Speciál Radiožurnálu
12. prosinec 2022

Poslechněte si podcast: 14:20 Čekání na verdikt

Jaké jsou programové priority Denisy Rohanové? A jaký očekává výsledek rozhodnutí Nejvyššího správního soudu ohledně registrace svojí kandidatury?

02:43

Speciál Radiožurnálu

Vydává: Český rozhlas

Speciální vysílání k různým událostem. Komplexní pohled na aktuální témata, politické debaty i přenos přímo z místa dění.

Web

Před 3 týdny 55:04

S Hamásem nelze dohodnout dvoustátní řešení, jeho cílem je Izrael zlikvidovat, míní politoložka

Od masakru hnutí Hamás v Izraeli uběhl měsíc. Vyznačoval se nebývalou brutalitou, krvelačností a zastihl Izraelce nepříliš připravené. Žádný konflikt na planetě není tak mnohovrstevnatý a komplikovaný. Kdo má největší moc ovlivnit vývoj konfliktu? Jaká je role OSN? A jaké je veřejné mínění Izraelců? Poslechněte si speciální vysílání Radiožurnálu a Českého rozhlasu Plus.

16. říjen 2023 25:49

Největší mobilizace voličů v moderních polských dějinách, komentuje polský novinář

Kdo bude vládnout Polsku v dalších čtyřech letech? Čekají naše severní sousedy zásadní změny? Jak se promítnou výsledky polských voleb do vztahů s Českem, s Ukrajinou nebo z EU? A jak probíhalo související referendum, mimo jiné o unijní migrační dohodě? Poslechněte si speciální vysílání Radiožurnálu.

2. říjen 2023 49:48

Co výsledek voleb vypovídá o současném Slovensku? Poslechněte si povolební Speciál!

Na Slovensku proběhly předčasné parlamentí volby. O hlasy voličů usilovalo 25 politických subjektů. Zvítězila strana Směr - SD, kterou vede trojnásobný premiér Robert Fico. Radiožurnál a Český rozhlas Plus nabízí komentovaný souhrn voleb. Poslechněte si Speciál Jana Pokorného!

4. září 2023 53:32

„Chlapi, jednou se tím budete živit!“ Nevěřili jsme, usmívají se herci Svěrák, Brukner a Čepelka

Legendární Divadlo Járy Cimrmana zahájilo 57. sezónu. Než se otevřela opona, usedli Zdeněk Svěrák, Miloň Čepelka a Petr Brukner k mikrofonům Radiožurnálu. Jaké byly začátky divadla, kdo má na vzniku divadla zásluhu a kde se hercům hraje nejlépe? Poslechněte si speciální vysílání Radiožurnálu s Vladimírem Krocem a Tomášem Malečkem z pardubického divadla.

22. srpen 2023 49:58

„Dnes by to bylo fake news, tehdy jsme říkali, že kecaj.“ Na akci NeverMore 68 vzpomínali pamětníci

Na pražském Výstavišti proběhla akce NeverMore 68. Radiožurnál odtamtud vysílal speciální vysílání Jana Pokorného. Pozvání přijali rozhlasoví pamětníci, bývalí hlasatelé Karel Tejkal a Karel Sedláček, vedoucí Archivních a programových fondů Českého rozhlasu Dušan Radovanovič, historik Milan Bárta a Ester Valtrová ze spolku Díky, že můžem. Poslechněte si vzpomínky i komentáře událostí roku 1968 odborníky.

30. červen 2023 34:12

„Odporovat mu nešlo, pořád jsem cítila strach.“ Poslechněte si Speciál o kauze léčitele z Kutné Hory

Na webu iROZHLAS.cz podrobně informujeme o kauze léčitele Richarda z Kutné Hory. Je velmi výjimečná, překvapivá a i varující. Manipulace, psychický nátlak, náboženské blouznění, nebezpečné rituály. Tím vším se vyznačovala sekta, kterou kolem sebe shromáždil samozvaný léčitel z Kutné Hory. Desítky lidí dovolily tomuto muži, aby zcela ovládl jejich životy. Důsledkem byla v několika případech i smrt. Poslechněte si speciální vysílání Radiožurnálu.

26. červen 2023 24:58

Rusové mají obrovské problémy v systému velení a hodnocení situace, komentuje generál Šedivý

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu byl někdy v posledních dnech na inspekci vojáků na Ukrajině. Zprávu agentura TASS zveřejnila dnes, kdy přesně byl na místě ale není jasné. V sobotu se totiž Moskva potýkala s ozbrojenou vzpourou Wagnerovců. Ta podle francouzského prezidenta Emmanuela Macrona nebo amerického ministra zahraničí Anthonyho Blinkena dokazuje, že ruské velení je vážně rozdělené. Co přesně se o víkendu stalo? Poslechněte si speciální vysílání s odborníky.

11. květen 2023 11:37

Jde o rozhodnutí vlády a nikdo nečekal shodu s opozicí, říkají komentátoři Hartman, Klimeš a Klímová

„Nedá se očekávat, že vláda bude nějakým zásadním způsobem konsolidační balíček měnit,“ míní komentátor Českého rozhlasu Petr Hartman. Své názory na celý balíček pak přidávají i analytička Jana Klímová a komentátor David Klimeš.

11. květen 2023 17:49

„Populace stárne, v důchodové reformě na to reagujeme,“ uvedl Jurečka. Hodnotí David Klimeš

Vláda chce, aby se věk odchodu do důchodu měnil na základě doby dožití. Česko čeká podle Jurečky zpřísnění podmínky pro předčasné důchody, budou za podmínky odpracovaných 40 let. Když lidé odpracují 45 let, tak budou mít podle něj výhodnější parametry.

11. květen 2023 11:55

Katastrofa pro podnikatele, velmi špatná zpráva pro důchodce, kritizuje Karel Havlíček

Místopředseda hnutí ANO a Poslanecké sněmovny Karel Havlíček a místopředseda SPD Radim Fiala.