Autokult.cz - Auta nás baví
13. duben 2021

Poslechněte si podcast: #23 Pavel Zima - Největší soukromé muzeum značky Škoda na světě!

V průběhu května by se mělo otevřít nové muzeum Svět Škodovek, které nabídne neuvěřitelnou sbírku závodních speciálů domácího výrobce, ale také množstvím zajímavých prototypů. Proto jsem si za mikrofon pozval Pavla Zimu, jednoho z majitelů Světa Škodovek a nadšeného sběratele veteránů.

01:01:21

Autokult.cz - Auta nás baví

Vydává: Autokult.cz

Podcast by Autokult.cz

Web

Před pěti dny 01:16:18

#76 Michal A Ondra - PRVNÍ ČESKÝ HYPERCAR PRAGA BOHEMA! + Ford Bronco, Toyota Prius, BMW X1

Nový díl podcastu je zde a s ním i rozbor Pragy Bohema, prvního českého, či spíše česko-slovenského hypersportu! Proč to je věc, které byste měli věnovat pozornost? To se dozvíte z úst Michala a Ondry. Dále se podíváme na BMW a jeho výcvikové středisko v alpách, promluvíme si o novém Fordu Bronco a nebude chybět ani "pohled po letech", tedy něco jako omluva dříve nenáviděné Toyotě Prius!

Před týdnem 01:15:52

#75 Michal A Ondra -Jak správně vyslovovat jména aut? Automobilová židle a rekord AMG One!

Nový díl podcastu Michala a Ondry bude pořádně pestrý. Podíváme se na nový rekord Mercedesu-AMG One na Nürburgringu a řekneme si, proč to mohlo být ještě lepší. Prozkoumáme rovněž nejlepší automobilovou kancelářskou židli, která vás doveze až domů a nechybí jí plná výbava. Na závěr pak probereme problematiku výslovnosti jednotlivých automobilových značek a modelů. Proč nelze vždy vše říkat tak, jak to má správně znít v domovském jazyce automobilek? Užijte si nový podcast Michala a Ondry!

Před 2 týdny 01:09:11

#74 Michal A Ondra - AMERICKÝ SPECIÁL: Naše nejoblíbenější americká auta a Pete Brock

Další díl podcastu se věnuje americkým automobilům. Ondra a Michal prozradí svá oblíbená americká auta a zároveň se podívají na jednu z méně známých, ale dosti významných osob amerického automobilového průmyslu. Uslyšíte tak o jaderném voze, o Fordu GT, Corvettě i dalších strojích. Užijte si nový díl podcastu Autokultu.

Před 3 týdny 01:07:09

#73 Michal A Ondra - NEJVĚTŠÍ PODVODY V MOTORSPORU: Jak se kreativně obcházela pravidla?

Nový podcast Michala a Ondry bude tentokrát tématický. Podíváme se na podvody v motorsportu, zejména v tom vrcholovém, tedy ve WRC a ve Formuli 1. Někdy šlo pouze o krativní výklad pravidel, jindy o jednoznačný podvod. Poslechněte si tedy s námi, co dokázali vymyslet ti nejlepší konstruktéři světa! A zaměříme se i na událost, která se stala jen před několika týdny.

4. listopad 2022 41:41

#72 Michal A Ondra - Alfa 4C se vrací jako Abarth, norma EURO7 se ruší a Rolls-Royce Spectre

Nový díl podcastu pojednává o novém sportovním kupé Abarthu, které vychází z Alfy Romeo 4C! Limitka pro sběratele se tímto vrací ke kořenům značky. Dále se podíváme na normu EURO7, která dle všeho bude zrušena. Proč je to dobré i pro ekologii? Také o tom se pobavíme. A v neposlední řadě nebudou chybět některé novinky včetně Rolls Royce Spectre, prvním elektromobilu značky. V této podobě ale podle nás nedává úplně smysl. Proč? To se dozvíte v tomto podcastu.

27. říjen 2022 52:14

#71 Michal A Ondra - Porsche v Istanbulu, pocta Dietrichu Mateschitzovi a vaše zklamání

V novém díle podcastu Autokultu jsme vzdali hold Dietrichu Mateschitzovi. Proč byl tento rakouský miliardář a zakladatel Red Bullu tak důležitý pro motorsport i pro světový sport obecně? Dále si řekneme o tom, že zákazníci Porsche mají možnost vyzkoušet si kompletní modelovou řadu na okruhu Formule 1 v Istanbulu. My tam byli a přinášíme vám krátké dojmy. V minulém podcastu jsme se vás navíc ptali na to, jaká auta vás nejvíce zklamala. Vybrali jsme některé z vašich odpovědí a na dané vozy se nyní podíváme.

21. říjen 2022 01:13:46

#70 Michal A Ondra -Největší automobilová zklamání, supersporty do terénu a rekord Porsche

Nový díl podcastu je zde a nyní se budeme bavit o nové módě sportovních a supersportovních aut do terénu. Podíváme se na mýtický prototyp nového vozu od Gembally a také okomentujeme nové rekordy sériových vozů Porsche. Důležitým tématem pro vás, naše posluchače, ale budou hlavně největší automobilová zklamání. Řekneme naše, ale chceme slyšet i ta vaše!

14. říjen 2022 01:10:32

#69 Michal A Ondra - Návštěva Morganu a test Plus 4, nový Ford Mustang a hybridní AMG C63 S

V dalším díle podcastu Michala a Ondry nám Michal povypráví své dojmy a poznatky z návštěvy továrny britského Morganu a také ze svezení v modelu Plus 4, který pod tradiční slupkou ukrývá moderní techniku. Podíváme se rovněž na nový Ford Mustang, který je ještě plně mechanický a analogový. Na druhé straně ale okomentujeme i Mercedes-AMG C63 S E-Performance, tedy hybridní Mercedes s úžasným výkonem, ale s pouze čtyřválcovým motorem a alarmující hmotností.

6. říjen 2022 58:39

#68 Michal A Ondra - Motor 10,3 litru V8, šílené BMW XM a nové Maserati Granturismo V6!

Podcast Michala a Ondry pokračuje svým již 32. dílem a tentokrát se zaměříme na novinky trhu aut. Maserati představilo své působivé kupé Granturismo, kterému věštíme úspěch. BMW přišlo s monstrozním modelem XM, který má oslavovat sportovní vozy divize M, ale jde na to dosti kontroverzním způsobem. A v USA si můžete klidně hned koupit motor do svého vozu, který je přímo extrémní!

29. září 2022 01:04:42

#67 Michal A Ondra - Zábavná rodinná auta. A nové Pagani Utopia s manuálem

Další díl podcastu je zde a tentokrát se budeme zabývat vašimi návrhy na zábavná rodinná auta. Napsali jste nám jich opravdu mnoho a my vybrali některé, kterým jsme se chtěli věnovat blíže. Podíváme se pak rovněž na novinku od ikonické značky Pagani. Model Utopia navazuje na kořeny značky a navíc může mít manuální převodovku! Užijte si tedy další díl podcastu Michala a Ondry.