Epizoda 2411. květen 2022

Poslechněte si podcast: #24 Olympijský medailista Rohan o směřování vodního slalomu i inspiraci biatlonem

Olympijským stříbrem z Tokia vodní slalomář Lukáš Rohan navázal na svého tatínka, přibylo mu závodní sebevědomí i popularita. V podcastu Mixzóna ale vypráví i o tom, jak mu záleží na zviditelnění celého sportu, který se v minulosti zhlédl i ve slávě biatlonu. Co mu k němu zatím chybí a kde jde podle Rohana mezinárodní federace špatným směrem?

39:14

Mixzóna

Vydává: Sport.cz

Povídání o všech možných sportovních disciplínách.

Web

Epizoda 324. červenec 2022 01:01:04

#32 Tereza Zimovjanová o studiu v zámoří i o tom, jak dokázala propojit triatlon s prací

Začínala v bazénu po boku pozdějších plaveckých olympioniků, ale pak se Tereza Zimovjanová rozhodla přidat další dvě disciplíny. Jedna z nejlepších českých triatlonistek v podcastu Mixzóna popisuje, co jí dalo studium v zámoří, jak se dá skloubit práce s vrcholovým sportem i čím ji oslovil Twitter, kde má tisíce sledujících.

Epizoda 3129. červen 2022 56:23

#31 Kanoistky Martina a Gabriela Satkovy o sesterském poutu i snu o společných stupních

Jsou z města, kde není slalomový kanál, přesto se vypracovaly mezi světovou špičku. Jedna na druhou nedá dopustit, sní o tom, že se jednou potkají na stupních vítězů i na vrcholné akci. Brněnské rodačky Martina a Gabriela Satkovy vyprávějí v podcastu Mixzóna o svém sesterském poutu, vtipných záměnách i o tom, proč je pro ně tak důležité studium.

Epizoda 3022. červen 2022 55:08

#30 Bez pekla není ráj. Překážkář Petr Svoboda o své cestě z vrcholu na dno a zpět

Před patnácti lety získal první domácí titul, v roce 2013 oznámil kvůli vleklým zdravotním problémům konec kariéry. Jenže i v roce 2002 je překážkář Petr Svoboda českou jedničkou a má našlápnuto ke startu na mistrovství světa. Co ho pořád žene vpřed a jak se dostal z velkých trablů? O tom se rozpovídal v podcastu Mixzóna.

Epizoda 298. červen 2022 57:48

#29 Jedna disciplína nestačí. Vodní slalomářka Tereza Fišerová září hned ve třech

Kanoe, nebo kajak? A proč ne oboje? A extrémní slalom k tomu. Tereza Fišerová úspěšně kombinuje všechny disciplíny vodního slalomu na takové úrovni, že v nich sbírá světové medaile od mládežnických kategorií po dospělé. Jak to zvládá? Troufla by si jet všechny tři i na olympiádě? A kdo nejvíc prožívá její závody? O tom mluvila v podcastu Mixzóna.

Epizoda 286. červen 2022 43:11

#28 Atletická nová vlna. Nikola a Ester Bendovy bodují na dráze i sociálních sítích

Jsou mladé, rychlé a talentované. Své fanoušky mají na tribunách při závodech i na sociálních sítích. Sestry Nikola a Ester Bendovy v podcastu Mixzóna vyprávějí o své atletické cestě, vzorech, rodinném zázemí, stravě či o tom, kdo by vyhrál běžecký souboj s jejich partnery, prvoligovými fotbalisty.

Epizoda 2724. květen 2022 46:19

#27 Nikola Ogrodníková o svém osudovém mítinku Zlatá tretra, dlouhých soustředěních i potápění

Na Zlatou tretru chodila jako malá holka, u plotu prosila atlety o podpis. Teď je oštěpařka Nikola Ogrodníková v opačné roli a fanoušci chodí do Vítkovic i kvůli ní. V Mixzóně vypráví o svém zaslíbeném mítinku, nástrahách dlouhých oštěpařských soustředěních i své zálibě v potápění.

Epizoda 2619. květen 2022 35:39

#26 Martin Fuksa se v Račicích vrátí na místo svého velkého triumfu. Proč se s bratrem rozdělili?

V Račicích se stal mistrem Evropy a před pěti lety i světovým šampionem. Teď se elita do Labe Areny vrací při Světovém poháru a Martin Fuksa bude opět jedním z favoritů. V podcastu Mixzóna vzpomíná na jeden ze svých největších triumfů a spolu se svým bratrem Petrem vysvětluje, proč se tentokrát jejich cesty rozdělí.

Epizoda 2517. květen 2022 40:45

#25 Barbora Hermannová a Marie-Sára Štochlová. Co ukáží české jedničky na písku v Ostravě?

České jedničky v plážovém volejbale Barbora Hermannová a Marie-Sára Štochlová mají na elitní turnaj v Ostravě rozdílné vzpomínky. Teď je ve vítkovických železárnách čeká společná česká premiéra. V podcastu Mixzóna mluví o svých očekáváních, argentinském kouči i budoucnosti českého beachvolejbalu.

Epizoda 236. květen 2022 34:32

#23 Běžec Homoláč: Keňané mě berou jako jednoho z nich

Domácí tituly sbírá na tratích od 10 000 metrů po maraton a právě na královské trati bude Jiří Homoláč českým favoritem i při nedělním Pražském maratonu. V podcastu Mixzóna mluví ale i o benefitech a rizicích tréninku v Keni, životě profesionálního běžce v českých podmínkách i o tom, proč teď mají české vytrvalkyně navrch.