Mixzóna
Epizoda 2222. duben 2022

Poslechněte si podcast: #22 Eva Samková a její návrat do života i sportu po zlomenině obou nohou

Cesta Evy Samkové za třetí olympijskou medailí skončila brzy a hodně bolestivě. Po zlomenině obou kotníků se ještě pokusila s lékaři o zázrak, ale hry v Pekingu musela oželet. O cestě zpět do civilního i sportovního života vypráví v podcastu Mixzóna, rozebírá i svůj vztah ke koním či hereckou miniroli po boku svého partnera.

40:21

Mixzóna

Vydává: Sport.cz

Povídání o všech možných sportovních disciplínách.

Web

Epizoda 42Před třemi dny 36:08

Je mi z toho smutno, říká moderní pětibojař Jan Kuf. Jeho sport už nebude jako dřív

Když začínal s moderním pětibojem, zlákala ho k němu i láska ke koním, které jsou jeho nedílnou součástí. Jenže už jen dva roky. Medailista z evropských i světových šampionátů Jan Kuf patří k početné skupině, která nelibě nese zásadní změnu podoby tradičního olympijského sportu. Jenže názor závodníků nebrali funkcionáři v potaz.

Epizoda 4110. listopad 2022 30:14

Kateřina Razýmová je zpět v bílé stopě. Co bylo po narození dcery nejtěžší a kde se inspirovala?

Kariéra Kateřiny Razýmové nabrala strmý vzestup, začala se usazovat v elitní desítce Světového poháru. Během olympijské zimy ale v bílé stopě z radostných důvodů absentovala. Jaký byl návrat po narození dcery Izabely, co jí poradila Kateřina Neumannová a jak složité je pro ni si teď organizovat rodinný i sportovní život prozradila v podcastu Mixzóna.

Epizoda 408. listopad 2022 35:17

Vládce české atletiky. Co si Jakub Vadlejch vzal od Špotákové či Železného?

Přirovnává se k horolezci, který zdolává jeden milník za druhým. Oštěpař Jakub Vadlejch je současným vládcem české atletiky, po ochodech několika opor se fanoušci můžou spoléhat především na něj. V podcastu Mixzóna vypráví o své cestě vzhůru, inspiraci Janem Železným i Barborou Špotákovou, ale také o své rodině a slabosti pro kávu.

Epizoda 393. listopad 2022 34:14

Byl kapitánem reprezentace, pak se jí vzdal. Co vedlo florbalistu Matěje Jendrišáka k návratu?

Osmkrát se stal nejlepším českým florbalistou, reprezentaci vedl s kapitánskou páskou. Neshody s finským koučem Petrim Kettunenem ale přiměly Matěje Jendrišáka se národního týmu vzdát. Co ho motivovalo k návratu před světovým šampionátem ve Švýcarsku a čím si ho získal švédský Linköping, kde už žije osm let, prozradil v podcastu Mixzóna.

Epizoda 386. říjen 2022 23:31

#38 Parťáci okolo se střídají, Roman Koudelka zůstává. Co ho táhne až k páté olympiádě?

Je o dvanáct let starší než reprezentační kolegové, skokanský elán ale českou jedničku na můstcích Romana Koudelku neopouští. I díky jeho manželce, která mu rozmluvila konec, a dvěma synům, od nichž se učí, jak být správně natěšený. V podcastu Mixzóna vypráví i o tom, proč úvod sezony nebude mít zimní kouzlo a jak změnil názor na skokanky na lyžích.

Epizoda 3716. září 2022 01:00:10

#37 Z mistrovství světa na Ironmana. Veslař Miroslav Vraštil o svých sportovních vášních

Nejlepší veslaři startují na světovém šampionátu v Račicích, nejlepší triatlonisté na dlouhých tratích na slavném Ironmanu na Havaji. Miroslav Vraštil zvládne v 39 letech obojí. Účastník tří olympiád v podcastu Mixzóna vypráví o kombinaci obou náročných sportů, nezbytném udržování lehké váhy i inspirací svým tatínkem.

Epizoda 368. září 2022 55:32

36# Koulař Tomáš Staněk o zraněních, stravě i podmínkách v české atletice

Má pět medailí z vrcholných akcí, drží český rekord. Kariéra koulaře Tomáše Staňka je ale protkána i sérií zranění a nelehkých návratů. V podcastu Mixzóna mluví o tom, proč vrcholový trénink přirovnává k běhu v gumákách po mokré střeše, kde vidí rezervy v podmínkách českých atletů, i jak je pro 131 kg vážícího siláka těžké sehnat oblek na svatbu.

Epizoda 356. září 2022 41:35

#35 Z volejbalové hvězdy začátečníkem. Helena Havelkové o cestě za olympijským snem

Byla volejbalovou hvězdou, která se každým rokem přehrabovala nabídkami z elitních světových soutěží. Po minulé sezoně ale Helena Havelková na všechny řekla Ne a pustila se do asi nejnáročnější výzvy kariéry. S Markétou Nausch Slukovou se pokusí nominovat na olympiádu v plážovém volejbale. Nejen o nástrahách své cesty mluví v podcastu Mixzóna.

Epizoda 3416. srpen 2022 38:43

#34 Běžkyně Kristiina Mäki o návratu po mateřství i vytetované modlitbě od babičky

Do domácí běžecké špičky patří už dlouho, překonávala české rekordy. Ale teprve loňský rok vystřelil Kristiinu Mäki mezi nejpopulárnější české atlety. Nejdříve fanoušci sledovali její návrat po narození syna Kaapa a pak i cestu olympijskými hrami až do finále okořeněnou originálním motivačním heslem. O tom všem vyprávěla v podcastu Mixzóna.

Epizoda 339. srpen 2022 54:26

#33 Loučení i návrat rekordmanů. Manželé Kudličkovi se potkají v tyčkařském sektoru

Nikdo v Česku neskočil výš než oni, teď se představí v sektoru naposledy. Jan Kudlička ukončí svoji úspěšnou kariéru, jeho manželka Jiřina se kvůli chystané rozlučce vrátí ještě jednou do sektoru. Jak bude akce v Opavě vypadat a kdo všechno dorazí? V Mixzóně ale mluvili i o kouzlu své disciplíny, fenoménu Duplantisovi či svých plánech.