Podcast ČESKÉSTAVBY.cz
Sezóna 1Epizoda 1524. srpen 2022

Poslechněte si podcast: 15. O zdravém spaní s Alešem Pytlíkem

Co vše ovlivňuje náš spánek? A která poloha je zdravotně nejvíce vyhovující? Může výběr správné matrace, ložního povlečení či polštáře ovlivnit kvalitu našeho spánku a na co si dát při výběru pozor? Na to jsme se zaměřili s Alešem Pytlíkem z firmy Materasso, která se specializuje na výrobu ortopedických matrací a postelí.

39:45

Podcast ČESKÉSTAVBY.cz

Vydává: ČESKÉSTAVBY.cz

Nový podcast o všem, co vás zajímá a co byste měli znát v oblasti stavby, bydlení a zahrady. Čeká vás stavba či rekonstrukce domu? Chcete zrekonstruovat byt, nebo jen načerpat inspiraci, jak ho útulně a prakticky zařídit? Nebo máte chatu, zahradu, milujete přírodu a chcete radu, inspiraci, na co se v daném období připravit? V tom případě jste tady správně a informace můžete dále čerpat i na našem webu ceskestavby.cz Pořadem provází Jana Machová a Jan Cempírek. ČESKÉSTAVBY.cz [https://www.ceskestavby.cz]

Web

Sezóna 1Epizoda 26Před týdnem 36:06

26. Stavba dřevostavby a jak vybrat správnou realizační firmu

Co je to dřevostavba a jaké jsou hlavní výhody dřevostaveb? Jak se dá s dřevostavbou ušetřit na energiích? A jak vybrat správného a kvalitního dodavatele vašeho domu? O tom vše jsme si povídali s Ing. Jiřím Buchalem z firmy RD Rýmařov.

Sezóna 2Epizoda 25Před 3 týdny 19:14

25. Zahradní bonusový podcast s Petrem Pojarem na téma: Leden v zahradě, čte Akram Georgi

Dnešní epizoda bude věnována lednu v zahradách, oslavě života a jeho zrození, semínkům, klíčkům a výsevním směsím. Alchymii a zázraku stvoření. Leden v zahradě je vlastně měsícem tráveným v teple domova, pro nás i rostliny, bez ohledu na stáří a druh.

Sezóna 1Epizoda 245. prosinec 2022 45:17

24. O zateplování budov s Mirkem Trojanem

Co je to zateplení domu a proč bychom vlastně měli domy zateplovat? Kolik můžeme zateplením ušetřit a jaké se dnes používají izolační materiály? A jaké jsou trendy v druzích a barvách omítek? To vše a mnohem více jsme probrali s Mirkem Trojanem z divize Weber, firmy Saint Gobain Construction Products CZ a.s.

Sezóna 1Epizoda 231. prosinec 2022 21:12

23. Zahrádkářský bonusový podcast s Petrem Pojarem na téma: Prosinec v zahradě, čte Akram Georgi

Dnešní epizoda bude věnována prosinci v zahradách, především zahradnickým rekapitulacím, zimnímu bádání, plánování a snění. Hlavně však zahrádkářům začínajícím, nepopsaným listům oboru. A jak nejlépe zažehnout jejich kariéru? Zahrádkářskou biblí pod vánočním stromkem. P. S. Nezapomeňte si přečíst náš seriál Rok na zahradě [https://www.ceskestavby.cz/rok-na-zahrade/].

Sezóna 1Epizoda 2221. listopad 2022 08:17

22. Zahrádkářský bonusový podcast s Petrem Pojarem na téma: Nefritová liána, čte Akram Georgi

Dnešní epizoda bude věnována nefritové, respektive smaragdové liáně, mizející krásce filipínských deštných pralesů, kterou dnes najdete spíše v botanických zahradách světa než na Filipínách.

Sezóna 1Epizoda 217. listopad 2022 20:30

21. Zahrádkářský bonusový podcast s Petrem Pojarem na téma: Listopad v zahradě, čte Akram Georgi

Dnešní epizoda bude věnována listopadu v zahradách, především půdě, kompostu, hnoji a hnojení, rytí, zarývání a zapravování, ale i věcem lidským a společenským. A jelikož je listopad opravdu měsícem hmoty, nesmíme zapomenout na hmotu svrchovanou, přehršle listí. Co s ním?

Sezóna 1Epizoda 202. listopad 2022 35:56

20. O řízeném větrání s Jakubem Archalousem

Jak bydlet zdravě a mít dostatek čistého vzduchu, který je důležitý pro naše zdraví a duševní pohodu? Jaké jsou typy větrání a co vlastně dýcháme? Co je rekuperace a jak funguje řízené větrání vzduchu? To vše a mnoho dalšího zaznělo v dalším dílu podcastu s Ing. Jakubem Archalousem z firmy V-systém elektro s.r.o.

Sezóna 1Epizoda 1931. říjen 2022 46:59

19. O úspoře energií s Jiřím Beranovským

Jak na úsporu energií v rodinném domě či v panelovém/bytovém domě? A co když nemám možnost teď cokoliv stavebně změnit? Jaké je východisko a co vše mohu udělat pro větší energetickou soběstačnost? A jak uspořit při každodenních běžných činnostech? To vše a více s hostem našeho podcastu, kterým je Ing. Jiří Beranovský, Ph.D., MBA.

Sezóna 1Epizoda 1814. říjen 2022 21:59

18. Zahrádkářský bonusový podcast s Petrem Pojarem na téma: Říjen v zahradě, čte Akram Georgi

Dnešní epizoda bude věnována říjnu v zahradách, především trvalkám a podzimní péči o ně, ale také mokru a přemokřeným, podmáčeným zahradám. Poslední roky celkem nevídanému jevu, který přinesl letošní konec léta a nástup podzimu. Jak podmáčení zahrad předcházet?

Sezóna 1Epizoda 1719. září 2022 29:00

17. Zahrádkářský bonusový podcast s Petrem Pojarem na téma: Září nejen v zahradě

Dnešní epizoda bude věnována září v zahradách, především cibulovinám a skalkám, ale také houbaření, houbokopům a lanýžům. Nezapomeneme ani na atmosféru a nálady, které září, pro mne nejkrásnější měsíc v roce, přináší.