Mixzóna
Epizoda 1711. březen 2022

Poslechněte si podcast: #17 Přímo ze Švédska. I s nejlepším Čechem o zákulisí Vasova běhu

Pro běžce na lyžích není větší událost. První březnová neděle je už přesně sto let vyhrazena pro Vasův běh a letos si slavné výročí nenechali ujít ani redaktoři Sport.cz Pavel Novotný a Hynek Preisler. O závodu i jeho zákulisí pak společně s nejlepším českým závodníkem letošního ročníku Jiřím Pliskou hovořili v nejnovějším vydání podcastu Mixzóna.

31:39

Mixzóna

Vydává: Sport.cz

Povídání o všech možných sportovních disciplínách.

Web

Epizoda 41Před 3 týdny 30:14

Kateřina Razýmová je zpět v bílé stopě. Co bylo po narození dcery nejtěžší a kde se inspirovala?

Kariéra Kateřiny Razýmové nabrala strmý vzestup, začala se usazovat v elitní desítce Světového poháru. Během olympijské zimy ale v bílé stopě z radostných důvodů absentovala. Jaký byl návrat po narození dcery Izabely, co jí poradila Kateřina Neumannová a jak složité je pro ni si teď organizovat rodinný i sportovní život prozradila v podcastu Mixzóna.

Epizoda 408. listopad 2022 35:17

Vládce české atletiky. Co si Jakub Vadlejch vzal od Špotákové či Železného?

Přirovnává se k horolezci, který zdolává jeden milník za druhým. Oštěpař Jakub Vadlejch je současným vládcem české atletiky, po ochodech několika opor se fanoušci můžou spoléhat především na něj. V podcastu Mixzóna vypráví o své cestě vzhůru, inspiraci Janem Železným i Barborou Špotákovou, ale také o své rodině a slabosti pro kávu.

Epizoda 393. listopad 2022 34:14

Byl kapitánem reprezentace, pak se jí vzdal. Co vedlo florbalistu Matěje Jendrišáka k návratu?

Osmkrát se stal nejlepším českým florbalistou, reprezentaci vedl s kapitánskou páskou. Neshody s finským koučem Petrim Kettunenem ale přiměly Matěje Jendrišáka se národního týmu vzdát. Co ho motivovalo k návratu před světovým šampionátem ve Švýcarsku a čím si ho získal švédský Linköping, kde už žije osm let, prozradil v podcastu Mixzóna.

Epizoda 386. říjen 2022 23:31

#38 Parťáci okolo se střídají, Roman Koudelka zůstává. Co ho táhne až k páté olympiádě?

Je o dvanáct let starší než reprezentační kolegové, skokanský elán ale českou jedničku na můstcích Romana Koudelku neopouští. I díky jeho manželce, která mu rozmluvila konec, a dvěma synům, od nichž se učí, jak být správně natěšený. V podcastu Mixzóna vypráví i o tom, proč úvod sezony nebude mít zimní kouzlo a jak změnil názor na skokanky na lyžích.

Epizoda 3716. září 2022 01:00:10

#37 Z mistrovství světa na Ironmana. Veslař Miroslav Vraštil o svých sportovních vášních

Nejlepší veslaři startují na světovém šampionátu v Račicích, nejlepší triatlonisté na dlouhých tratích na slavném Ironmanu na Havaji. Miroslav Vraštil zvládne v 39 letech obojí. Účastník tří olympiád v podcastu Mixzóna vypráví o kombinaci obou náročných sportů, nezbytném udržování lehké váhy i inspirací svým tatínkem.

Epizoda 368. září 2022 55:32

36# Koulař Tomáš Staněk o zraněních, stravě i podmínkách v české atletice

Má pět medailí z vrcholných akcí, drží český rekord. Kariéra koulaře Tomáše Staňka je ale protkána i sérií zranění a nelehkých návratů. V podcastu Mixzóna mluví o tom, proč vrcholový trénink přirovnává k běhu v gumákách po mokré střeše, kde vidí rezervy v podmínkách českých atletů, i jak je pro 131 kg vážícího siláka těžké sehnat oblek na svatbu.

Epizoda 356. září 2022 41:35

#35 Z volejbalové hvězdy začátečníkem. Helena Havelkové o cestě za olympijským snem

Byla volejbalovou hvězdou, která se každým rokem přehrabovala nabídkami z elitních světových soutěží. Po minulé sezoně ale Helena Havelková na všechny řekla Ne a pustila se do asi nejnáročnější výzvy kariéry. S Markétou Nausch Slukovou se pokusí nominovat na olympiádu v plážovém volejbale. Nejen o nástrahách své cesty mluví v podcastu Mixzóna.

Epizoda 3416. srpen 2022 38:43

#34 Běžkyně Kristiina Mäki o návratu po mateřství i vytetované modlitbě od babičky

Do domácí běžecké špičky patří už dlouho, překonávala české rekordy. Ale teprve loňský rok vystřelil Kristiinu Mäki mezi nejpopulárnější české atlety. Nejdříve fanoušci sledovali její návrat po narození syna Kaapa a pak i cestu olympijskými hrami až do finále okořeněnou originálním motivačním heslem. O tom všem vyprávěla v podcastu Mixzóna.

Epizoda 339. srpen 2022 54:26

#33 Loučení i návrat rekordmanů. Manželé Kudličkovi se potkají v tyčkařském sektoru

Nikdo v Česku neskočil výš než oni, teď se představí v sektoru naposledy. Jan Kudlička ukončí svoji úspěšnou kariéru, jeho manželka Jiřina se kvůli chystané rozlučce vrátí ještě jednou do sektoru. Jak bude akce v Opavě vypadat a kdo všechno dorazí? V Mixzóně ale mluvili i o kouzlu své disciplíny, fenoménu Duplantisovi či svých plánech.

Epizoda 324. červenec 2022 01:01:04

#32 Tereza Zimovjanová o studiu v zámoří i o tom, jak dokázala propojit triatlon s prací

Začínala v bazénu po boku pozdějších plaveckých olympioniků, ale pak se Tereza Zimovjanová rozhodla přidat další dvě disciplíny. Jedna z nejlepších českých triatlonistek v podcastu Mixzóna popisuje, co jí dalo studium v zámoří, jak se dá skloubit práce s vrcholovým sportem i čím ji oslovil Twitter, kde má tisíce sledujících.