• Podcasty
  • PMS – Po mateřských stopách
Sezóna 18. září 2021

Poslechněte si podcast: #17 Aby naše děti nemusely chodit ven v plynových maskách

Během mateřské dovolené se dá dobře vidět, kolik toho spotřebováváme a jak velké množství odpadu naše domácnost produkuje. Jak dlouho se rozkládají jednorázové plenky? Je možné si v panelákovém bytě vytvořit kompost? Co je to No Poo metoda? O tom, co všechno se dá pro životní prostředí udělat, a že jen třídit nestačí, si v dalším díle podcastu Pandemické matky sobě povídají Lucka s Terkou.

41:52

PMS – Po mateřských stopách

Vydává: Novinky.cz

Podcast o mateřství s Terezou Rakoušovou a jejími hosty. Dříve známý jako Pandemické matky sobě. I nyní rozebírá taje a záhady rodičovství. Vydejte se po stopách mateřství každou středu na Novinky.cz

Web

Sezóna 2Před dvěma dny 41:33

#64 Aki Votrubová: K sítím mám teď trochu odstup a jsem opatrnější, co sdílím

Aki Votrubová se věnuje profesionálnímu focení a pomáhá s online marketingem malým a středním firmám či tvůrcům. Zároveň je také influencerkou a na Instagramu funguje od roku 2014. Její profil se před pár měsíci změnil na profil šťastné maminky, která si mateřství užívá plnými doušky a své dojmy každý den sdílí. Otevírá tam také témata jako kojení nebo problémy s plodností.

Sezóna 2Před týdnem 57:10

#63 Kariéru luxusní společnice vyměnila za rodinu, na mateřské recenzuje erotické hračky

Během studia se živila jako společnice. Své zážitky sdílela na blogu, ze kterého následně vyšla i kniha. Dnes je šťastně vdaná a stala se matkou, i nadále však sdílí své zkušenosti z nevšedního života. Kromě toho dělá recenze erotických pomůcek, dává tipy na svůdné prádlo nebo zajímavá místa, kde si užít.

Sezóna 2Před 2 týdny 31:35

#62 Děti přilepené k obrazovkám mladou matku děsí. Její hry ocení i zaneprázdnění rodiče

Formou hry doma či venku se snaží vracet děti od obrazovek zpátky do offline prostředí. Tvrdí, že svět je příliš hezký, než abysme ho strávili u obrazovky. Dětem je to jen potřeba ukázat a rodičům dát pro to případné podklady. Ty vytváří a následně nabízí ke stažení a vytisknutí tak, aby to zvládl i ten nejméně kreativní a nejvíce zaneprázdněný rodič. Hostem podcastu Po mateřských stopách je maminka Jana, zakladatelka projektu Vraťme děti do hry.

Sezóna 2Před 3 týdny 36:52

#61 Od řídítek kol k prvním místům v dortových soutěžích

Cukrářka Lucie nasbírala se svými šílenými dorty už mnoho cen v domácích a zahraničních soutěžích. Spokojené zákazníky má i mezi světovými celebritami. V posledních měsících její tvorbu bedlivě sleduje nový člen dílny, syn Matýsek, kterého mívá při práci často uvázaného v šátku. Zakázek na dorty bere od porodu sice méně, ale úplnou pauzu si dopřála jen v šestinedělí. Její dorty jsou specifické svým barvením a postavičkami v karikaturním stylu.

Sezóna 213. červenec 2022 42:07

#60 S malými dětmi na měsíční roadtrip po USA? Jde to

Dlouhé lety, denní přejezdy autem a hotel za hotelem, to vše se dá s malými dětmi zvládnout. A ještě přitom může vládnout v celé rodině pohoda. Maminka Karolína se rozpovídala o své vášni pro cestování, které se nehodlala vzdát ani po příchodu potomků. S celou rodinou nyní každý rok vyráží, kam ji napadne. Letos se jednalo o měsíční cestu po národních parcích USA. Na cestách jsou prý všichni členi rodiny spokojenější, než doma.

Sezóna 26. červenec 2022 44:50

#59 Kateřina Lébr: Měla jsem deprese a zvažovala sebevraždu, dnes už o tom dokážu v klidu mluvit

Možná ji znáte z České Miss, titulní strany Playboye, či přehlídkových mol. Možná i víte, že už dlouhá léta aktivně bojuje za práva zvířat a nejí maso. V dnešní epizodě podcastu Po mateřských stopách se ale dozvíte, že je také dva roky mámou malého Timíka, a přes všechnu únavu si to nemůže vynachválit. Kateřina Lébr (za svobodna Šonková) se rozpovídala nejen o mateřství a modelingu, ale také o minulosti, ve které bojovala s úzkostmi a depresemi.

Sezóna 229. červen 2022 25:52

#58 Nevěra, neplodnost a žabomyší války. Ženy se svěřily se svými příběhy

Příběhy jsou všude kolem nás, stačí je posbírat a vyprávět. Nový díl podcastu Po mateřských stopách je první speciál druhé série. Nečekejte ale žádného hosta. Skládá se z deseti příběhů posluchaček, které se rozhodly svěřit se svými osudy či momenty z mateřského života. Řeší se v nich neplodnost, nevěra, i velmi nepovedené vtipy.

Sezóna 222. červen 2022 32:48

#57 Veřejně si utahuje z muže. Ten jí fandí a podporuje

Nový díl mateřského podcastu zpovídá ženu, která na Instagramu anonymně pranýřuje svého muže a okolí za jejich nevhodné výroky směrem k její osobě. Další ženy se k ní přidávají a posílají své obdobné zkušenosti. Ať už se jedná o mužovo konstatování skutečnosti bez kapky empatie, nebo o nevyžádanou radu od tchyně, vždy se najde někdo, kdo si podobnou větu vyslechl také. Kolem profilu se tak pomalu utváří větší a větší komunita.

Sezóna 215. červen 2022 43:29

#56 Po cvičení na kafe a zákusek. Matka tří dětí přetavila sny ve skutečnost

Hostem nového dílu podcastu Po mateřských stopách je Zuzka, majitelka podniku Café Pilates v pražských Letňanech. Tam si můžete zacvičit, a pak si sednout třeba na kávu a zasloužený zákusek. V rozhovoru se dozvíte zajímavosti o Pilates, ale také o tom, jak se z myšlenky o vlastním podniku může stát skutečnost.

Sezóna 28. červen 2022 37:19

#55 Rodinná fotografka tvrdý chleba má. Bojuje s trémou a poblinkaným oblečením

V tomto díle podcastu Po mateřských stopách se seznámíme s Angelou - rodinnou, párovou a newborn fotografkou, ale také maminkou malého Toníka, který pro ni představoval hlavní motivaci k rozhodnutí věnovat se focení miminek a rodin naplno. Angely cílem je zachycovat reálné emoce lidí v přirozených momentkách. Běžné strojené pózy, křečovitý úsměv a pohledy do objektivu ji jsou naopak proti srsti.