Hlas Heroine
Sezóna 1Epizoda 327. únor 2021

Poslechněte si podcast: #03 - Šárka Kabátová, novinářka

Šárka Kabátová je novinářka a dokumentaristka. Vydává se s kamerou mezi fotbalové chuligány, fanoušky skupiny Ortel nebo odpůrce roušek a podává svědectví o tom, jak uvažují a co prožívají zastánci často extrémních názorů. Do vyhrocených situací se vydává s lidskostí, pochopením a velkou odvahou. Povídáme si o její práci, o tom, jak se vyrovnává s online útoky nebo proč si nejčastěji vybírá těžká a tíživá témata.

39:38

Hlas Heroine

Vydává: Hlas Heroine

Podcast způsobující nezávislost. Hlasy žen, které umějí ostatním změnit pohled na svět.

Web

Epizoda 2Před 2 týdny 42:50

Rozkoš #2: Swingers a orgie: Kde hledají páry neobvyklé sexuální zážitky

Jak to skutečně vypadá na swingers párty? Kdo chodí na BDSM akce a jak takový zážitek může obohatit sexuální život v páru?  „Sama jsem byla plná předsudků a špatného očekávání,“ přiznává moderátorka podcastu Markéta svou představu, než na takovou akci vyrazila. Své zkušenosti ve druhém díle podcastové série Rozkoš sdílí Lucie, která na swingers párty chodí již několik let s manželem, a Vendelín, zkušený návštěvník BDSM akcí, které umožňují neobyčejné a nezapomenutelné zážitky. Máte otázky k tématu, nebo se s námi chcete podělit o svůj podobný příběh? Napište na redakce@heroine.cz [redakce@heroine.cz]. Magazín Heroine můžete sledovat na sociálních sítích: Facebook [https://www.facebook.com/heroine.cz/], Instagram [https://www.instagram.com/casopisheroine/] či Twitter [https://twitter.com/Heroine_cz]. Více na www.heroine.cz [http://www.heroine.cz/]. Moderátorka: Markéta Ostrá, Editorka: Veronika Vlachová, Produkce: Raw Audio [http://rawaudio.cz/]

Epizoda 117. únor 2023 37:25

Rozkoš #1: Nastal čas úpadku monogamie? Jak vypadají otevřené vztahy doopravdy

Manželská krize přivedla Markétu s Marcelem k dohodě, že zůstanou navždy spolu, budou vychovávat dítě a jezdit na dovolené, ale intimní potěšení budou hledat v náručí jiných. Konsensuální nemonogamii coby typ vztahu vnímají jako to nejlepší řešení, které je dělá šťastnými. Neya si se svými čtyřmi partnery musela nastavit pravidla, aby jejich polyamorní vztah perfektně fungoval. „Jen jeden vyvolený neexistuje, to je pohádka, opusťte tu myšlenku,“ říká v podcastu webu Heroine.cz a vyvrací v něm i spoustu mýtů, které jsou s tímto typem vztahu nejčastěji spojené. Máte otázky k tématu, chcete se podělit se svým podobným příběhem? Napište na redakce@heroine.cz [redakce@heroine.cz]. Magazín Heroine můžete sledovat na sociálních sítích: Facebook [https://www.facebook.com/heroine.cz], Instagram [https://www.instagram.com/casopisheroine] či Twitter [https://twitter.com/Heroine_cz]. Více na www.heroine.cz [https://www.heroine.cz/]. Moderátorka: Markéta Ostrá, Editorka: Veronika Vlachová, Produkce: Raw Audio [http://rawaudio.cz/]

Sezóna 1Epizoda 19. únor 2023 02:15

Teaser Hlas Heroine: Rozkoš

Ve speciální podcastové sérii pro Heroine s názvem Rozkoš prozkoumá Markéta Ostrá rozmanité podoby sexuální slasti. Ve třech epizodách a jednom bonusovém díle posluchačstvo zavede na orgie, ukáže nekonformní podoby vztahů a částečně odhalí i něco ze svého soukromého života. Od 17. února si můžete podcast poslechnout na webu Heroine.cz a podcastových platformách jako Spotify [https://open.spotify.com/show/101OEKB9r3akmkJ4BbjuPz] a Apple Podcasts [https://podcasts.apple.com/cz/podcast/hlas-heroine/id1547299675]. Heroine můžete sledovat na sociálních sítích: Facebook [https://www.facebook.com/heroine.cz], Instagram [https://www.instagram.com/casopisheroine/] či Twitter [https://twitter.com/Heroine_cz].  Své dotazy, náměty či připomínky můžete zasílat na mail: redakce@heroine.cz.  

Sezóna 1Epizoda 55. prosinec 2022 19:55

Neznámé hrdinky #5 Dorothy Lawrence: V převleku za muže vyrazila do války

Příběh Dorothy Lawrence, britské novinářky, která v roce 1915 v převleku za vojáka deset dní mapovala dění přímo na frontě, představuje spisovatelka Markéta Lukášková v poslední epizodě podcastu Heroine Neznámé hrdinky.

Sezóna 1Epizoda 429. listopad 2022 19:03

Neznámé hrdinky #4 Marie Schmolková: Během II. světové války zachránila tisíce Židů

Bez jejího přičinění by sir Nicholas Winton z Československa patrně nikdy neodvezl stovky židovských dětí. Sama je v našich dějinách téměř anonymní postavou, přitom Marie Schmolková, politička, sociální pracovnice a přesvědčená sionistka, pro záchranu československých Židů riskovala život. Její osud zmapovala spisovatelka Markéta Lukášková, která Schmolkovou představuje ve čtvrtém díle podcastu Heroine Neznámé hrdinky. 

Sezóna 1Epizoda 322. listopad 2022 22:08

Neznámé hrdinky #3 Barbara Lauwers: Česká špionka ve službách spojenců vedla psychologickou válku s Hitlerem

Rodačka z Československa vedla ve čtyřicátých letech úspěšnou psychologickou válku proti nacistům a dařilo se jí demoralizovat německou armádu. Barbara Lauwers, původním jménem Božena Hauserová, patří v USA k největším hrdinkám válečné špionáže a odpočívá na Arlingtonském národním hřbitově po boku prezidentů. Poslechněte si její příběh od Markéty Lukáškové v dalším díle podcastu Heroine Neznámé hrdinky.

Sezóna 1Epizoda 215. listopad 2022 20:44

Neznámé hrdinky #2 Cecilia Payne: Byla jen asistentka a rozklíčovala složení hvězd

Z čeho se skládají hvězdy? Otázka, která ovlivnila studium astronomie na desítky let dopředu. Odpověď na ni našla vědkyně Cecilia Payne, která se navzdory svým objevům stala profesorkou až v druhé polovině 50. let. Její příběh zmapovala Markéta Lukášková v druhé epizodě podcastu Heroine Neznámé hrdinky.

Sezóna 1Epizoda 18. listopad 2022 32:20

Neznámé hrdinky #1 Andrée de Jongh: Převáděla britské vojáky z okupované Belgie

Pašovala vojáky přes hory. Markéta Lukášková popisuje jednu z nejtěžších válečných misí belgické odbojářky Andrée de Jongh. Vojáci jí říkali Dédée, v překladu „malá matka“. Nebylo jí ještě ani pětadvacet, když začala převádět britské jednotky z německou armádou okupované Belgie. Během druhé světové války pomohla dopravit domů asi osm set mužů po strastiplné cestě přes Pyreneje. Nikdo nečekal, že by takovou náročnou a nebezpečnou operaci mohla vést žena.  Neznámé hrdinky je nová podcastová série, kterou pro Heroine připravila spisovatelka a publicistka Markéta Lukášková. Seriál postupně představí statečné ženy, které vypadly z učebnic dějepisu i přesto, že dokázaly změnit běh světa.

Sezóna 3Epizoda 922. prosinec 2021 42:41

#31 - s Adélou Horákovou o stejnopohlavních manželstvích

Adéla Horáková je nepřehlédnutelnou tváří kampaně Jsme fér, která usiluje o uzákonění stejnopohlavních manželství v ČR. 

Sezóna 3Epizoda 815. prosinec 2021 38:15

#30 - s Marií Šabackou o klimatické změně

Marie Šabacká je bioložka se specializací na polární oblasti; v poslední době je ale ve veřejném prostoru stále více vidět jako člověk, vyjadřující se ke klimatické změně. Ta je i tématem tohoto dílu Hlasu Heroine.