2 x 2
9. duben 2022

Poslechněte si podcast: Majitel Central Group: Hypotékářů na trhu ubývá. Byty teď kupují lidé jako ochranu před inflací

S inflací rostou i ceny hypoték. „Donedávna bylo možné vyřídit hypotéku za 1,7 procenta, teď už se to dostává k pěti procentům a bude to mířit možná k šesti,“ odhaduje Dušan Kunovský, zakladatel a jediný majitel největšího českého stavitele bytů Central Group. „Tohle omezení dostupnosti se týká zhruba dvaceti třiceti procent našich klientů. Jednoznačně nám teď ubývá takzvaných hypotékářů, úvěrářů. Ale zase roste počet lidí, kteří do bytů ukládají úspory.“

24:45

2 x 2

Vydává: Český rozhlas

Petr Šimůnek, šéfredaktor časopisu Forbes, se ptá českých podnikatelů na jejich úspěchy i pády. 

Web

Před šesti dny 26:04

Jak na český kosmický průmysl dopadá válka na Ukrajině a jak velkým posunem jsou domluvené zbraňové dodávky z USA?

Hostem byznysmagazínu 2x2 Petra Šimůnka je Josef Kašpar, generální ředitel Výzkumného a zkušebního leteckého ústavu a prezident Asociace leteckých a kosmických výrobců ČR.

Před šesti dny 23:50

S letouny F-35 budeme teprve druhou zemí EU, která vyrábí i jeho díly, popisuje odborník

„Zaměření na bezpečnost, obranu, soběstačnost, samostatnost je něco, co teď zažíváme velmi intenzivně a je to jeden z motorů, jak pokračovat dál,“ popisuje stav českého leteckého průmyslu v době války na Ukrajině Josef Kašpar. A dodává, že „současnost je nesmírně složitá – ostatně, přirovnávám to k listopadu 1989.“

Před týdnem 26:58

Jak si v krizi vede ikonická značka českého výrobce hodinek

Ve 2x2 o tom bude mluvit Renata Červenáková Nývltová, generální ředitelka ve společnosti ELTON hodinářská, která vyrábí legendární hodinky PRIM. Ptá  se Petr Šimůnek.

Před týdnem 24:33

Ikonickým Primkám už rok velí žena

Jak si v krizi vede ikonická značka českého výrobce hodinek popisuje v pořadu Petra Šimůnka Renata Červenáková Nývltová, generální ředitelka společnosti Elton hodinářská a.s., která vyrábí legendární hodinky Prim. Generální ředitelkou se stala v lednu loňského roku.

Před 2 týdny 24:51

Jeden z našich největších developerů Sekyra si představuje město budoucnosti

Staví v Praze nové čtvrti, které prý jednou budou plné žen. Jak si představuje město budoucnosti? A kolik to bude stát? Moderátor Petr Šimůnek se ptá Luďka Sekyry, majitele jednoho z největších developerů Sekyra Group.

Před 3 týdny 24:53

Ze zdražování energií už máme někdy mozky v havarijním stavu, říká majitel textilní firmy Hlavatý

Český průmysl aktuálně nejvíce ohrožují vysoké ceny energií. Tvrdí to šéf a majitel královehradecké Juty Jiří Hlavatý. Petr Šimůnek se ho ptá i na jeho plány.

27. srpen 2022 24:54

Měli bychom stále vystupovat ze své komfortní zóny, říká zakladatelka Zásilkovny Kijonková

Pandemie koronaviru nebývale nahrála růstu české e-commerce, inflace a znovuotevření kamenných prodejen ale nákupy přes internet znovu trochu utlumila. Petr Šimůnek se zeptá Simony Kijonkové, zakladatelky logisticko-technologického holdingu Packeta, pod který patří česká Zásilkovna.

13. srpen 2022 24:29

Úspěch kvalitních pamlsků v rukou nastupující podnikatelské generace

Dvojice mladých českých podnikatelů dokázala uspět v byznyse se sladkostmi. Majitel Grizly.cz Dominik Píchal a majitel čokoládovny Janek Václav Durďák dostali pozvání do pořadu 2x2 Petra Šimůnka.

6. srpen 2022 23:37

Pocit svobody je pro mě důležitější než miliardy dolarů, říká zakladatel Y Soft Muchna

Úspěšné české technologické firmy investují své zisky nejen do vlastního růstu, ale i do společensky prospěšných firem. I proto dostali jejich zakladatelé Václav Muchna majitel startupu Soft Y a Jan Bárta z Pale Fire Capital pozvání do 2x2 s Petrem Šimůnkem.

30. červenec 2022 24:30

Za to, jak podnik funguje, může vždy jeho vlastník, říká zakladatel globální firmy Linet Frolík

Linet a Jablotron jsou v Česku synonymem pro úspěšné a férové společnosti. Jejich zakladatelé Zbyněk Frolík a Dalibor Dědek v 2 x 2 s Petrem Šimůnkem popsali recept na úspěch.