• Podcasty
  • PMS – Po mateřských stopách
PMS – Po mateřských stopách
Sezóna 11. září 2021

Poslechněte si podcast: #16 Pandemie profiltrovala přátele podobně jako mateřství

Bez přátel se nedá žít! Ale jak je to na mateřské? Mění se naše přátelství s příchodem miminka? Vydrží mezi novopečenou maminkou a jejími bezdětnými kamarádkami? Jak do toho zasáhla pandemie covid-19? A dají se v dospělosti ještě najít dobří přátelé? Nejen toto jsou otázky, kterými se zabývají Lucka a Terka v novém díle podcastu Pandemické matky sobě!

27:32

PMS – Po mateřských stopách

Vydává: Novinky.cz

Podcast o mateřství s Terezou Rakoušovou a jejími hosty. Dříve známý jako Pandemické matky sobě. I nyní rozebírá taje a záhady rodičovství. Vydejte se po stopách mateřství každou středu na Novinky.cz

Web

Sezóna 2Před týdnem 59:57

#86 Odpočívá při pohledu na chrlící lávu a poradí vám jen na základě osobní zkušenosti

Žije si svůj sen. Cestuje, leze po aktivních sopkách, zkouší nové sporty i destinace, a pak nabízí ověřená místa také klientům své cestovní agentury. Pracuje ale neustále, odpočine si prý až při pohledu na chrlící lávu nebo při překonávání své komfortní zóny. Její partner natáčí úspěšný podcast s inspirativními českými osobnostmi a společně vychovávají čtyřletou dceru. Hostem nové epizody podcastu Po mateřských stopách je majitelka cestovní agentury, vášnivá cestovatelka a maminka malé Natálky Lucie Čambálová.

Sezóna 2Před 2 týdny 48:26

#85 Jak pečovat o pleť? Omezte fastfoody a kávu, radí odbornice

Nejkrásnější pleť je podle ní ta zdravá. Proto nabízí poradenství v oblasti péče o pleť na sítích, i ve svém studiu, kde probíhají jak individuální konzultace, tak i konkrétní procedury. Dlouhodobě spolupracuje s dermatology a snaží se dál předávat své nadšení i získané vědomosti z oboru klientům. Hostem podcastu Po mateřských stopách je specialistka na péči o pleť, majitelka pleťového centra a samozřejmě také máma Jekatěrina (Eki) Nagy.

Sezóna 2Před 3 týdny 38:45

#84 I s bubnem vyrážela za sólokaprem, teď zvolní kvůli miminku

Posledních deset let pracuje jako novinářka a reportérka. Specializuje se na lidské příběhy s těžkými osudy a snaží se ze své pozice pomáhat, co to jen jde. Moderuje také podcast ze zdravotnického prostředí, kde zpovídá odborníky z řad českých doktorů. Teď ji čeká vysněná role matky, na kterou dlouho čekala. Pozvání do podcastu Po mateřských stopách přijala novinářka a kolegyně z redakce Novinky.cz Kristýna Léblová.

Sezóna 228. prosinec 2022 43:06

#83 Zuzana Drapalíková - z baletky Národního divadla jogínkou

Roky se profesionálně věnovala baletu. Byla sólistkou baletu Státní Opery i Národního divadla. Zahrála si mnoho vysněných rolí, a poté se rozhodla si splnit další sen - stát se mámou. Dnes má doma dvě děti a k tomu si založila malé jógové studio v centru Prahy. Tam se snaží lidem dopřát kousek klidu, kam mohou pravidelně přicházet zapomenout na každodenní stres a věnovat se chvíli jen sami sobě. Pozvání do podcastu Po mateřských stopách přijala Zuzana Drápalíková.

Sezóna 221. prosinec 2022 39:03

#82 Vánoční utrácení nesmí rodině brát peníze z rezervy

Když se s první dcerou ocitla v roli samoživitelky, donutilo ji to zapracovat na svém přístupu k penězům. Vzdělávala se, inspirovala ze zahraničí, a po letech praxe se o získané zkušenosti rozhodla podělit dál. Dnes vede vlastní projekt obklopený spokojenou komunitu, kde pomáhá lidem zlepšovat jejich finanční situaci těmi správnými kroky, ať už se jedná o vytváření rezervních fondů nebo škrtání nepodstatných výdajů.

Sezóna 214. prosinec 2022 51:31

#81 Zuzana Bergrová: Pro dítě si bývalá atletka doběhla do spermabanky

Bývalá česká atletka, dnes markeťačka a blogerka Zuzana Bergrová, se rozhodla pořídit si dítě sama. Už druhým rokem si tak užívá výhody i nevýhody single mateřství, a když má volnou chvilku, sepisuje o tom vtipné postřehy na blog. Svůj oblíbený běh přes překážky tedy tak úplně neopustila, jen se změnily typy bariér, které musí po cestě překonávat.

Sezóna 27. prosinec 2022 33:27

#80 Půjčování hraček může být udržitelná a levná varianta dárků

V adventní době mají rodiče malých dětí na bedrech rozhodování o nadcházející Vánoční nadílce. Řeší, jaké hračky nakoupit, i kolik peněz si mohou dovolit do Vánoc investovat. Často je čeká také vyřazování starých kusů, aby vznikl prostor pro nové. Jednu z variant, jak děti potěšit a zároveň si ušetřit kapsu i prostor v dětském pokojíčku, nabízí online půjčovna rozvojových hraček Toys and Stories. V podcastu Po mateřských stopách se o ní rozpovídá otec tří dětí a spolumajitel projektu Daniel Musil.

Sezóna 230. listopad 2022 56:14

#79 Práci pro politiky si užívá, po porodu snad ještě víc

S pobavením o sobě říká, že je Marek Prchal v sukci. Pohybuje se na pozadí politické scény. Věnuje se tvorbě kampaní, a to především jejich kreativním částem, od copywritingu až po grafické zpracování. Svou práci miluje, hlavně její dynamiku a tým lidí, ve kterém se pohybuje. Pozvání do podcastu Po mateřských stopách tentokrát přijala čerstvá maminka a markeťačka Žaneta.

Sezóna 223. listopad 2022 40:50

#78 Ženy by měly zapracovat na vlastní sebehodnotě

Doma má dvě dcery pod tři roky, k tomu však nadále podniká a funguje jako lektorka. Pozvání do podcastu Po mateřských stopách dnes přijala Lucie Audi, jedna ze zakladatelek moderní vzdělávací platformy určené především pro ženy. Ta vznikla ze známé facebookové skupiny Holky z marketingu, jejíž komunita dnes už čítá přes 33 000 členů.

Sezóna 216. listopad 2022 38:30

#77 Vztek k mateřství patří, ne vždy je proti němu nutné bojovat

Pavla, Hana a Lucie. Tři ženy, jeden projekt. Všechny jsou matky, všechny psycholožky a všechny se prý občas vztekají. Pomocí workshopů i individuálních konzultací učí ženy vnímat a chápat samy sebe během vypjatých situací. Matkám pak nabízejí tipy a nástroje pro zlepšování, ale především zdůrazňují, že v tom plavou všechny spolu a není se za co stydět.