ROŽNI!
Sezóna 1Epizoda 1522. listopad 2021

Poslechněte si podcast: #15 Zbyněk Pavlačík, CEO Jagello 2000

Jak se promění legendární Dny NATO v Ostravě ve své třetí dekádě? Jak vypadá organizace takové mezinárodní akce? Jak hodnotí bezpečnostní situaci u nás i ve světě klíčový člen české bezpečnostní komunity? Co je nejjednodušší cesta, jak se dostat do problémů? A jak si vybudovat kvalitní osobní vazby a získat renomé? Dalším hostem našeho podnikatelského podcastu je zakladatel největší letecko-armádně-bezpečnostní akce ve střední Evropě a CEO pořádajícího spolku Jagello 2000 Zbyněk Pavlačík. Povídali jsme si o posledním ročníku a zákulisí Dnů NATO v Ostravě, bezpečnostní situaci a networkingu. Víte třeba, co to znamená „mít výtlak“?

53:27

ROŽNI!

Vydává: Patrioti MSK

Posvítíme si na podnikání v Moravskoslezském kraji. Rozhovory s patrioty, kteří mají co říct, o podnikání, které má budoucnost. Nejposlouchanější a nejvtipnější business podcast Moravskoslezského kraje uvádí Tomáš Buchwaldek a Martin Hykel.

Web

Sezóna 2Epizoda 1230. březen 2023 34:45

#12 Martin Ksandr o Expedition Clubu a love brandu

Začínali jsme jako neziskovka, teď jsme firma se stoprocentním převisem poptávky, říká vedoucí Expedition Clubu Martin Ksandr. V březnovém ROŽNI! hodně cestujeme. Alespoň prstem (slovem) po mapě. Brněnský Expedition Club, ovšem řízený Ostravákem, je sice formálně cestovka, ale vlastně jedna velká komunita, která si užívá netradiční zážitky: Pořádají polární výpravy, road tripy po Americe, výstupy na osmitisícovky, zájezdy z Česka do Ghany… Tentokrát se bavíme o tom, jak se vede love brand v cestovním ruchu a proč se vrátit do Ostravy, i když podnikání rozjedete v Brně. Co bylo klíčem úspěchu Expedition Clubu? Proč je na prvním místě vždy průvodce a ne zákazník? Proč nikdy nebudou růst v kvantitě? A jak se dělá autentický marketing? Martin Ksandr je podnikatel, cestovatel, horolozec a právník. Taky tahoun, motivátor a prý trochu paličák. Ale hlavně základní kámen brněnské outdoorové cestovní kanceláře Expedition Club. Narodil se v Ostravě, Expedition Club založil po svých studiích na brněnské právnické fakultě jako spolek a nakonec se přestěhoval zpátky do Ostravy, odkud podnikání řídí. V ROŽNI! si každý měsíc svítíme na podnikání v Moravskoslezském kraji. Nejposlouchanější a nejvtipnější business podcast regionu uvádí Tomáš Buchwaldek a Martin Hykel.

Sezóna 2Epizoda 1122. únor 2023 55:49

#11 Antonín Klimša o manažerství a zdravotních pojišťovnách

Nepodceňujme intuici, srovnávejme se s tím nejlepším na trhu a věnujme komunikaci stejnou péči jako vývoji, shrnuje svá manažerská pravidla výkonný ředitel RBP, zdravotní pojišťovny, Antonín Klimša. V únorovém ROŽNI! se bavíme o manažerských tipech, funkčním rebrandingu, neúnavné digitalizaci i fungování zdravotních pojišťoven. Jak se řídí tisíce zaměstnanců v desítkách firem? Jak vypadá základní manažerský vzorec zkušeného manažera? Co je z hlediska hospodaření důležité pro tak specifický sektor, jakým jsou zdravotní pojišťovny? A proč by nikdo neměl a priori očekávat shovívavost? Antonín Klimša má za sebou bohatou manažerskou kariéru. Začínal v OKD, kde se postupně vypracoval k pozici výkonného ředitele. Před pěti lety přijal novou výzvu a stal se výkonným ředitelem RBP, zdravotní pojišťovny. Pojišťovna si během jeho vedení prošla kompletním rebrandingem a zaměřila se na digitalizaci. Ve volném čase se věnuje sportu, především tenisu a sportům na lyžích. V ROŽNI! si každý měsíc svítíme na podnikání v Moravskoslezském kraji. Nejposlouchanější a nejvtipnější business podcast regionu uvádí Tomáš Buchwaldek a Martin Hykel.

Sezóna 2Epizoda 1031. leden 2023 43:30

#10 Jan Rafaj o průmyslu a bydlení

Buďme štíhlí, podržme se navzájem, starejme se o zaměstnance a mějme finální produkt, radí šéf Heimstadenu Jan Rafaj. V lednovém ROŽNI! si povídáme o bydlení, kaňkách na image regionu, skandinávské neformálnosti i předpovědi pro rok 2023. Co udělat pro to, aby dobrý nápad nezapadl? Doženeme někdy Prahu nebo Brno v cenách bydlení nebo životních nákladech? Čím je specifická bytová situace v Moravskoslezském kraji? Naskočíme v Česku někdy na zahraniční vnímání nájemního bydlení? A jaký dopad bude mít další vývoj války na Ukrajině pro průmysl? Jan Rafaj je generálním ředitelem společnosti Heimstaden Czech, viceprezidentem Svazu průmyslu a dopravy ČR, členem prezidia Asociace nájemního bydlení a  dozorčí rady OKD. Vystudoval právnickou fakultu na Masarykově univerzitě v Brně, vzdělání si rozšířil studijním pobytem ve Finsku a završil jej studiem MBA na Prague International Business School. Šestnáct let byl ředitelem pro personalistiku a PR a členem představenstva ArcelorMittal Ostrava. V ROŽNI! si každý měsíc svítíme na podnikání v Moravskoslezském kraji. Nejposlouchanější a nejvtipnější business podcast regionu uvádí Tomáš Buchwaldek a Martin Hykel.

Sezóna 2Epizoda 921. prosinec 2022 31:13

#9 Vánoční speciál

Tentokrát host nepřišel. Co nám ale přišlo, je spousta aha momentů — stačilo se pořádně ohlédnout za uplynulým rokem. Tomáš & Martin rekapitulují, k čemu letos došli a jak bude vypadat rok 2023. Ve speciálním prosincovém ROŽNI! nakousneme organizační strukturu, stabilizaci, benefity stínování i řešení sra*ek. Uslyšíte, jak dramaticky se liší přístup k planningu obou moderátorů. Za Patrioty MSK navíc povíme, která témata otevřeme příští rok: Padne i jedno velké jméno… V ROŽNI! si každý měsíc svítíme na podnikání v Moravskoslezském kraji. Nejposlouchanější a nejvtipnější business podcast regionu uvádí Tomáš Buchwaldek a Martin Hykel.

Sezóna 2Epizoda 84. listopad 2022 47:49

#8 Michael Blažík o esportu a budoucnosti

Michael vede esportovou organizaci Cryptova, která má ambice stát se tváří transformace Moravskoslezského kraje. Co přesně esport obnáší? Jak se dá trénovat a managovat? Kde jsou paralely s tradičním sportem a kde vůbec? A bude to někdy na olympiádě? V listopadovém ROŽNI! se bavíme hlavně o inovativním prostředí esportu. Pokud jste (taky) trochu boomeři nebo konzervy, konečně se dozvíte, co tenhle svět vlastně obnáší. Kolik se tím dá vydělat? Opravdu berou „esportovci“ více peněz než ti tradiční? V kolika letech hráči odchází do důchodu? A proč nemusí být takový rozdíl, jestli trénujete běžný fotbal, nebo hráče ve FIFA? Máme všechny odpovědi. Michael Blažík je CEO Cryptova. Dlouhodobě se věnuje sportu a trenérství — ve své praxi propojuje sportovní koučink, právní vzdělání a znalost čínského podnikatelského prostředí, kde několik let vedl florbalové projekty. Trénoval i florbalovou Spartu nebo Torpedo Havířov. Po cestě z Havířova přes Prahu až do Číny se kvůli covidovým okolnostem vrátil do rodného kraje, kde rozběhl právě inovační esportovou organizaci Cryptova. V ROŽNI! si každý měsíc svítíme na podnikání v Moravskoslezském kraji. Nejposlouchanější a nejvtipnější business podcast regionu uvádí Tomáš Buchwaldek a Martin Hykel.

Sezóna 2Epizoda 725. září 2022 27:15

#7 15. Setkání Patriotů MSK: Umění budovat firmu

Speciální epizoda. Proč potřebujeme rozvíjet umění budovat firmu? A mít jiskru v oku? Co se dozvíte na patnáctém ročníku největší podnikatelské akci v Moravskoslezském kraji, prozrazuje duchovní otec Patriotů MSK Tomáš Buchwaldek a moderátor Daniel Konczyna. Jaké to bylo a jaké to bude? Kdo jsou naši řečníci, proč jsme je vybrali a co se od nich dozvíte? Která témata budeme opravdu ždímat? A co má společného přerovská střelnice, Tomáš Baťa a Setkání?  Inspirujte se a propojte se na 15. Setkání Patriotů MSK. Vystoupí majitel firmy Fosfa Ivan Baťka (Firma jako živý organismus), zakladatelka Queens Lenka Ondruchová (Založit. Vybudovat. Prodat.) a ředitel Nemocnice Havířov Norbert Schellong (Rozpumpujte firemní kulturu a inovace).  Vstupenky právě v prodeji: setkani.patriotimsk.cz. V ROŽNI! si každý měsíc svítíme na podnikání v Moravskoslezském kraji. Nejposlouchanější a nejvtipnější business podcast regionu uvádí Tomáš Buchwaldek a Martin Hykel.

Sezóna 1Epizoda 628. červenec 2022 39:33

#6 Jaroslav Baďura o médiích a Magazínu PATRIOT

Jarek je moravský mediální magnát, patriot a šéfredaktor & vydavatel Magazínu PATRIOT. Proč vydává papírový časopis? Kolik to celé stojí? A jaké bylo dělat mluvčího Baníku v neklidné době? V letním ROŽNI! se bavíme o mediální scéně, o patriotismu, o silných příbězích. Zajímá nás, jak se z plátku dělaného na koleni stalo lokální vydavatelství s celorepublikově největším dosahem. Vyhraje pravda, nebo kvalitní příběh? Co pojí Patrioty MSK a Magazín PATRIOT? A opravdu má ještě papír význam — třeba v inzerci? Jaroslav Baďura je celoživotní novinář, reportér a investigativec. Začínal v ostravské redakci Mladé fronty DNES, odkud v roce 2012 odešel z šéfredaktorské pozice. Od jara 2014 do jara 2015 působil jako mluvčí FC Baník Ostrava. Ve stejném roce založil online portál Magazín PATRIOT se zprávami z Moravskoslezského kraje. Dnes vychází i jako měsíčník a expanduje do Zlínského a Olomouckého kraje. V ROŽNI! si každý měsíc svítíme na podnikání v Moravskoslezském kraji. Nejposlouchanější a nejvtipnější business podcast regionu uvádí Tomáš Buchwaldek a Martin Hykel.

Sezóna 2Epizoda 531. květen 2022 41:28

#5 Tomáš Vrátný o inovacích, managementu a Rallye Dakar

Tomáš velí víceoborové strategické (a patriotistické) skupině OSTRA GROUP. Jaké to je, řídit velkou skupinu propojených firem z různých oborů? V květnovém ROŽNI! se zamýšlíme nad strategickým řízením, patriotismem a sponzoringem. Bavíme se o řízení živých organismů skrze delegování a alchymistickém hledání správného mixu racia a intuice. Jak mohou společné emoce překlenout změnu? A jak se pěstují inovace? Dozvíte se taky, jak se buduje víceúčelová sportovní hala v širším centru Ostravy a jak to skutečně vypadá na Rallye Dakar. Tomáš Vrátný je předsedou představenstva skupiny OSTRA GROUP, která poskytuje služby pro osobní a nákladní dopravu, zdokonaluje jízdní vlastnosti vozidel a zajišťuje podmínky pro podnikání a bydlení. Zkušenosti sbírá už více než 70 let – její součástí je třeba ČSAD Ostrava. V ROŽNI! si každý měsíc svítíme na podnikání v Moravskoslezském kraji. Nejposlouchanější a nejvtipnější business podcast regionu uvádí Tomáš Buchwaldek a Martin Hykel.

Sezóna 2Epizoda 410. duben 2022 44:33

#4 Jan a Michal Kapolkovi o gastru, franšízingu a vytrvalosti

Jejich burrita se balí v devíti městech. Se sto padesáti zaměstnanci mají obrat ve středních desítkách milionů… A krize nekrize si drží 85% meziroční růst. Jak to dělají, když ze všech stran slyšíme, že podnikání v gastru je na hranici nemožného? V dubnovém ROŽNI! si povídáme s bratry Kapolkovými, kteří založili síť mexických restaurací Los Capolitos. O tom, jak to chodí v gastru, jak se stát franšízantem, jak franšízorem a jak být flexibilní, nezavírat a negativní přetvořit v pozitivní. Zjistíte, proč založili gastrosíť, jak dlouho trvalo, než se dostali do černých čísel a proč vůbec Los Capolitos nemá pobočku v jejich rodném Havířově. Bráchové Jan a Michal Kapolkovi stojí za úspěšnou rodinnou gastrosítí Los Capolitos. Honza původně studoval stavařinu, ale jeho cesta na architektuře skončila ve třeťáku, kdy už mu to nedávalo smysl a zároveň ho pohřbila zkouška ze statiky. Ve stejné době starší Michal navrhl, že by mohli otevřít první pobočku ve Frýdku-Místku, v právě budovaném OC Frýda. Jak řekli, tak udělali. Dva roky křesali koncept mexického jídla, na kterém byli závislí, k dokonalosti. Dnes jejich restaurace najdete dvakrát v Ostravě, v Brně, Frýdku-Místku, Kladnu, Liberci, Olomouci, Opavě a Hradci Králové. V ROŽNI! si každý měsíc svítíme na podnikání v Moravskoslezském kraji. Nejposlouchanější a nejvtipnější business podcast regionu uvádí Tomáš Buchwaldek a Martin Hykel.

Sezóna 2Epizoda 313. březen 2022 50:03

#3 Vladimír Skórka o showbusinessu a brandu

Kdo by neznal Lajnu, Pečeného sněhuláka nebo Ligu mužské moudrosti? Za těmito kulty místního humoru stojí havířovský patriot Vladimír Skórka. V březnovém ROŽNI! si povídáme o tajích televizního průmyslu, seriálové produkci i o tom, jestli se z Ostravy někdy může stát filmová hvězda. Dozvíte se, jak se dnes podniká v showbusinessu, kolik stojí dobrý seriál a jak ho natočit, kde je hrana v kontroverzi a jestli jinde chápou břitký moravskoslezský humor. A dotkneme se i marketingu a brandingu! Zjistíte, jak přitáhnout skvělé lidi, proč se zajímat o archetypy lidí i firem a proč brand balit, ale nefejkovat. Vladimír Skórka je muž mnoha rolí – režisér, producent, kreativec a hlavně patriot haviřovský (bez překlepu). Spoluzaložil a kreativně vede úspěšnou marketingovou agenturu Studio Created. Režisérsky nebo producentsky stojí za seriály Národní házená, sKORO NA mizině, Co ste hasiči, Lajna, Liga mužské moudrosti nebo Hrobári a pořadem Pečený sněhulák.  V ROŽNI! si každý měsíc svítíme na podnikání v Moravskoslezském kraji. Nejposlouchanější a nejvtipnější business podcast regionu uvádí Tomáš Buchwaldek a Martin Hykel.