Za mantinelem
Epizoda 1315. únor 2022

Poslechněte si podcast: #13 JÁGR SLAVÍ 50: Jak se dělá rozhovor s č. 68 a co vše lze při něm – zvlášť v Americe - zažít

Všechno nejlepší! Hokejová legenda Jaromír Jágr slaví v úterý padesátiny a byť to před dekádou z jeho úst znělo jen jako vtípek, tak i s pěti křížky na krku pořád hraje. A jelikož je Jágr výjimečnou postavou, tak výjimečné a často tuze inspirativní jsou také rozhovory s ním. Jak se při nich měnil, jaké zážitky při nich může novinář zažít, tak o tom v dalším díle podcastu Za mantinelem budou vyprávět redaktoři Robert Sára a Marek Burkert. Oba s ním zažili desítky interview, několik z nich i v Rusku a na zámořských stadionech.

49:40

Za mantinelem

Vydává: Sport.cz

Novinky ze světa hokeje. Rozhovory, analýzy a vše o tom co se děje na ledě.

Web

Epizoda 57Před týdnem 45:28

Jalonenova šedesátka. Proč teď půjde Kovářovi o hodně a proč pro MS nepočítejme s mnoha posilami z NHL

Už v prosinci kouč české hokejové reprezentace Kari Jalonen hlásil, že upustí od svého předsezonního záměru sestavit tým pro únorový turnaj Euro Hockey Tour výhradně z hráčů do 25 let, a čtvrteční nominací pro Švédské hry to potvrdil. V jeho výběru figurují i zkušení borci jako Kempný, Sobotka, Jan Kovář nebo Jeřábek. Redaktoři Sport.cz Martin Kézr a Jan Škvor v novém díle podcastu Za mantinelem rozebírají právě složení nároďáku pro turnaj v Malmö, zastavují se však i u možných posil z NHL pro květnový světový šampionát v Tampere a Rize.

Epizoda 56Před 2 týdny 43:24

O masakru ve spodku tabulky, chlebu a hrách i o vulgární kritice sudích, jež nemá úroveň

Už jen jedenáct kol zbývá odehrát do konce základní části hokejové extraligy a zejména boj o vyhnutí se poslední příčce a s ní spojenou baráží slibuje velké drama. Redaktoři Sport.cz Martin Kézr a Jan Škvor v novém díle podcastu Za mantinelem rozebírají situaci jednotlivých týmů pohybujících se na spodku tabulky, řeč však přišla i na velmi solidní diváckou návštěvnost soutěže, výkony rozhodčích a jejich kritiku ze strany klubových funkcionářů, stejně jako na blížící se nominaci národního týmu pro únorové Švédské hry.

Epizoda 55Před 3 týdny 48:58

Do branky Lukáše, či Kováře? A do útoku Plekance. Aneb jaký je nejlepší výběr extraligy

Hokejová extraliga se blíží do závěrečné čtvrtiny základní části. A byť ještě zdaleka není jasné, které celky si zajistí přímý postup do čtvrtfinále a na koho zbude pád do baráže, tak už je zřejmé, jací hráči v soutěži hrají prim. Jak by vypadal all star tým redaktorů Sport.cz Martina Kézra a Roberta Sáry a kteří hráči jsou těmi, kvůli nimž se fanoušci ženou do ochozů, si můžete poslechnout v dalším díle podcastu Za mantinelem.

Epizoda 5411. leden 2023 34:59

O Zábranském ve slepé uličce i o Jágrovi, jenž není jako tchýně ale spíš jako Rolling Stones

Hokejová extraliga nezpomaluje, naopak pokračuje ve zběsilém tempu a už zbývá odehrát zhruba jen třetina její základní části. Zatímco v čele tabulky se začíná profilovat čtyřka, která by měla postoupit přímo do čtvrtfinále play off, na opačném pólu se rýsuje pořádné drama. Vždyť devátý Litvínov dělí od posledního Kladna pouhých šest bodů. Primárně právě dění v nejvyšší soutěži se věnují redaktoři Sport.cz Martin Kézr a Jan Škvor v novém díle podcastu Za mantinelem.

Epizoda 536. leden 2023 43:51

Jiříček se mýlí, tenhle tým si pamatovat budeme. O nevídaně vyspělé dvacítce i palci nahoru pro Rulíka

Druhého si nikdo nepamatuje. Takovou větu pronesl po finálové prohře s Kanadou v prodloužení na hokejovém MS dvacítek David Jiříček. Direktoriátem turnaje vyhlášený obránce šampionátu se plete. Navzdory stříbru si parádní jízdu a hlavně výkony českých mladíků budou tuzemští fanoušci dlouho pamatovat. Právě skončenému podniku v Halifaxu a Monctonu se se věnují redaktoři Sport.cz Martin Kézr a Jan Škvor v novém díle podcastu Za mantinelem. Došlo však i na domácí extraligu a Jaromíra Jágra, jenž se dočkal prvního soutěžního gólu po padesátce.

Epizoda 5219. prosinec 2022 54:31

O dírách ve svazové truhle i o dírách ve hře reprezentace

Český hokej má za sebou divoký týden, který navzdory dvěma výhrám reprezentace na Švýcarských hokejových hrách příliš úsměvu nepřinesl. A nejde jen o hodně kostrbatou hru, kterou národní tým na turnaji EHT předvedl, ale především o šílenosti, jež vynesl na svět hospodářský audit svazu. Jak je možné, že se z pokladny rozkutálely stamiliony korun, aniž by kdokoliv zvedl varovný prst či sešlápl brzdu? Také to rozebírají v podcastu Za mantinelem hokejoví reportéři Sport.cz Martin Kézr a Robert Sára.

Epizoda 5115. prosinec 2022 40:27

O Jágrově hokejové duši, Rulíkově umu vysvětlit, proč nejede Haas či vnukovi Josefa Augusty

Tuzemský hokej tento týden není jen o prošustrovaných milionech na svazu, ale i o samotné hře. Národní tým odehraje nový turnaj jménem Švýcarské hokejové hry, v němž vzhledem k duelu ve Finsku hned dvakrát narazí na domácí celek, reprezentační dvacítka zase už odjela do Kanady, kde ji na přelomu roku čeká světový šampionát. A byť teď extraliga odpočívá, tak stále rezonuje comeback Jaromíra Jágra. Také tyto události rozebírají v pravidelném podcastu Za mantinelem reportéři Sport.cz Martin Kézr a Robert Sára.

Epizoda 508. prosinec 2022 39:47

Naštval Lakatoš kouče Jalonena svou dovolenou, nebo udělal ještě jiný přešlap?

Obvyklé bývá v rozhovorech otevřený, klidně s dalšími trenéry sdílí své know-how. Jenže tentokrát kouč hokejové reprezentace Kari Jalonen zůstal až překvapivě tajemný a jeho nominační opomenutí – byť naprosto legitimní – nejproduktivnějšího hráče extraligy Dominika Lakatoše je zahaleno v mlze. Skutečně nezařadil do výběru pro turnaj ve Švýcarsku, protože se mu na jaře omluvil kvůli zranění, aby pak odjel na dovolenou do Dubaje? Nebo je záhada ještě v něčem jiném? Také o tom mluví v tradičním podcastu Za mantinelem reportéři Sport.cz Martin Kézr a Robert Sára.

Epizoda 491. prosinec 2022 46:25

O pardubickém áčku i béčku, dvou tvářích Hradce, Hořavově léčbě a kandidátech na baráž

Základní část hokejové extraligy se v neděli ocitne ve své polovině, a tak se tradiční hokejový podcast Za mantinelem tentokrát zaměřil na aktuální situaci v soutěži. Je dobře, že skončila vítězná šňůra Pardubic? Proč Hradec Králové šlape v Lize mistrů a v domácí soutěži se střelecky trápí? A mezi kým se nejspíš bude rozhodovat o barážistovi? Také o tom mluví v podcastu hokejoví redaktoři Martin Kézr a Robert Sára.

Epizoda 4824. listopad 2022 23:11

O hokejové síle Hradce, Pardubic i té osobní Jaromíra Jágra

Tuzemská hokejová síla je teď nebývale koncentrována ve východních Čechách a dva velcí rivalové, jako by se předháněli, kdo se blýskne víc. A tak když Pardubice od začátku sezony dominují extralize, kde si díky úternímu vítězství nad Vítkovicemi vybudovaly už sedmibodový náskok, hradecký Mountfield se alespoň rozhodl kontrovat postupem do čtvrtfinále Ligy mistrů. A ze hry vyřadil švédského mistra Färjestad, což je slušný kousek. Také o tom je další díl hokejového podcastu Za mantinelem, kterým vás provázejí Martin Kézr a Robert Sára.