2 x 2
2. duben 2022

Poslechněte si podcast: Postaví solární elektrárnu. Ublíží to Putinovi a přispěje k energetické bezpečnosti, těší investora

Jan Barta je spolumajitelem Pale Fire Capital, investiční skupiny, která se zaměřuje na technologické a internetové projekty a třeba mají i společenský přesah. „Velmi brzy jsme si řekli, že je pro nás důležité spolupracovat s morálně správnými lidmi, takovým se dá více věřit, když s nimi podnikáme. Nemusí zachraňovat svět. Ale my jsme se zavázali, že výrazná část našich zisků půjde do projektů, kde zisk není primární motivace.“ Dnes pomáhá i lidem z Ukrajiny.

24:07

2 x 2

Vydává: Český rozhlas

Petr Šimůnek, šéfredaktor časopisu Forbes, se ptá českých podnikatelů na jejich úspěchy i pády. 

Web

Před třemi dny 26:04

Jak na český kosmický průmysl dopadá válka na Ukrajině a jak velkým posunem jsou domluvené zbraňové dodávky z USA?

Hostem byznysmagazínu 2x2 Petra Šimůnka je Josef Kašpar, generální ředitel Výzkumného a zkušebního leteckého ústavu a prezident Asociace leteckých a kosmických výrobců ČR.

Před třemi dny 23:50

S letouny F-35 budeme teprve druhou zemí EU, která vyrábí i jeho díly, popisuje odborník

„Zaměření na bezpečnost, obranu, soběstačnost, samostatnost je něco, co teď zažíváme velmi intenzivně a je to jeden z motorů, jak pokračovat dál,“ popisuje stav českého leteckého průmyslu v době války na Ukrajině Josef Kašpar. A dodává, že „současnost je nesmírně složitá – ostatně, přirovnávám to k listopadu 1989.“

Před týdnem 26:58

Jak si v krizi vede ikonická značka českého výrobce hodinek

Ve 2x2 o tom bude mluvit Renata Červenáková Nývltová, generální ředitelka ve společnosti ELTON hodinářská, která vyrábí legendární hodinky PRIM. Ptá  se Petr Šimůnek.

Před týdnem 24:33

Ikonickým Primkám už rok velí žena

Jak si v krizi vede ikonická značka českého výrobce hodinek popisuje v pořadu Petra Šimůnka Renata Červenáková Nývltová, generální ředitelka společnosti Elton hodinářská a.s., která vyrábí legendární hodinky Prim. Generální ředitelkou se stala v lednu loňského roku.

Před 2 týdny 24:51

Jeden z našich největších developerů Sekyra si představuje město budoucnosti

Staví v Praze nové čtvrti, které prý jednou budou plné žen. Jak si představuje město budoucnosti? A kolik to bude stát? Moderátor Petr Šimůnek se ptá Luďka Sekyry, majitele jednoho z největších developerů Sekyra Group.

Před 3 týdny 24:53

Ze zdražování energií už máme někdy mozky v havarijním stavu, říká majitel textilní firmy Hlavatý

Český průmysl aktuálně nejvíce ohrožují vysoké ceny energií. Tvrdí to šéf a majitel královehradecké Juty Jiří Hlavatý. Petr Šimůnek se ho ptá i na jeho plány.

27. srpen 2022 24:54

Měli bychom stále vystupovat ze své komfortní zóny, říká zakladatelka Zásilkovny Kijonková

Pandemie koronaviru nebývale nahrála růstu české e-commerce, inflace a znovuotevření kamenných prodejen ale nákupy přes internet znovu trochu utlumila. Petr Šimůnek se zeptá Simony Kijonkové, zakladatelky logisticko-technologického holdingu Packeta, pod který patří česká Zásilkovna.

13. srpen 2022 24:29

Úspěch kvalitních pamlsků v rukou nastupující podnikatelské generace

Dvojice mladých českých podnikatelů dokázala uspět v byznyse se sladkostmi. Majitel Grizly.cz Dominik Píchal a majitel čokoládovny Janek Václav Durďák dostali pozvání do pořadu 2x2 Petra Šimůnka.

6. srpen 2022 23:37

Pocit svobody je pro mě důležitější než miliardy dolarů, říká zakladatel Y Soft Muchna

Úspěšné české technologické firmy investují své zisky nejen do vlastního růstu, ale i do společensky prospěšných firem. I proto dostali jejich zakladatelé Václav Muchna majitel startupu Soft Y a Jan Bárta z Pale Fire Capital pozvání do 2x2 s Petrem Šimůnkem.

30. červenec 2022 24:30

Za to, jak podnik funguje, může vždy jeho vlastník, říká zakladatel globální firmy Linet Frolík

Linet a Jablotron jsou v Česku synonymem pro úspěšné a férové společnosti. Jejich zakladatelé Zbyněk Frolík a Dalibor Dědek v 2 x 2 s Petrem Šimůnkem popsali recept na úspěch.