ZMATKY
3. červenec 2021

Poslechněte si podcast: #13 Porodíte si nejlepšího parťáka na světě!

Patříte mezi maminky, kterým se po příchodu miminka zbortil svět? Ty obavy, že jste špatná máma, nic nezvládáte, a neměla jste ještě pár let počkat? My jsme po porodu takové pocity měly. A teď? Víme, že jsme si porodily svoje nejlepší parťáky na světě. Naše děti milujeme, pořád o nich mluvíme, pořád je fotíme a víme, že stát se mámou je to nejlepší, co nás mohlo potkalo. Děkujeme za poslech! Sledovat nás můžete taky na FB jako Z_matky a na IG jako z_matkypodcast

26:10

ZMATKY

Vydává: Domča a Bára

Podcast dvou matek, které mají v životech a ve výchově svých dětí občas zmatky...

Web

Před šesti dny 50:27

#122 Kousání nehtů a ananas na pizze?! Co učíme naše děti a jaké máme rituály

Dneska si pokecáme o našich rodinných stereotypech, rituálech co máme s dětma, tradicích a tak podobně. Jako jak to u nás doma běžně vypadá, a co těm dětem našima návykama vlastně dáváme do života. Co myslíte, zvládly jsme to bez pomlouvání manželů?

Před 2 týdny 37:53

#120 Chybami se dítě učí, ale běda když nějakou udělá!

Jak reagujete, když si vaše dítě blbě obouvá botu? Zasahujete, nebo ho necháváte ať si na to přijde samo? Myslím, že vás tenhle díl s Domčou překvapíme jaký jsme konzervy. Práskneme taky to, jak často děláme ve výchově chyby my a i malý pomlouváníčko manželů se vejde. Tak směle do toho!

26. srpen 2023 33:02

#118 Co se u nás děje, co je novýho a jak se máme?

Dneska nebudou odbornosti jako obvykle (ha ha :D ), dneska bude pokec. Dlouho jsme vám neřekly, jak se máme a co pořád děláme, tak jsme to teď daly dohromady. Povíme vám, co jsme zažily během prázdnin spolu, nebo každá zvlášť. Domča řekne podrobnosti o stanování v nejhnusnějším počasí během prázdnin. Bára popíše svůj retro život v Táboře. Prozradíme, jak se Zoey zranila nebo jak Domča opouští jednu ze svých prací. Přidáme taky nápady na výlety a mnoho dalšího. Tak hurá na to! :)

12. srpen 2023 37:03

#116 ⁣PROČ na denním programu. Jak ho zvládáme? ft. Zbýk

Je tady volné pokračování minulé epizody, která vyšla na HeroHero a kde řešíme hlášky našich dětí. S Bárou jsme se nedokázaly sejít, znáte to: prázdniny, výlety, stanování, úrazy...tak jsem přizvala svého manžela Zbyňka a rozebrali jsme, jak je to teď u nás teda s tím PROČ. No co vám budu... už se to rozjelo a je to masakr. PROČ je všude kolem nás. Vyskakuje na nás uprostřed noci, hned ráno po probuzení, v autobuse, na kole, při obědě...pořád! Určitě to někteří znát.⁣⁣ Tak si nás poslechněte, doufám, že se v tom najdete a dejte nám vědět, jak to vypadá u vás a jaký nejoblíbenější PROČ vašich dětí máte vy. Napište nám třeba na Instagramu @z_matkypodcast

22. červenec 2023 35:50

#114 Hračky, všude hračky! Co dětem kupujeme a proč neuklízíme?

Taky máte na rodičovské pocit, že pořád jen vaříte, perete, žehlíte a uklízíte hračky? My taky! A tak jsme se jeden den naštvaly a rozhodly jsme se být jedno odpoledne nespoutané - nechat hračky hračkama a raději si o tom uklízení (spíš neuklízení) pokecat. A jak to dopadlo? Dominika podle mě uklízí v pokojíčku Štěpána ještě teď a Bára se na to vyprdla a raději vám nahrála nový díl.

8. červenec 2023 26:21

#112 Práce, drinky a Výměna manželek. Co děláme, když děti usnou?

Právě nahrávám tenhle díl podcastu a jsem ták otrávená! :D Myslela jsem, že půjde Štěpán spát v osm a usnul klasicky po desátý hodině. A mě čeká práce, práce, manžel, navečeřet bych se mohla a ráno vstávám do rozhlasu před šestou :D Ano, dneska vám prozradíme, co se u nás doma děje, když děti usnou. Kromě toho přidáme ještě naše uspávací příběhy, rituály a jestli si dobře pamatuju, budeme určitě, aspoň malinko, pomlouvat manžely. Jako vždy :D

24. červen 2023 40:49

#110 Jaká jste matka podle horoskopu?

Vytáhněte oltáře, krystaly, vykuřovadla a pusťte si náš pekelný EZO díl! Ano, dneska se dozvíme, jak to je. Hurá! Nejenom to, jaký matky jsme my Domča (střelec) a Bára (štír), ale podíváme se na zoubek i těm ostatním. Taky rozebereme jak moc my věříme právě na znamení a na horoskopy, koho jima šikanujeme a jestli na nás sedí, co o nás tvrdí hvězdy. A víte co jsme taky zjistily? Který matky jsou podle znamení ty nej nej nej. Tak si nás poslechněte

10. červen 2023 56:48

#108 Dítě na záchodě, stěhování z Prahy a děti co jedí kameny

Je tady Kris! A s ní i další epizoda plná moudrých řečí, rad a zkušeností. Naposledy tady byla naše nejlepší kamarádka Kris v pátý epizodě, a znovu se tu vyloupla až teď. Když tu s námi byla poprvé, ještě neměla dítě, ještě ani netušila, že zanedlouho otěhotní a byla strašně chytrá (před porodem). Každopádně dneska je to takový uvolněný povídání tří kamarádek, který se viděli po tři čtvrtě roce, všechny tři už mají děti a některý jsou pořád děsně chytrý. Probraly jsme to inkriminované chození na záchod s dětma, Kris prozradila jak velká změna je bydlení na vesnici oproti Praze, a dozvíte se taky, čí dětí papaj kameny a co to s nima dělá. A samozřejmě trochu pomlouváme chlapy.

27. květen 2023 43:13

#106 Vřed u vagíny 2: Snažilky na koníka, vydírání a sexík

Pamatujete si na vřed u vagíny? Nebo cibuli v posteli? Nebo! Na pálivé prdy? Jestli ne, určitě si pusťte naši 40. epizodu, kde jsme vytahovaly nejrůznější debilní dotazy z maminkovských fór. Tenhle díl je totiž volným pokračováním, a že jsme zase objevily perly! A bude i vředík 😀

13. květen 2023 37:34

⁣#104 Spánek našich dětí. Noční děsy a jiné libůstky

Taky jste měli náročnou noc, a chce se vám spát? Tak na týden? Místo ledové sprchy na probuzení si dejte náš nový díl! Snažily jsme se to spočítat jak dlouho jsme se obě pořádně nevyspaly. A pak se na to vyprdly a raději pomlouvaly manžely. Malinko..⁣ 😂 Každopádně Dominika prozradila, jestli Štěpán spí sám ve svém novém pokojíčku, jestli pije v noci mlíčko a vůbec jaký má spánkový režim. Bára zase na kolika mm² postele si s dvěma dětmi a manželem lebedí.