Plnotučné zero | Bejkův mls
17. leden 2022

Poslechněte si podcast: #15 Druhá zkušenost s darováním krve

Darování krve z pohledu dárce. Jak takový odběr probíhá, na co se personál může ptát a co se dá zažít během vlastního odběru? V 9. díle podcastu jsem zmiňoval svou víru v hladký průběh dalšího odběru. V představách jsem si vizualizoval poloviční čas strávený na sesterně, v případě velmi dobré formy i bez. Kasal jsem se, že první odběr sice nebyl bez ztráty kytičky, ale ani vědomí… Ehmmm 😀 tak takhle jednoduchý to úplně nebylo. Předesílám, že pokud máš rád cizí neštěstí, tak si článek užiješ. Kromě tohoto podcastu a blogu ještě publikuji povídkový podcast "Pochoutkové příběhy". Novinky a tak nějak kolem mě najdeš na sociálních sítích. Odkazy najdeš tady: https://campsite.bio/bejkuvmls [https://campsite.bio/bejkuvmls]

13:11

Plnotučné zero | Bejkův mls

Vydává: Tomáš Shejbal

Ahooj! Vítej ve svět Plnotučného zera, které pro tebe vydávám já a bejk Belador. Hlavním tématem podcastu (a současně blogu) je cesta k nule. Nule odpadu. Mám k tématu co říct, protože přes pět let vedu bezodpadovou domácnost. V každé epizodě se zabývám popisem rozličných střípků nalézaných podél cesty k nule. Bezodpadová domácnost není jen o snižování produkovaného odpadu, ale také samovolně spuštěná cesta k sobě sama. Vedení bezodpadové domácnosti je jakési zastřešení toho všeho. Poslechem každé epizody si můžeš naplňovat potřebu duchovního společenství. Na konci každého dílu budeš mít úsměv na rtech. A také více síly a motivace na kráčení po své vlastní cestě. Ať už je k nule odpadu, nebo… to víš asi nejlíp sám. Blog, Facebook, Instagram a YouTube: https://campsite.bio/bejkuvmls [https://campsite.bio/bejkuvmls] Líbí se ti podcast? Můžeš mi koupit jasmínový čaj a podpořit tak tvorbu dalších dílů! Dostaneš navíc PŘEDNOSTNÍ PŘÍSTUP k novým episodám a PŘÍSTUP k AUDIO-POVÍDKÁM. Díky! https://www.buymeacoffee.com/bejkuvmls [https://www.buymeacoffee.com/bejkuvmls]

Web

Sezóna 49Před 3 týdny 08:18

#49 Jane Goodall: inspirativní myšlenky z knihy 'Kniha o naději'

Kniha o naději je balzámem na duši každého, kdo má rád přírodu. Zároveň je pohlazením při stavech ekologické úzkosti a hledání smyslu... V podcastu se objevují hlavní myšlenky knihy, ale především pak části, které zaujaly mě. Knihu určitě doporučuji k přečtení, pokud tě baví (či zájímá) téma ekologie, udržitelnosti, ochrany životního prostředí, hledání smyslu a něčeho vyššího v životě. Pokud ano, nebojím se knihu obdařit přívlastkem fascinující a velmi uspokojivou. Původní článek [https://bejkuvmls.cz/kniha-o-nadeji/] na blogu. Blog [https://campsite.bio/bejkuvmls], Facebook [https://campsite.bio/bejkuvmls], Instagram [https://campsite.bio/bejkuvmls] a YouTube [https://campsite.bio/bejkuvmls]. Podpoř podcast jasmínovým čajem [https://www.buymeacoffee.com/bejkuvmls]! Navíc dostaneš PŘEDNOSTNÍ PŘÍSTUP k novým episodám a bonusům. Díky!

Sezóna 4815. únor 2023 14:24

#48 Kam se starými knihami? Prodat! Sdílím bohaté zkušenosti.

Kam se starými knihami? Sdílím své zkušenosti se zbavováním se knih. Především za peníze, ale podíváme se i na možnosti darování. Sdílím, které webové platformy používám na prodej knih já, a popisuji, jak na to. Uvádím několik možností, kde se knih zbavit. Ať už chceš mít víc práce a více zisků, nebo se naopak nechceš starat o nic. Také můžeš chtít jen knihy poslat dál do oběhu a peníze tě za ně nezajímají. I na tyhle monžnosti jsem si v podcastu posvítil. Původní článek [https://bejkuvmls.cz/kam-se-starymi-knihami] na blogu. Blog [https://campsite.bio/bejkuvmls], Facebook [https://campsite.bio/bejkuvmls], Instagram [https://campsite.bio/bejkuvmls] a YouTube [https://campsite.bio/bejkuvmls]. Podpoř podcast jasmínovým čajem [https://www.buymeacoffee.com/bejkuvmls]! Navíc dostaneš PŘEDNOSTNÍ PŘÍSTUP k novým episodám a bonusům. Díky!

Sezóna 478. únor 2023 08:57

#47 Textilní odpad v Chile z ČR? Jaké značky byly nacházeny nejvíc?

Textilní odpad v Chile. Za rok se v poušti "ztratí" o 16,5 % více tun, než je hmotnost všech zbývajících nosorožců v Africe. Jak to? Původní článek [https://bejkuvmls.cz/textilni-odpad-v-chille] na blogu. Blog [https://campsite.bio/bejkuvmls], Facebook [https://campsite.bio/bejkuvmls], Instagram [https://campsite.bio/bejkuvmls] a YouTube [https://campsite.bio/bejkuvmls]. Podpoř podcast jasmínovým čajem [https://www.buymeacoffee.com/bejkuvmls]! Navíc dostaneš PŘEDNOSTNÍ PŘÍSTUP k novým episodám a bonusům. Díky!

Sezóna 461. únor 2023 10:23

#46 Reuse centrum Olda žere. Co to je a jak funguje?

Reuse centrum je místo, kam můžeš přinést věci, které ti už neslouží. Věci, kterých se chceš zbavit rychle a bez práce. Reuse centrum je ale také místo, kam si můžeš přijít pro věc, kterou právě potřebuješ. Původní článek [https://bejkuvmls.cz/reuse-centrum] na blogu. Blog [https://campsite.bio/bejkuvmls], Facebook [https://campsite.bio/bejkuvmls], Instagram [https://campsite.bio/bejkuvmls] a YouTube [https://campsite.bio/bejkuvmls]. Podpoř podcast jasmínovým čajem [https://www.buymeacoffee.com/bejkuvmls]! Navíc dostaneš PŘEDNOSTNÍ PŘÍSTUP k novým episodám a bonusům. Díky!

Sezóna 4525. leden 2023 11:37

#45 Plasty v oceánu. Kterých top 5 korporací je jako koza?

Plasty v oceánu? Korporace jako koza? Jasan. Koza totiž nemá vyvinutý svěrač, takže trousí, kudy chodí. Stejně jako korporace trousí plast světem. Ne státy Jihovýchodní Asie, ačkoliv tato mylná představa ve společnosti stále panuje. Původní článek [https://bejkuvmls.cz/plasty-v-oceanu] na blogu. Blog [https://campsite.bio/bejkuvmls], Facebook [https://campsite.bio/bejkuvmls], Instagram [https://campsite.bio/bejkuvmls] a YouTube [https://campsite.bio/bejkuvmls]. Podpoř podcast jasmínovým čajem [https://www.buymeacoffee.com/bejkuvmls]! Navíc dostaneš PŘEDNOSTNÍ PŘÍSTUP k novým episodám a bonusům. Díky!

Sezóna 4418. leden 2023 07:06

#44 Hodiny na Letné. Co je to zas za kok*tinu?!

Hodiny na Letné. Bohulibý počin nebo jen utvrzení konzumní společnosti ve schéma: "ekologie = křik, strašení a hysterie?" Původní článek [https://bejkuvmls.cz/hodiny-na-letne]na blogu. Blog [https://campsite.bio/bejkuvmls], Facebook [https://campsite.bio/bejkuvmls], Instagram [https://campsite.bio/bejkuvmls] a YouTube [https://campsite.bio/bejkuvmls]. Líbí se ti podcast? Můžeš mi koupit jasmínový čaj [https://www.buymeacoffee.com/bejkuvmls] a podpořit tak tvorbu dalších dílů! Dostaneš navíc PŘEDNOSTNÍ PŘÍSTUP k novým episodám a PŘÍSTUP k AUDIO-POVÍDKÁM. Díky!

Sezóna 4311. leden 2023 06:40

#43 Bezodpadová domácnost v roce 2022. Neúprosná čísla a zhodnocení.

Odkrytí karet. Bezodpadová domácnost a její produkce odpadu za rok v kostce. Čísla, srovnání s průměrným obyvatelem ČR, diskuze. Pikantní čteníčko! Původní článek [https://bejkuvmls.cz/bezodpadova-domacnost-v-roce-2022]na blogu. Blog [https://campsite.bio/bejkuvmls], Facebook [https://campsite.bio/bejkuvmls], Instagram [https://campsite.bio/bejkuvmls] a YouTube [https://campsite.bio/bejkuvmls]. Líbí se ti podcast? Můžeš mi koupit jasmínový čaj [https://www.buymeacoffee.com/bejkuvmls] a podpořit tak tvorbu dalších dílů! Dostaneš navíc PŘEDNOSTNÍ PŘÍSTUP k novým episodám a PŘÍSTUP k AUDIO-POVÍDKÁM. Díky!

5. leden 2023 02:48

Začínáme s mlsáním. Bez obalu. Plnotučně.

Ahooj! Vítej ve svět Plnotučného zera, které pro tebe vydávám já a bejk Belador. Hlavním tématem podcastu (a současně blogu) je cesta k nule. Nule odpadu. Mám k tématu co říct, protože přes pět let vedu bezodpadovou domácnost. V každé epizodě se zabývám popisem rozličných střípků nalézaných podél cesty k nule. Bezodpadová domácnost není jen o snižování produkovaného odpadu, ale také samovolně spuštěná cesta k sobě sama. Vedení bezodpadové domácnosti je jakési zastřešení toho všeho. Poslechem každé epizody si můžeš naplňovat potřebu duchovního společenství. Na konci každého dílu budeš mít úsměv na rtech. A také více síly a motivace na kráčení po své vlastní cestě. Ať už je k nule odpadu, nebo… to víš asi nejlíp sám. Blog [https://campsite.bio/bejkuvmls], Facebook [https://campsite.bio/bejkuvmls], Instagram [https://campsite.bio/bejkuvmls] a YouTube [https://campsite.bio/bejkuvmls]. Líbí se ti podcast? Můžeš mi koupit jasmínový čaj [https://www.buymeacoffee.com/bejkuvmls] a podpořit tak tvorbu dalších dílů! Dostaneš navíc PŘEDNOSTNÍ PŘÍSTUP k novým episodám a PŘÍSTUP k AUDIO-POVÍDKÁM. Díky!

Sezóna 4228. prosinec 2022 10:39

#42 Jak si zamilovat Vánoce? Víš ty co? Poradím!

Jak si zamilovat Vánoce? Kde se podle mě skrývá duch adventu a Vánoc a co naopak dvakrát nemusí? 15+ tipů v článku. * Líbil se ti dnešní díl? Můžeš mi koupit jasmínový čaj a podpořit tak mou tvorbu. Současně tím získáš přednostní přístup k novým dílům. Díky! https://www.buymeacoffee.com/bejkuvmls * Odkaz na článek na blogu: https://bejkuvmls.cz/jak-si-zamilovat-vanoce * Odkaz na textovou formu povídky o Boženě volně na: https://www.buymeacoffee.com/bejkuvmls/vanocni-kratka-povidka-neprozivej-vanoce-jako-bozena * Odkaz na audio-verzi povídky o Boženě za čajík na: https://www.buymeacoffee.com/bejkuvmls/vanocni-audio-povidka-neprozivej-vanoce-jako-bozena * FB, IG, YT, měsíční mlsný eko zpravodaj: https://campsite.bio/bejkuvmls

Sezóna 4121. prosinec 2022 06:59

#41 Bioodpad a jeho svoz v roce 2023

Bioodpad a jeho svážení v roce 2023. Rozšíří se v Pardubicích hnědé popelnice? Pokud ano, proč je zřejmě budu využívat jen občas? * Odkaz na článek na blogu: https://bejkuvmls.cz/bioodpad-svoz-2023 [https://bejkuvmls.cz/bioodpad-svoz-2023] * Odkaz na bezodpadové pexeso: http://bejkuvmls.cz/bezodpadove-pexeso/ [http://bejkuvmls.cz/bezodpadove-pexeso/] * Odkaz na originální jmenovky na dárky: http://bit.ly/3BEeVZB [http://bit.ly/3BEeVZB] * FB, IG, YT, měsíční mlsný eko zpravodaj: https://campsite.bio/bejkuvmls [https://campsite.bio/bejkuvmls] * Líbil se ti dnešní díl? Můžeš mi koupit jasmínový čaj a podpořit tak mou tvorbu. Současně tím získáš přednostní přístup k novým dílům. Díky! https://www.buymeacoffee.com/bejkuvmls [https://www.buymeacoffee.com/bejkuvmls]