Junior Guru podcast
Epizoda 215. leden 2022

Poslechněte si podcast: #1 Jiří Psotka (Red Hat) o hledání první práce v IT

V prvním díle uslyšíš Jirku Psotku, seniorního recruitera v Red Hatu. Dozvíš se, jak se jako junior připravit na výběrové řízení – od bezchybného CV, až po samotný pohovor. Hledáš první uplatnění v IT světě a hodilo by se ti pár tipů do začátku? Tak tohle je díl pro tebe!

55:26

Junior Guru podcast

Vydává: Pája Froňková and Honza Javorek

Jsme tu pro všechny juniory v IT! Jak začít s programováním? Jak najít práci v IT? Přinášíme odpovědi, inspiraci, motivaci.

Web

Epizoda 15Před týdnem 31:46

#14 Lukáš Kubec (Green Fox Academy) o cestě z KFC na software developera a mentora programování

Od Lukáše se v novém díle podcastu dozvíte, jaká byla jeho cesta od zaměstnance KFC až k pozici software developera ve společnosti MIBCON. Proč si pro svoji rekvalifikaci zvolil bootcamp od Green Fox Academy? Proč se později rozhodl pokračovat jako mentor? Co by v obecné rovině doporučil lidem, kteří uvažují o kariérní změně? Epizoda vznikla v rámci placeného partnerství [https://junior.guru/open/greenfox] s firmou Green Fox Academy [https://www.greenfoxacademy.cz/?utm_source=juniorguru&utm_medium=podcast&utm_campaign=partnership]

Epizoda 1416. únor 2023 27:44

#13 Tomáš Ervín Dombrovský (LMC) nejen o IT sektoru v Česku

Pája si tentokrát pozvala Tomáše Ervína Dombrovského, hlavního analytika firmy LMC (jobs.cz, prace.cz, seduo.cz). Proč je u nás pořád problém sehnat dostatek programátorů? Jak si udržet přehled o své ceně na trhu práce? Sebere umělá inteligence programátorům práci?

Epizoda 1315. leden 2023 36:15

#12 Veronika Gabrielová (Aimful) o efektivním kariérním růstu

Do prvního dílu v novém roce si Pája pozvala Verču Gabrielovou. Ačkoliv IT na škole nikdy nestudovala, má dnes za sebou už sedmiletou kariéru vývojářky. Jak se dostala k první práci v oboru? Jak by radila zpracovávat zpětnou vazbu? Jak na zákeřný impostor syndrom? Proč je dobré chodit na pohovory, i když práci zrovna nehledáte? Co by udělala jinak při vyjednávání o mzdě?

Epizoda 1215. prosinec 2022 28:22

#11 Lukáš Konarovský (Fakturoid) o podnikání, třeba i v IT

V tomto díle si Pája povídá s Lukášem Konarovským, podnikatelem a spoluzakladatelem firmy Fakturoid. Jak se Lukáš dostal k IT a k podnikání? Co je podle něj na podnikání nejtěžší? Co naopak možná vnímáme jako větší problém, než ve skutečnosti je? Pokud přemýšlíš nad podnikáním (třeba zrovna v IT) je tento díl přesně pro tebe! Epizoda vznikla v rámci placeného partnerství [https://junior.guru/open/fakturoid] s firmou Fakturoid [https://www.fakturoid.cz/?utm_source=juniorguru&utm_medium=podcast&utm_campaign=partnership]

Epizoda 1115. listopad 2022 36:15

#10 Klára Šťouračová (Productboard) o úspěšném startu kariéry v IT

V desátém díle si můžeš poslechnout Kláru Šťouračovou, která se už 7 let pohybuje na různých HR a People pozicích v technologických firmách. Kromě toho spoluzaložila makeITtoday, úspěšné kurzy programovaní pro děti. Jakých si za svoji kariéru všimla trendů v IT odvětví? Jak podle ní správně nastartovat kariéru? A proč si myslí, že je důležité děti vést k počítačové gramotnosti?

Epizoda 1014. říjen 2022 31:16

#9 Markéta Lourenco (Mews) o cestě od lingvistiky k datové analýze

Do devátého dílu si Pája pozvala Markétu Lourenco, původně vystudovanou lingvistku a v současnosti datovou analytičku ve firmě Mews. Vypráví o tom, co ji přimělo vyzkoušet svět IT, jak hladce se jí podařilo získat první datovou pozici a co její práce obnáší.

Epizoda 914. září 2022 31:31

#8 Michal Matuška (SUPERKODERS) o leadershipu a juniorech

Osmý díl podcastu patří Michalu Matuškovi, frontend developerovi a spoluzakladateli firmy SUPERKODERS. S Pájou si povídá o tom, jak se on sám dostal k programování, co by poradil někomu, kdo začíná dnes, nebo o tom, co hledá na pohovorech u juniorů.

Epizoda 816. červenec 2022 25:46

#7 Mia Bajić (Seznam) o cestě z Bosny do českého Seznamu

V sedmém díle podcastu si Pája povídá s Miou Bajić, Python developerkou v Seznamu. Mia prozradí, jak se vůbec dostala z Bosny do České republiky a jakou cestu zvolila, aby získala práci v IT. Poslechni si, co říká na studium programování na vysoké škole a co jí pomohlo v její kariéře.

Epizoda 714. červen 2022 30:01

#6 Markéta Willis (Applifting) o její cestě k IT a učení (se) programování

Do šestého dílu si Pája pozvala Markétu Willis. Ačkoliv Markéta vystudovala pedagogickou fakultu, teď se živí jako frontend developerka ve společnosti Applifting. Kromě toho ještě stíhá lektorovat pro Czechitas. Dozvíš se, jaká byla její cesta k programování a uslyšíš i o jejích zkušenostech z lektorování.

Epizoda 615. květen 2022 31:34

#5 Petr Přibil (Tatanka) o změně kariéry od lesníka až k Python developerovi

V pátém díle se s Pájou podělil o svoji zkušenost Petr Přibil alias Tatanka. Pracuje čerstvě jako juniorní Python vývojář, přitom ještě nedávno byl obchodník a předtím dělal v lesnictví. Co mu na začátku nejvíce pomohlo a co by udělal jinak? Co by poradil těm, kdo chtějí odejít z rozjeté kariéry na juniorní místo v IT?