Za mantinelem
Epizoda 2030. březen 2022

Poslechněte si podcast: #20 O řečech a skutcích Dynama nebo o Augustovi, který svůj záměr totálně nedomyslel

Už jen čtyři mužstva zůstávají ve hře o Masarykův pohár udělovaný vítězi play off hokejové extraligy. V podcastu webu sport.cz Za mantinelem se redaktoři Jan Škvor a Martin Kézr ohlížejí za všemi čtyřmi čtvrtfinálovými sériemi a rozebírají, co rozhodlo o postupu Třince, Mladé Boleslavi, Českých Budějovic a Sparty. Řeč došla i na válku slov trenérů Augusty s Jandačem a výkony rozhodčích ve vyřazovací části.

31:04

Za mantinelem

Vydává: Sport.cz

Novinky ze světa hokeje. Rozhovory, analýzy a vše o tom co se děje na ledě.

Web

Epizoda 96Před dvěma dny 33:20

O Bartošákově dalším maléru, vítkovickém utrpení i souboji o extraligovou čtyřku

Hradecký brankář Patrik Bartošák létá v dalším problému. Mountfield ho kvůli porušení hráčské smlouvy vyřadil z kádru. Jenže už třetí den po začátku kauzy stále nikdo netuší, co se vlastně stalo. „Hradec mlží a nahrává to spekulacím,“ říkají v podcastu Za mantinelem redaktoři Sport.cz [http://Sport.cz] Martin Kézr s Matějem Vybíralem. Zaobírají se i nekončícím trápením Vítkovic, Kulichovou premiérou v NHL nebo jízdou Poruby v 1. lize.

Epizoda 95Před týdnem 31:32

O dvojím českém zastoupení ve čtvrtfinále Ligy mistrů, třineckém alarmu i pnutí v Pardubicích

Hned dvojí zastoupení bude mít český hokej ve čtvrtfinále aktuálního ročníku Ligy mistrů. Redaktoři Sport.cz Martin Kézr a Jan Škvor v novém dílu podcastu Za mantinel rozebírají nejen postup Pardubic s Vítkovicemi mezi nejlepší osmičku evropské soutěže. Zastavují se i u dění v domácí extralize, v níž týmy od desátého místa v tabulce a níž začínají nabírat bodovou ztrátu.

Epizoda 94Před 2 týdny 23:03

O Rulíkově filosofii, kterou hráči přijali za svou a hokej zase všechny bavil

Samozřejmě, pořád jde jen o jeden turnaj a zajíci se budou počítat až příští rok v květnu po honu na domácím světovém šampionátu, přesto premiéra hlavního trenéra Radima Rulíka na střídačce seniorské hokejové reprezentace dává optimistické naděje. A nejde jen o tři výhry, ale hlavně způsobem, jak k nim na turnaji Karjala došlo. Nejen o Rulíkově filosofii debatují v novém dílu podcastu Za mantinelem redaktoři Sport.cz Martin Kézr a Jan Škvor.

Epizoda 93Před 2 týdny 26:50

Jako by si Švédi na úvod nevšimli, že už tam nestojí Jalonen

Nový trenér, nové dresy a taky nový a zásadně jiný systém hry. Hokejová reprezentace vletěla do sezony pod vedením kouče Radima Rulíka suverénním vítězstvím nad Švédskem, jemuž dala základ úspěšná úvodní třetina, kterou Češi ovládli 4:0. To se jim proti Tre Kronor naposledy povedlo v roce 1983 na Poháru Rudého práva v Olomouci. Co bylo klíčem ke čtvrtečnímu českému vítězství ve Växjö? V čem je teď tým jiný než za vlády Kariho Jalonena? Také to v dalším díle hokejového podcastu Za Mantinetelem rozebírají redaktoři Martin Kézr a Robert Sára.

Epizoda 92Před 3 týdny 39:02

O Králově těžké misi a trenérské nejistotě jinde i nové éře reprezentace

Hokejovou extraligu zastavila první reprezentační přestávka, přesto se v nejvyšší soutěži stále něco děje. Trápící se Mladou Boleslav převzal Richard Král, Jaroslav Modrý se definitivně stal trenérem Komety a kouče i přes několik změn stále hledají ve Vítkovicích. A redaktoři Sport.cz Martin Kézr a Matěj Vybíral v podcastu Za mantinelem rozebírají i dění v národním týmu před turnajem Karjala a tipují, jak si reprezentace proti silným soupeřům povede.

Epizoda 91Před 3 týdny 43:25

O první příležitosti pro nečekaného asistenta i o poslední šanci pro některé hráče

Některá jména na nominační soupisce překvapila, vždyť kdo tipoval, že trenér hokejové reprezentace Radim Rulík povolá na turnaj Karjala brankáře Pavláta, obránce Zábranského či útočníka Frka. Přesto to nejméně očekávané jméno se neobjevilo na seznamu hráčů, nýbrž u realizačního týmu. A je jím Tomáš Plekanec. Nejen novému asistentovi trenéra se věnují v novém dílu podcastu Za mantinelem redaktoři Sport.cz Martin Kézr a Jan Škvor.

Epizoda 9031. říjen 2023 33:22

Rulík poprvé vyloží karty. Nominuje Ticháčka s Kubíkem, neměl by chybět kanonýr z Finska

Už ve středu po poledni oznámí Radim Rulík svou první nominaci v roli hlavního trenéra seniorské hokejové reprezentace. Redaktoři Sport.cz Martin Kézr a Jan Škvor se v novém dílu podcastu Za mantinelem pokusili odhadnout, jak by výběr pro turnaj Karjala mohl vypadat. Řeč však přišla i na extraligu, v níž mj. začíná ujíždět vlak Mladé Boleslavi.

Epizoda 8923. říjen 2023 39:02

O probuzeném Radilovi, spících Vítkovicích a kuriózním závěru v Olomouci

Hokejová extraliga má za sebou první čtvrtinu. Zatímco Pardubice a nečekaně i Litvínov se vyhřívají na špici tabulky, ambiciózní Vítkovice jsou předposlední. „Už je to na zvážení co s tím. Vítkovice chtěly být úplně někde jinde,“ říkají v podcastu Za mantinelem redaktoři Sport.cz Martin Kézr a Matěj Vybíral. Rozebírají také skvělou produktivitu Lukáše Radila, podivný závěr nedělního duelu v Olomouci nebo dění v Lize mistrů a NHL.

Epizoda 8816. říjen 2023 27:24

O trápící se Mladé Boleslavi i rekordním startu Litvínova

Hokejová extraliga se blíží ke konci své první čtvrtiny. O překvapení v tabulce není po nekompletním desátém kole nouze. Redaktoři Sport.cz Martin Kézr a Michal Sobotka v novém dílu podcastu Za mantinelem rozebírají skvělý start Litvínova i slabé výkony Mladé Boleslavi. Řeč přišla také na to, kdo z extraligy by si zasloužil pozvánku na první reprezentační akci, kterou bude blížící se turnaj Karjala ve Finsku v polovině listopadu.

Epizoda 879. říjen 2023 36:12

O Pastrňákovi bez klíčových parťáků i největším českém smolaři v NHL

Už v noci z úterka na středu začíná nejprestižnější hokejová liga světa. Z Čechů v NHL bude v záři reflektorů znovu nejvíc útočník David Pastrňák. Jeho obtížnější roli po odchodu zkušených parťáků rozebírají v podcastu Za mantinelem redaktoři Sport.cz Martin Kézr a Marek Burkert. Zaměřují se i na pozice dalších Čechů v zámoří, favority NHL nebo možné posily na domácí mistrovství světa.