Epizoda 1417. únor 2022

Poslechněte si podcast: #14 Kdo místo Pešána? Co třeba Patera? A kdo bude tváří změn, po kterých všichni volají?

Málem došlo na sázku. Bude Filip Pešán koučem hokejové reprezentace i na květnovém šampionátu ve Finsku, nebo jsou jeho dny sečteny? Hokejoví redaktoři Sport.cz Martin Kézr a Robert Sára samozřejmě i tuto kruciální otázku řeší v dalším díle podcastu Za mantinelem. A byť mají stejný názor, že Pešán musí skončit, tak odlišně vnímají to, jak se příští týden zachová výkonný výbor svazu. I proto přemýšleli, že se vzájemně vsadí.

58:58

Za mantinelem

Vydává: Sport.cz

Novinky ze světa hokeje. Rozhovory, analýzy a vše o tom co se děje na ledě.

Web

Epizoda 32Před 2 týdny 42:54

#32 Komu prospěje změna adresy v NHL? A proč KHL nejspíš stejně neuvolní hráče reprezentacím?

Není to parné léto jen při pohledu na teploměr, ale pořádně horké týdny jsou i v hokeji, který by přitom v červenci měl mít svou „okurkovou“ sezonu. Jenže v zámořské NHL se odehrály velké hráčské rošády, které se výrazně dotkly také českých hokejistů. K tomu rezonují podpisy dvou českých plejerů v KHL a zároveň se dvě reprezentace připravují na blížící se mistrovství světa. I tom v podcastu Za mantinelem hovoří redaktoři Sport.cz Martin Kézr a Robert Sára.

Epizoda 3128. červen 2022 31:26

#31 Proč Colorado získalo Stanley Cup a kdo převezme Zlatou hokejku? O kouzlu Avalanche a českém souboji P+P

Finále NHL tradičně psalo tečku za hokejovou sezónou. Colorado Avalanche sice slaví triumf po 21 letech, ale odložené mistrovství světa hráčů do 20 let slibuje v zámoří ještě jeden vrchol na začátku srpna. V hokejovém podcastu Za mantinelem se redaktoři Martin Kézr a Marek Burkert zamýšlejí nad tím, v čem je kouzlo vítězů Stanley Cupu. Také jakou roli sehrál jejich generální manažer Joe Sakic a které hráče si do kádru správně vybral. „Udělal správné volby v draftu, kdy našel rozdílové hráče, které utvořili vítězné jádro. Pro Sakika je velkou inspirací Pierre Lacroix, generální manažer těch vítězných sestav Avalanche z let 1996 a 2001,“ říká Burkert, redakční expert na NHL. Zvláštní pozornost podle něj v kádru Colorada patři kapitánovi Gabrielu Landeskogovi a nejužitečnějším hráči letošního play off, teprve 23letém Cale Makarovi. Řeč bude i české stopě v NHL, především o 29. krajanovi s trofejí, kterým je Pavel Francouz. „Je to gólman, který šel do NHL v relativně pozdním věku, ale dokázal na sobě pracovat. Colorado v něm získalo velkou jistotu,“ přibližuje Kézr. Redaktoři diskutují o budoucnosti české dvojice Ondřej Palát a Jan Rutta v dresu Tampy, pro oba bude zřejmě důležité otevřené hráčského trhu. Právě Palát pak bude největším soupeřem Davida Pastrňáka při jeho obhajobě Zlaté hokejky. Oba redakční hokejoví experti hlasují v anketě na prvních dvou místech shodně, v podcastu se dozvíte jak.

Epizoda 3020. červen 2022 40:31

#30 Hadamczik je novým šéfem českého hokeje. Jak má spojit znesvářené prostředí?

Bylo to sedm hodin, které pohnuly s českým hokejem. Sobotní konference, ze které Alois Hadamczik vzešel jako nový prezident svazu, totiž byla i o ostré diskuzi uvnitř hnutí a jen poukázala, jak je zdejší prostředí polarizované. Jak ho sjednotit, zda je to vůbec možné a jaké by měly být první Hadamczikovy činy ve funkci, rozebírají v dalším díle hokejového podcastu Za mantinelem redaktoři Sport.cz Martin Kézr a Robert Sára, kteří se konference osobně účastnili. A přidávají řadu svých postřehů z místa.

Epizoda 2917. červen 2022 48:58

#29 Hadamczik, Šlégr, či někdo jiný? Kdo se stane prezidentem hokejového svazu?

Bronz z mistrovství světa je hráči i příznivci už dostatečně oslaven, bafuňáři si oddechli, že skončilo dlouhé čekání na medaili. Teď však tuzemský hokej čeká ještě jeden veledůležitý zápas, při němž nebude potřeba hokejová zbroj, protože se odehraje v oblecích a bez helem. Na svazový trůn usedne v sobotu po 14 letech nový prezident. Kdo převezme roli Tomáše Krále, který v květnu rezignoval? A kteří z pěti kandidátů mají největší šance? I tom mluví v podcastu Za mantinelem hokejoví redaktoři Sport.cz Martin Kézr a Robert Sára.

Epizoda 2831. květen 2022 31:06

#28 Co reprezentaci přivedlo k bronzu? A nezničí euforii volby prezidenta svazu?

To mistrovství mělo nakonec bronzovou tečku. Jak jeho průběh a především úchvatný závěr prožívali přímo na místě dva reportéři Sport.cz Martin Kézr a Robert Sára? Co považují za klíč, který český tým k medaili přivedl? A nezničí euforii blížící se volby prezidenta hokejového svazu? I to uslyšíte v dalším díle podcastu Za mantinelem.

Epizoda 2725. květen 2022 21:43

#27 Čtvrtfinále s Německem. Vážně jsou Češi jasní favorité?

I po druhém týdnu provází hru hokejové reprezentace na mistrovství světa rozpaky. Po příjezdu Davida Pastrňáka se tým zvedl, proti Americe předvedl vyzrálý výkon, leč jen se jedním gólem. A proti Finsku vyšel úplně naprázdno. Chtěl si vybrat svého čtvrtfinálového soka? A jaká je síla Němců, na které Češi narazí v klíčovém zápase. I o tom je další díl podcastu Za mantinelem, který přímo v Tampere natočili redaktoři Sport.cz Martin Kézr a Robert Sára.

Epizoda 2620. květen 2022 25:39

#26 Pastrňák jako léčitel. Uzdravil hru i psychiku týmu

Další díl hokejového podcastu Za mantinelem natáčeli redaktoři Sport.cz Martin Kézr a Robert Sára přímo v Tampere, kde detailně sledují světový šampionát a reprezentaci. Jaký na ně národní tým udělal dojem? Jak ho zasáhl odjezd Dominika Simona a proč je David Pastrňák léčitel hry i duše? To vše se v podcastu dozvíte.

Epizoda 2512. květen 2022 36:52

#25 Máme tým na zlato? Nebo je třeba krotit optimismus?

Už jen desítky hodin zbývají do startu hokejového mistrovství světa, a tak téma dalšího dílu podcastu Za mantinelem je jasné. Jak silný je český tým, co o něm napověděly vítězné zápasy před šampionátem a kdo by měl být českou jedničkou v brance? I o tom mluví redaktoři Sport.cz Martin Kézr a Robert Sára.

Epizoda 243. květen 2022 41:18

#24 O důvodech konce Varadi, Babišově hlášce i o Jalonenovi neopakujícím Pešánovu chybu

Sezona hokejové extraligy je minulostí, a stejně jako v posledních dvou dohraných slaví zlato opět Třinec. V podcastu webu sport.cz Za mantinelem redaktoři Jan Škvor a Martin Kézr rozebírají, co stojí za mistrovský hattrickem Ocelářů, zastavují se však i u novinky, že nejvyšší soutěž budou od příštího ročníku řídit samotné kluby místo svazu. A řeč pochopitelně dojde i na triumf národního týmu na Českých hrách v Ostravě.

Epizoda 2326. duben 2022 33:55

#23 Jak Plekanec kraloval baráži a Jágr našel svoji novou metu. Také o mistrovské bitvě a perné šichtě reprezentace

Proč Kladno vyhrálo baráž a jakou roli u toho měli Tomáš Plekanec a Jaromír Jágr? Bude platit dosavadní tradice extraligových finále, že kdo za stavu 2:2 vyhraje pátý zápas, zvítězí pak i v šestém a oslaví titul? A kde tlačí bota národní tým před startem Českých hokejových her? Tyto otázky řeší v dalším díle podcastu Za mantinelem redaktoři Martin Kézr a Jan Škvor a snaží se na ně hledat i odpovědi.Při poslechu zjistíte, kdo by měl získat cenu pro nejužitečnějšího hráče extraligy, jestli zůstane Kladno v chomutovském azylu a kde bude hrát Jihlava první ligu, až ji zbourají zimní stadión. Padesátiletý Jágr má zřejmě ještě jednu hokejovou metu před sebou, dozvíte se jakou.Na přetřes přijdou i úvahy, že o mistrovi zřejmě rozhodnou malé detaily, na čí straně jsou trumfy a jestli korunovaci zažijeme ve čtvrtek i sobota. Zarážející je také termínová shoda závěru extraligy a domácího vystoupení národního týmu v Ostravě, kde reprezentanty čeká perná šichta.Na závěr uslyšíte i o tom, kdo a proč vlastně házel předměty na třineckou střídačku při třetím utkání finálové série a zjistíte, že v sedmnáctitisícovém davu v pražské O2 areně se před kamerami neschováte.