Mixzóna
Epizoda 236. květen 2022

Poslechněte si podcast: #23 Běžec Homoláč: Keňané mě berou jako jednoho z nich

Domácí tituly sbírá na tratích od 10 000 metrů po maraton a právě na královské trati bude Jiří Homoláč českým favoritem i při nedělním Pražském maratonu. V podcastu Mixzóna mluví ale i o benefitech a rizicích tréninku v Keni, životě profesionálního běžce v českých podmínkách i o tom, proč teď mají české vytrvalkyně navrch.

34:17

Mixzóna

Vydává: Sport.cz

Povídání o všech možných sportovních disciplínách.

Web

Epizoda 46Před 2 týdny 38:06

Plavecká stálice Simona Kubová. Jak překonala krize a co jí žene vpřed?

Už osmnáct let sbírá úspěchy a je jednou z nejvýraznějších tváří českého plavání. Simona Kubová dál v bazénech plave časy na úrovni svých rekordů a v podcastu Mixzóna popisuje, jak se jí podařilo překonat krize, jak složité bylo získat při vrcholovém sportu doktorský titul i co ji baví na účetnictví.

Epizoda 47Před 3 týdny 45:08

Svým stylem nemusí Loeb Dakar nikdy vyhrát, říká Prokop

Vyrovnal své i české maximum v kategorii aut, když na letošním ročníku Rallye Dakar dojel Martin Prokop na výtečném šestém místě. Jaký to byl ročník? Kolik toho jezdci naspí a proč pomohl v nesnázích Sébastienovi Loebovi? Také o tom v dalším díle podcastu Mixzóna poutavě vypráví.

Epizoda 4522. prosinec 2022 43:30

Podmol o Dakaru: Na start je potřeba 2,5 milionu korun

Ke konci roku patří silvestrovské oslavy, novoroční předsevzetí a desítky let také slavná Rallye Dakar. Její 45. ročník tentokrát v Saúdské Arábii startuje na Silvestra a pořadatelé slibují nejdrsnější vydání za poslední dlouhé roky. Mezi téměř čtyřicítkou Čechů bude podruhé na startu i motocyklista Libor Podmol, jinak úspěšný freestylový motokrosař. O čem při dlouhých etapách přemýšlí, proč tentokrát nebude mít mechanika a spát bude ve stanu a kolik taková účast stojí, prozrazuje v podcastu Mixzóna.

Epizoda 4420. prosinec 2022 58:43

Šermíř Alexander Choupenitch nejen o nelehkém roce po olympijském bronzu

Získal pro český šerm historickou olympijskou medaili, ale další rok byl pro Alexandra Choupenitche nelehkou zkouškou. Odešel od něj trenér, bojoval s následky covidu. V podcastu Mixzóna popisuje, jak náročné období zvládl, v čem ho zocelilo, ale třeba i to, proč je alergický na Piráty z Karibiku.

Epizoda 4316. prosinec 2022 42:13

Světově uznávaný lezec Adam Ondra o svých dalších výzvách i roli otce

Stal se otcem syna Huga, na mistrovství Evropy získal kompletní sadu medailí, v Moravském krasu i Macoše zvládl historické prvovýstupy, k tomu si zalezl na Pálavě se světoznámým norským spisovatelem Jo Nesbom. Výjimečný rok prožil lezec Adam Ondra, v hlavě má ale další velké plány. Nejen o nich mluvil v podcastu Mixzóna.

Epizoda 426. prosinec 2022 35:53

Je mi z toho smutno, říká moderní pětibojař Jan Kuf. Jeho sport už nebude jako dřív

Když začínal s moderním pětibojem, zlákala ho k němu i láska ke koním, které jsou jeho nedílnou součástí. Jenže už jen dva roky. Medailista z evropských i světových šampionátů Jan Kuf patří k početné skupině, která nelibě nese zásadní změnu podoby tradičního olympijského sportu. Jenže názor závodníků nebrali funkcionáři v potaz.

Epizoda 4110. listopad 2022 30:14

Kateřina Razýmová je zpět v bílé stopě. Co bylo po narození dcery nejtěžší a kde se inspirovala?

Kariéra Kateřiny Razýmové nabrala strmý vzestup, začala se usazovat v elitní desítce Světového poháru. Během olympijské zimy ale v bílé stopě z radostných důvodů absentovala. Jaký byl návrat po narození dcery Izabely, co jí poradila Kateřina Neumannová a jak složité je pro ni si teď organizovat rodinný i sportovní život prozradila v podcastu Mixzóna.

Epizoda 408. listopad 2022 35:17

Vládce české atletiky. Co si Jakub Vadlejch vzal od Špotákové či Železného?

Přirovnává se k horolezci, který zdolává jeden milník za druhým. Oštěpař Jakub Vadlejch je současným vládcem české atletiky, po ochodech několika opor se fanoušci můžou spoléhat především na něj. V podcastu Mixzóna vypráví o své cestě vzhůru, inspiraci Janem Železným i Barborou Špotákovou, ale také o své rodině a slabosti pro kávu.

Epizoda 393. listopad 2022 33:59

Byl kapitánem reprezentace, pak se jí vzdal. Co vedlo florbalistu Matěje Jendrišáka k návratu?

Osmkrát se stal nejlepším českým florbalistou, reprezentaci vedl s kapitánskou páskou. Neshody s finským koučem Petrim Kettunenem ale přiměly Matěje Jendrišáka se národního týmu vzdát. Co ho motivovalo k návratu před světovým šampionátem ve Švýcarsku a čím si ho získal švédský Linköping, kde už žije osm let, prozradil v podcastu Mixzóna.

Epizoda 386. říjen 2022 23:31

#38 Parťáci okolo se střídají, Roman Koudelka zůstává. Co ho táhne až k páté olympiádě?

Je o dvanáct let starší než reprezentační kolegové, skokanský elán ale českou jedničku na můstcích Romana Koudelku neopouští. I díky jeho manželce, která mu rozmluvila konec, a dvěma synům, od nichž se učí, jak být správně natěšený. V podcastu Mixzóna vypráví i o tom, proč úvod sezony nebude mít zimní kouzlo a jak změnil názor na skokanky na lyžích.