dorty jsou specifické svým barvením a postavičkami v karikaturním stylu.