Epizoda 1711. březen 2022

Poslechněte si podcast: #17 Přímo ze Švédska. I s nejlepším Čechem o zákulisí Vasova běhu

Pro běžce na lyžích není větší událost. První březnová neděle je už přesně sto let vyhrazena pro Vasův běh a letos si slavné výročí nenechali ujít ani redaktoři Sport.cz Pavel Novotný a Hynek Preisler. O závodu i jeho zákulisí pak společně s nejlepším českým závodníkem letošního ročníku Jiřím Pliskou hovořili v nejnovějším vydání podcastu Mixzóna.

31:24

Mixzóna

Vydává: Sport.cz

Povídání o všech možných sportovních disciplínách.

Web

Epizoda 31Včera 56:08

#31 Kanoistky Martina a Gabriela Satkovy o sesterském poutu i snu o společných stupních

Jsou z města, kde není slalomový kanál, přesto se vypracovaly mezi světovou špičku. Jedna na druhou nedá dopustit, sní o tom, že se jednou potkají na stupních vítězů i na vrcholné akci. Brněnské rodačky Martina a Gabriela Satkovy vyprávějí v podcastu Mixzóna o svém sesterském poutu, vtipných záměnách i o tom, proč je pro ně tak důležité studium.

Epizoda 30Před týdnem 54:53

#30 Bez pekla není ráj. Překážkář Petr Svoboda o své cestě z vrcholu na dno a zpět

Před patnácti lety získal první domácí titul, v roce 2013 oznámil kvůli vleklým zdravotním problémům konec kariéry. Jenže i v roce 2002 je překážkář Petr Svoboda českou jedničkou a má našlápnuto ke startu na mistrovství světa. Co ho pořád žene vpřed a jak se dostal z velkých trablů? O tom se rozpovídal v podcastu Mixzóna.

Epizoda 29Před 3 týdny 57:33

#29 Jedna disciplína nestačí. Vodní slalomářka Tereza Fišerová září hned ve třech

Kanoe, nebo kajak? A proč ne oboje? A extrémní slalom k tomu. Tereza Fišerová úspěšně kombinuje všechny disciplíny vodního slalomu na takové úrovni, že v nich sbírá světové medaile od mládežnických kategorií po dospělé. Jak to zvládá? Troufla by si jet všechny tři i na olympiádě? A kdo nejvíc prožívá její závody? O tom mluvila v podcastu Mixzóna.

Epizoda 28Před 3 týdny 42:56

#28 Atletická nová vlna. Nikola a Ester Bendovy bodují na dráze i sociálních sítích

Jsou mladé, rychlé a talentované. Své fanoušky mají na tribunách při závodech i na sociálních sítích. Sestry Nikola a Ester Bendovy v podcastu Mixzóna vyprávějí o své atletické cestě, vzorech, rodinném zázemí, stravě či o tom, kdo by vyhrál běžecký souboj s jejich partnery, prvoligovými fotbalisty.

Epizoda 2724. květen 2022 46:04

#27 Nikola Ogrodníková o svém osudovém mítinku Zlatá tretra, dlouhých soustředěních i potápění

Na Zlatou tretru chodila jako malá holka, u plotu prosila atlety o podpis. Teď je oštěpařka Nikola Ogrodníková v opačné roli a fanoušci chodí do Vítkovic i kvůli ní. V Mixzóně vypráví o svém zaslíbeném mítinku, nástrahách dlouhých oštěpařských soustředěních i své zálibě v potápění.

Epizoda 2619. květen 2022 35:24

#26 Martin Fuksa se v Račicích vrátí na místo svého velkého triumfu. Proč se s bratrem rozdělili?

V Račicích se stal mistrem Evropy a před pěti lety i světovým šampionem. Teď se elita do Labe Areny vrací při Světovém poháru a Martin Fuksa bude opět jedním z favoritů. V podcastu Mixzóna vzpomíná na jeden ze svých největších triumfů a spolu se svým bratrem Petrem vysvětluje, proč se tentokrát jejich cesty rozdělí.

Epizoda 2517. květen 2022 40:30

#25 Barbora Hermannová a Marie-Sára Štochlová. Co ukáží české jedničky na písku v Ostravě?

České jedničky v plážovém volejbale Barbora Hermannová a Marie-Sára Štochlová mají na elitní turnaj v Ostravě rozdílné vzpomínky. Teď je ve vítkovických železárnách čeká společná česká premiéra. V podcastu Mixzóna mluví o svých očekáváních, argentinském kouči i budoucnosti českého beachvolejbalu.

Epizoda 2411. květen 2022 38:59

#24 Olympijský medailista Rohan o směřování vodního slalomu i inspiraci biatlonem

Olympijským stříbrem z Tokia vodní slalomář Lukáš Rohan navázal na svého tatínka, přibylo mu závodní sebevědomí i popularita. V podcastu Mixzóna ale vypráví i o tom, jak mu záleží na zviditelnění celého sportu, který se v minulosti zhlédl i ve slávě biatlonu. Co mu k němu zatím chybí a kde jde podle Rohana mezinárodní federace špatným směrem?

Epizoda 236. květen 2022 34:17

#23 Běžec Homoláč: Keňané mě berou jako jednoho z nich

Domácí tituly sbírá na tratích od 10 000 metrů po maraton a právě na královské trati bude Jiří Homoláč českým favoritem i při nedělním Pražském maratonu. V podcastu Mixzóna mluví ale i o benefitech a rizicích tréninku v Keni, životě profesionálního běžce v českých podmínkách i o tom, proč teď mají české vytrvalkyně navrch.

Epizoda 2222. duben 2022 40:06

#22 Eva Samková a její návrat do života i sportu po zlomenině obou nohou

Cesta Evy Samkové za třetí olympijskou medailí skončila brzy a hodně bolestivě. Po zlomenině obou kotníků se ještě pokusila s lékaři o zázrak, ale hry v Pekingu musela oželet. O cestě zpět do civilního i sportovního života vypráví v podcastu Mixzóna, rozebírá i svůj vztah ke koním či hereckou miniroli po boku svého partnera.