Za mantinelem
Epizoda 243. květen 2022

Poslechněte si podcast: #24 O důvodech konce Varadi, Babišově hlášce i o Jalonenovi neopakujícím Pešánovu chybu

Sezona hokejové extraligy je minulostí, a stejně jako v posledních dvou dohraných slaví zlato opět Třinec. V podcastu webu sport.cz Za mantinelem redaktoři Jan Škvor a Martin Kézr rozebírají, co stojí za mistrovský hattrickem Ocelářů, zastavují se však i u novinky, že nejvyšší soutěž budou od příštího ročníku řídit samotné kluby místo svazu. A řeč pochopitelně dojde i na triumf národního týmu na Českých hrách v Ostravě.

41:21

Za mantinelem

Vydává: Sport.cz

Novinky ze světa hokeje. Rozhovory, analýzy a vše o tom co se děje na ledě.

Web

Epizoda 76Před šesti dny 34:51

O Jalonenově přecenění týmu, který na víc neměl, a trenérově nejisté budoucnosti

Osmé místo české hokejové reprezentace na mistrovství světa je nejhorším výsledkem v historii. A spokojenost nemůže být ani s předvedenými výkony, národní tým nedokázal přehrát na turnaji ani jednoho z top soupeřů. Vysněná obhajoba bronzu nedopadla. Redaktoři Sport.cz Martin Kézr a Matěj Vybíral v podcastu Za mantinelem zmiňují, že tohle byl reálný obrázek letošního týmu, který po zranění klíčových centrů na víc než čtvrtfinále neměl.

Epizoda 75Před týdnem 36:47

České šance ve čtvrtfinále nejsou velké. Úspěch stojí a padá s Kubalíkem

Základní skupina mistrovství světa v hokeji je u konce, Češi postoupili do čtvrtfinále ze čtvrté pozice a přestěhovali se do finského Tampere, kde ve čtvrtek od 15:20 vyzvou vítěze skupiny A Spojené státy americké. A podle redaktorů Sport.cz Martina Kézra a Matěje Vybírala nebude národní tým v klíčovém duelu turnaje favoritem. Oba novináři v podcastu Za mantinelem zmiňují nutnost dobrého výkonu gólmana i tahouna v ofenzivě Dominika Kubalíka, ke kterému se však musí přidat i další. 

Epizoda 74Před týdnem 37:32

O nepovedeném testu a zpackaných druhých třetinách. Špaček i další musí přidat

Česká hokejová reprezentace má za sebou první opravdu náročnou zkoušku. A ačkoliv z Rigy po prohře 2:4 se Švýcarskem zní od týmu spíše pozitivní ohlasy, pohled redaktorů Sport.cz Martina Kézra a Roberta Sáry, který sleduje dění mistrovství světa přímo z Lotyšska, upozorňuje spíš na nedostatky. Národní tým podle nich stojí jen na čtveřici hráčů a ostatní zatím zaostávají. Zaráží se také, proč Češi téměř vždy zaostávají ve druhých třetinách. 

Epizoda 73Před 2 týdny 31:10

Z Rigy přicházejí varování. K tomu nečitelné šachy v bráně a jen pomalý návrat marodů

Čeští hokejisté vydolovali z úvodního trojboje na mistrovství světa sedm bodů. Po výhrách nad Slovenskem a Kazachstánem přišlo historicky první zaváhání s Lotyši. V podcastu Za mantinelem se redaktoři Martin Kézr a Jan Škvor, který komentoval dění přímo z Rigy, podivují nad nečitelným nasazováním gólmanů i nad chybami českého týmu v defenzivě. A komentují i situaci ohledně zraněných útočníků Filipa Chytila a Filipa Chlapíka.

Epizoda 72Před 3 týdny 21:50

Další černý čtvrtek národního týmu, kapitánovo pochopení pro vyražené zuby a trenéři tajemní jak hrad v Karpatech

Národní tým už v dějišti mistrovství světa ladí na úvodní zápas se Slováky, stihl ale prožit docela krušný trénink, při němž byl v permanenci lékař. V netradičním vydání podcastu Za mantinelem, který se tentokrát natáčel na horké lince Praha-Riga o tom mluvili z redakčního studia Martin Kézr a přímo z dějiště šampionátu Robert Sára.

Epizoda 71Před 3 týdny 49:16

Detailní pitva Jalonenova výběru. O chybějícím Vránovi, citelné ztrátě Jiříčka i hledání gólmanské jedničky

Čeští hokejisté budou muset na mistrovství světa v Rize ukázat, že jsou skutečně tým a od nejvýraznějších postav výběru se napjatě očekává, že se projeví jako klíčoví hráči. V nejnovějším vydání podcastu Za mantinelem to rozebírají redaktoři Martin Kézr a Marek Burkert. „Příprava byla hlavně o tom vybrat a nějak složit tým, teď nastává fáze jeho vyladění přímo v dějišti MS,“ shodují se oba hokejoví experti, jenž detailně pitvají konečnou podobu nominace 25 hráčů.

Epizoda 702. květen 2023 48:09

O Motákovi a zachované DNA či Petrově pomýleném srovnání s Třincem. Přijede na MS Pastrňák?

V polovině února v době výsledkové krize jej třinečtí fanoušci vyháněli ze střídačky, vedení klubu ale trenéra Zdeňka Motáka podrželo a on o dva měsíce později dotáhl Oceláře k extraligovému titulu a navázal na předchozí tři triumfy Slezanů pod Václavem Varaďou. Nejen třinecké zlaté jízdě se však věnují redaktoři Sport.cz Martin Kézr a Jan Škvor v novém díle podcastu Za mantinelem. Došlo i na propadák české osmnáctky na MS a pochopitelně i na přípravu a skládání nominace seniorského nároďáku pro blížící se světový šampionát. 

Epizoda 6924. duben 2023 41:21

O tom, jak Petr ztratil klid a ublížil týmu, Hradec zdržel oslavy a Jalonen už nemá kde brát

Čeští hokejisté do 18 let mají za sebou na mistrovství světa druhou prohru ze tří duelu, Švédsku podlehli 0:2, když týmu nepomohlo chování trenéra Jakuba Petra. Ten po kontroverzním vyloučení neposlal hráče včas na oslabení a střídačka vyfasovala další trest za zdržování hry, přičemž následnou přesilovku Seveřané využili. Počínání hlavního kouče kritizují v podcastu Za mantinelem redaktoři Sport.cz Martin Kézr a Matěj Vybíral. Věnují se i mužskému národnímu týmu, Karimu Jalonenovi už se rýsuje finální soupiska pro mistrovství světa, nebo probíhající sérii finále extraligy. V ní se Hradec vzepjal a ještě pozdržel třinecké oslavy.

Epizoda 6818. duben 2023 41:31

O udavačství v českém hokejovém Absurdistánu, v němž chybí vzájemný respekt a tolerance

Už v úterý startuje finálová série hokejové extraligy mezi Hradcem Králové a Třincem, její první tři zápasy se ale nebudou týkat útočníka Ocelářů Libora Hudáčka. Tomu disciplinární komise zastavila činnost za faul na pardubického Sedláka, a to jen kvůli podnětu podanému Dynamem. A právě (ne)fungování úřadu vedeného Viktorem Ujčíkem se v novém díle podcastu Za mantinelem věnují redaktoři Sport.cz Martin Kézr a Jan Škvor. Řeč však přišla i na další zajímavá aktuální témata. 

Epizoda 6714. duben 2023 35:39

O šestihodinové šichtě, vítkovickém vzepětí i ženách, které znovu útočí na medaili

Česká hokejová extraliga má za sebou nejdelší zápas v historii. Šesté semifinále mezi Hradcem Králové a Vítkovicemi trvalo přes šest hodin a dvacet minut a skončilo ve čtvrtém prodloužení v čase 138:51. Redaktoři Sport.cz Martin Kézr a Matěj Vybíral se v podcastu Za mantinelem věnují rekordnímu zápasu, díky němuž se Ridera vzepjala a srovnala sérii ze stavu 0:3, ale i druhému nerozhodnému semifinálovému střetnutí mezi Pardubicemi a Třincem. Nabitý hokejový program nabízí i tažení českých žen za obhajobou medaile, první zápas mužů v přípravě na mistrovství světa i nedělní start baráže mezi Kladnem a Zlínem.