Neštěkej na svého psa
Sezóna 1Epizoda 223. květen 2022

Poslechněte si podcast: #22 Jakub Beran: Jak psa socializovat na ostatní psy

Jakub Beran je zvířecí behaviorista (odborník na chování zvířat), konzultant tréninku psů a nejaktuálnější zdroj poznatků z oblasti etologie na české trenérské scéně. V rozhovoru jsme si povídali o základech kvalitní socializace, psí hře, práce s flexi-vodítkem i tréninku dikobraza. Pokud vás tento podcast bavil, zanechte nám krátké hodnocení na Apple Podcast [https://podcasts.apple.com/us/podcast/ps%C3%AD-podcast-psichologie-cz/id1583482447]. Zabere to méně než 60 sekund a nám to pomůže získávat další zajímavé hosty a partnery. A taky milujeme číst si hodnocení. Podcast vzniká v rámci psí akademie psichologie.cz [https://www.psichologie.cz/?utm_source=podcast&utm_campaign=22], která vytváří videokurzy o moderním force-free tréninku s nejlepšími trenéry psů a zvířat ČR. V podcastu je zmíněn oblíbený kurz Alchymie socializace psů na psy [https://www.psichologie.cz/kurzy/socializace-psu/?utm_source=podcast&utm_campaign=22] a přednáška Vůdce smečky [https://www.psichologie.cz/kurzy/vudce-smecky/?utm_source=podcast&utm_campaign=22], které Jakub vede. Sledujte nás na: Instagram: instagram.com/psichologiecz [https://www.instagram.com/psichologiecz/] Facebook: facebook.com/psichologiecz [https://facebook.com/psichologiecz] Youtube: youtube.com/psichologiecz [https://www.youtube.com/c/psichologiecz] Tímto podcastem provází trenér psů Tomáš Nushart [https://www.treninkpsu.cz/]. V této epizodě jste mohli poslouchat zvířecího behavioristu Jakuba Berana.

27:42

Neštěkej na svého psa

Vydává: psichologie.cz

Podcast Neštěkej na svého psa je tu pro každého, kdo chce mít doma spolehlivého a vychovaného psího parťáka. Trenér psů Tomáš Nushart zpovídá nejlepší české trenéry psů a zvířat. Společně probírají moderní metody force-free tréninku a jejich využití v běžném životě. Mrkněte se na www.psichologie.cz či Instagram @psichologiecz

Web

Sezóna 2Epizoda 44Před týdnem 31:21

#44 Ivana Votrubová: Fyzioterapie pro psy

Ivana Votrubová je veterinární fyzioterapeutka a majitelka rehabilitačního centra www.fyziopropsy.cz [https://fyziopropsy.cz/]. Věděli jste, že fyzioterapie vůbec není jen pro profesionální sportovce? Jak ty lidské, tak ty zvířecí. Prospívá úplně každému; vám i vašemu pejskovi. Co fyzioterapie dokáže udělat nejen s jeho zdravím nebo fyzickou kondicí, ale taky s elánem, vám poví Ivana Votrubová v nové epizodě podcastu Neštěkej na svého psa.

Sezóna 2Epizoda 43Před 3 týdny 38:18

#43 Ivana Grešová: Hračky jako odměna v tréninku

Ivana Grešová je trenérka psů, psích obedience a specialistka na metodu zvanou shaping. V dnešním rozhovoru se zaměříme na méně používanou metodu odměňování při tréninku - hračku. Dozvíte se odpovědi na otázky: Jak na to? Na co si dát pozor? Na co tahle metoda funguje nejlíp? Sdílejte náš podcast s ostatními, kterým může tohle téma pomoci.

Sezóna 2Epizoda 4231. říjen 2023 33:53

#42 Jakub Slavík: Psi na volno

Kuba Slavík je psí trenér a kynolog, který se nebojí žádného psího nešvaru, ani ožehavého tématu. Tentokrát jsme s Kubou probírali téma psů na volno, což je evergreen mezi (nejen) českými pejskaři. Proč je tohle téma tak ožehavé? Co stojí za tím, že v parcích a ulicích běhá tolik psů na volno? Jakto, že tolik lidí svého psa pouští z vodítka, i když ho nezvládá? A hlavně - co s tím? Pozor - čekají vás 100% upřímné odpovědi.

Sezóna 2Epizoda 4117. říjen 2023 31:57

#41 Petra Heger: Dog puller

Jste sportovec tělem i duší, nebo naopak vzpomínáte na tělocvik spíš ve zlém? Nový sport Dog puller je pro vás ať už se vidíte v první možnosti, nebo v té druhé. Jak zajistit, aby hra bavila vás i vašeho pejska? A co to vlastně ten dog puller je? To (a mnohem víc) se dozvíte v této epizodě podcastu Neštěkej na svého psa s Petrou Heger. Petra je pejskařka, trenérka a rozhodčí v různých psích sportech včetně dog pulleru. A dneska vám poví vše, co potřebujete vědět o tomhle krásném sportu. Zároveň jsme s Petrou natočili kurz o dog pulleru, který budete moct už brzy najít na našem webu psichologie.cz

Sezóna 2Epizoda 403. říjen 2023 34:44

#40 Stano Farkaš: Ošetření se souhlasem

Stano Farkaš je jedním z nejlepších slovenských trenérů. Zaměřuje se primárně na trénink ošetření se souhlasem zvířete, jinak řečeno cooperative care nebo low stress handling při ošetření na veterině. V podcastu probíráme, jak psa naučit, aby se na veterině nebál, jaká chování ho předem naučit a jak by návštěva veteriny měla vypadat. O tomto tématu najdete již brzy kurz přímo se Stanem u nás na www.psichologie.cz

Sezóna 2Epizoda 3912. září 2023 31:21

#39 Lenka Ležalová: Psí čich a aktivity s ním spojené

Lenka Ležalová je trenérka, která založila projekt čuchej.cz. Z něj také vychází téma našeho povídání. Probrali jsme, v čem se psí čich liší od toho lidského a jak to ovlivňuje rozdíl ve vnímání světa. Řešili jsme, kdy je vhodnější využít hersenwerk a kdy naopak nosework. Jak vybírat materiály čichacích hraček na míru pejskovi. Nebo jaké signály Lenka na psech při trénincích pozoruje.

Sezóna 2Epizoda 3829. srpen 2023 27:07

#38 Petra Hrušková: Jak pracovat s pejskem z útulku

Péťa Hrušková je trenérka zaměřující se především na nosework. Má ale bohaté zkušenosti s tréninkem psů z útulku a jeden takový typický, velký černý pes z útulku, i její kariéru trenérky odstartoval. V podcastu jsme probrali práci s útulkovými pejsky, čím jejich trénink začínat, jak jim představovat svět a resocializovat, ale také jakou čmuchací dečku vybrat pro slintajícího psa. 

Sezóna 2Epizoda 3715. srpen 2023 30:22

#37 Ivana Paštová: Smyslové zahrady pro psy a jejich benefity

Ivana Paštová je instruktorka hersenwerku, dog paddleboardu a ve svých trénincích hojně využívá smyslové, nebo také čichací, zahrady. Právě o jejich benefitech jsme si v tomto díle podcastu povídali. Probrali jsme jak by takové zahrady měly vypadat, jaké překážky nebo předměty používat a došla řeč i na bylinky a další možné ozvláštnění prostoru.

Sezóna 2Epizoda 361. srpen 2023 28:43

#36 Veronika Lesiuková: Socializační procházky

Verča Lesiuková je, mimo skvělé trenérky psů, také veterinární lékařka. Věnuje se canicrossu, dogdancingu, ale také provozní poslušnosti. Do této části patří také socializační procházky, o kterých jsme si tentokrát povídali.

Sezóna 2Epizoda 3521. červenec 2023 35:44

#35 Klára Nevečeřalová: Jak naučit kočku přivolání, sedni a lehni

Klára Nevečeřalová je zkušená kočičí psycholožka, trenérka zvířat s 10 letou praxí ze zoologické zahrady a zvířecí aromaterapeutka. V rozhovoru jsme si povídali o principech tréninku koček, vhodných odměnách a tricích, které můžeme kočky naučit. Zmínili jsme přivolání, sednutí, lehnutí, ale i kočičí agility nebo hlavolamy. Pokud vás tento podcast bavil, budeme rádi za sdílení či zanechání krátkého hodnocení na Apple Podcast [https://podcasts.apple.com/us/podcast/ps%C3%AD-podcast-psichologie-cz/id1583482447]. Zabere to méně než 60 sekund a nám to pomůže získávat další zajímavé hosty a partnery. A taky milujeme číst si hodnocení. Podcast vzniká v rámci psí akademie psichologie.cz [https://www.psichologie.cz/?utm_source=podcast&utm_campaign=2], která vytváří videokurzy o moderním force-free tréninku s nejlepšími trenéry psů a zvířat ČR. Klára je autorkou vůbec prvního Kočkokurzu [https://www.psichologie.cz/kurzy/kockokurz-vychova-a-trenink-kocky/?utm_source=podcast&utm_campaign=2] v ČR. Sledujte nás na: Instagram: instagram.com/psichologiecz [https://www.instagram.com/psichologiecz/] Facebook: facebook.com/psichologiecz [https://facebook.com/psichologiecz] Youtube: youtube.com/psichologiecz [https://www.youtube.com/c/psichologiecz] Tímto podcastem provází trenér psů Tomáš Nushart [https://www.treninkpsu.cz/].