ROŽNI!
Sezóna 1Epizoda 28. březen 2020

Poslechněte si podcast: #02 Martin Bazala, CEO Raynet

Co je klíčové pro plánování a řízení obchodu? Jak komunikovat se zaměstnanci? A na co rozhodně nezapomenout při uvedení nového produktu na trh? S korepetitorem (rozuměj CEO) vývojářské společnosti Raynet se budeme bavit o budování firmy, o obchodu a o firemní kultuře. Martin Bazala už patnáct let šéfuje společnosti Raynet. Jejich CRM systém najdeš ve 110 zemích světa. Všechno to přitom řídí ze své kanceláře nad porubským Mekáčem.

01:05:15

ROŽNI!

Vydává: Patrioti MSK

Posvítíme si na podnikání v Moravskoslezském kraji. Rozhovory s patrioty, kteří mají co říct, o podnikání, které má budoucnost. Nejposlouchanější a nejvtipnější business podcast Moravskoslezského kraje uvádí Tomáš Buchwaldek a Martin Hykel.

Web

Sezóna 2Epizoda 7Před týdnem 27:15

#7 15. Setkání Patriotů MSK: Umění budovat firmu

Speciální epizoda. Proč potřebujeme rozvíjet umění budovat firmu? A mít jiskru v oku? Co se dozvíte na patnáctém ročníku největší podnikatelské akci v Moravskoslezském kraji, prozrazuje duchovní otec Patriotů MSK Tomáš Buchwaldek a moderátor Daniel Konczyna. Jaké to bylo a jaké to bude? Kdo jsou naši řečníci, proč jsme je vybrali a co se od nich dozvíte? Která témata budeme opravdu ždímat? A co má společného přerovská střelnice, Tomáš Baťa a Setkání?  Inspirujte se a propojte se na 15. Setkání Patriotů MSK. Vystoupí majitel firmy Fosfa Ivan Baťka (Firma jako živý organismus), zakladatelka Queens Lenka Ondruchová (Založit. Vybudovat. Prodat.) a ředitel Nemocnice Havířov Norbert Schellong (Rozpumpujte firemní kulturu a inovace).  Vstupenky právě v prodeji: setkani.patriotimsk.cz. V ROŽNI! si každý měsíc svítíme na podnikání v Moravskoslezském kraji. Nejposlouchanější a nejvtipnější business podcast regionu uvádí Tomáš Buchwaldek a Martin Hykel.

Sezóna 1Epizoda 628. červenec 2022 39:33

#6 Jaroslav Baďura o médiích a Magazínu PATRIOT

Jarek je moravský mediální magnát, patriot a šéfredaktor & vydavatel Magazínu PATRIOT. Proč vydává papírový časopis? Kolik to celé stojí? A jaké bylo dělat mluvčího Baníku v neklidné době? V letním ROŽNI! se bavíme o mediální scéně, o patriotismu, o silných příbězích. Zajímá nás, jak se z plátku dělaného na koleni stalo lokální vydavatelství s celorepublikově největším dosahem. Vyhraje pravda, nebo kvalitní příběh? Co pojí Patrioty MSK a Magazín PATRIOT? A opravdu má ještě papír význam — třeba v inzerci? Jaroslav Baďura je celoživotní novinář, reportér a investigativec. Začínal v ostravské redakci Mladé fronty DNES, odkud v roce 2012 odešel z šéfredaktorské pozice. Od jara 2014 do jara 2015 působil jako mluvčí FC Baník Ostrava. Ve stejném roce založil online portál Magazín PATRIOT se zprávami z Moravskoslezského kraje. Dnes vychází i jako měsíčník a expanduje do Zlínského a Olomouckého kraje. V ROŽNI! si každý měsíc svítíme na podnikání v Moravskoslezském kraji. Nejposlouchanější a nejvtipnější business podcast regionu uvádí Tomáš Buchwaldek a Martin Hykel.

Sezóna 2Epizoda 531. květen 2022 41:28

#5 Tomáš Vrátný o inovacích, managementu a Rallye Dakar

Tomáš velí víceoborové strategické (a patriotistické) skupině OSTRA GROUP. Jaké to je, řídit velkou skupinu propojených firem z různých oborů? V květnovém ROŽNI! se zamýšlíme nad strategickým řízením, patriotismem a sponzoringem. Bavíme se o řízení živých organismů skrze delegování a alchymistickém hledání správného mixu racia a intuice. Jak mohou společné emoce překlenout změnu? A jak se pěstují inovace? Dozvíte se taky, jak se buduje víceúčelová sportovní hala v širším centru Ostravy a jak to skutečně vypadá na Rallye Dakar. Tomáš Vrátný je předsedou představenstva skupiny OSTRA GROUP, která poskytuje služby pro osobní a nákladní dopravu, zdokonaluje jízdní vlastnosti vozidel a zajišťuje podmínky pro podnikání a bydlení. Zkušenosti sbírá už více než 70 let – její součástí je třeba ČSAD Ostrava. V ROŽNI! si každý měsíc svítíme na podnikání v Moravskoslezském kraji. Nejposlouchanější a nejvtipnější business podcast regionu uvádí Tomáš Buchwaldek a Martin Hykel.

Sezóna 2Epizoda 410. duben 2022 44:33

#4 Jan a Michal Kapolkovi o gastru, franšízingu a vytrvalosti

Jejich burrita se balí v devíti městech. Se sto padesáti zaměstnanci mají obrat ve středních desítkách milionů… A krize nekrize si drží 85% meziroční růst. Jak to dělají, když ze všech stran slyšíme, že podnikání v gastru je na hranici nemožného? V dubnovém ROŽNI! si povídáme s bratry Kapolkovými, kteří založili síť mexických restaurací Los Capolitos. O tom, jak to chodí v gastru, jak se stát franšízantem, jak franšízorem a jak být flexibilní, nezavírat a negativní přetvořit v pozitivní. Zjistíte, proč založili gastrosíť, jak dlouho trvalo, než se dostali do černých čísel a proč vůbec Los Capolitos nemá pobočku v jejich rodném Havířově. Bráchové Jan a Michal Kapolkovi stojí za úspěšnou rodinnou gastrosítí Los Capolitos. Honza původně studoval stavařinu, ale jeho cesta na architektuře skončila ve třeťáku, kdy už mu to nedávalo smysl a zároveň ho pohřbila zkouška ze statiky. Ve stejné době starší Michal navrhl, že by mohli otevřít první pobočku ve Frýdku-Místku, v právě budovaném OC Frýda. Jak řekli, tak udělali. Dva roky křesali koncept mexického jídla, na kterém byli závislí, k dokonalosti. Dnes jejich restaurace najdete dvakrát v Ostravě, v Brně, Frýdku-Místku, Kladnu, Liberci, Olomouci, Opavě a Hradci Králové. V ROŽNI! si každý měsíc svítíme na podnikání v Moravskoslezském kraji. Nejposlouchanější a nejvtipnější business podcast regionu uvádí Tomáš Buchwaldek a Martin Hykel.

Sezóna 2Epizoda 313. březen 2022 50:03

#3 Vladimír Skórka o showbusinessu a brandu

Kdo by neznal Lajnu, Pečeného sněhuláka nebo Ligu mužské moudrosti? Za těmito kulty místního humoru stojí havířovský patriot Vladimír Skórka. V březnovém ROŽNI! si povídáme o tajích televizního průmyslu, seriálové produkci i o tom, jestli se z Ostravy někdy může stát filmová hvězda. Dozvíte se, jak se dnes podniká v showbusinessu, kolik stojí dobrý seriál a jak ho natočit, kde je hrana v kontroverzi a jestli jinde chápou břitký moravskoslezský humor. A dotkneme se i marketingu a brandingu! Zjistíte, jak přitáhnout skvělé lidi, proč se zajímat o archetypy lidí i firem a proč brand balit, ale nefejkovat. Vladimír Skórka je muž mnoha rolí – režisér, producent, kreativec a hlavně patriot haviřovský (bez překlepu). Spoluzaložil a kreativně vede úspěšnou marketingovou agenturu Studio Created. Režisérsky nebo producentsky stojí za seriály Národní házená, sKORO NA mizině, Co ste hasiči, Lajna, Liga mužské moudrosti nebo Hrobári a pořadem Pečený sněhulák.  V ROŽNI! si každý měsíc svítíme na podnikání v Moravskoslezském kraji. Nejposlouchanější a nejvtipnější business podcast regionu uvádí Tomáš Buchwaldek a Martin Hykel.

Sezóna 2Epizoda 214. únor 2022 42:59

#2 Antonín Krumnikl o obchodu a nemovitostech

„Realitní makléř v Ostravě“ je jen jeden: Antonín Krumnikl. Za deset let v realitách uskutečnil osm stovek obchodních transakcí a začal se starat o tři stovky investičních bytů a nemovitostí. V únorovém ROŽNI! si povídáme o tom, jak zčeřil ostravský realitní trh, jak zaujmout a prodávat a jak si malými i velkými kroky vybudovat silný brand. Dozvíte se, kolik dnů trvá vymyslet jedno virální video, jak vyvolat tu správnou kreativní múzu, co dávat na TikTok a kolik alter eg může takový realiťák mít. A Tomáš hned na začátku odhalí jedno velké jméno dalšího Setkání Patriotů MSK. Antonín Krumnikl poskytuje nadstandardní realitní služby v Ostravě a okolí. Začínal pod hlavičkou RE/MAX, od roku 2018 buduje vlastní brand realitního makléře v Ostravě. Za tu dobu si prošel hromadou nepadnoucích obleků a jedním fuck-upem, který skončil až exekucí. Dnes je jedním z nejznámějších makléřů v Česku a je jen otázkou času, kdy se v jeho virálních videech propagujících nemovitosti objeví některá z holywoodských hvězd… V ROŽNI! si každý měsíc svítíme na podnikání v Moravskoslezském kraji. Nejposlouchanější a nejvtipnější business podcast regionu uvádí Tomáš Buchwaldek a Martin Hykel.

Sezóna 2Epizoda 126. leden 2022 37:40

#1 René Müller o tom, jak rožnout a zase zhasnout ve své firmě

Hranolkový král René Müller je start-upová modla. Do svých třicetin zvládl nažhavit fajnové hranolky, a ještě vyexitovat za střední desítky milionů. V prvním ROŽNI! si povídáme o tom, jak vypadal jeho turbulentní rok, co má teď za lubem a jak model start-upu dotáhnout do zdárného sell-outu. Dozvíte se, jak se doopravdy prodává firma, po čem touží všichni start-upisti, jaké jsou trable s pojmenováním nové firmy a jak se dostat do žebříčků Forbesu a Esquire. A jestli jsou vám (tak jako Tomovi) stále cizí pojmy NFT, Ethereum a blockchain, René vám je rád znovu vysvětlí. René Müller spoluzaložil známou hranolkárnu FÆNCY FRIES. Začínali v malém stánku na fesťáku, dopracovali to na franšízovou síť ve třinácti českých městech. Po covidu a odchodu z konceptu smažených brambor zakotvil René v pražské skupině Premium Design Group jako ředitel vývoje. Naštěstí nezapomněl na své vystoupení na Setkání Patriotů MSK a po sedmi měsících se přestěhoval zpět do rodné Ostravy. Dnes ho baví přeměna dlouho opuštěného hotelu Metropol na Slezské Ostravě. V ROŽNI! si každý měsíc svítíme na podnikání v Moravskoslezském kraji. Nejposlouchanější a nejvtipnější business podcast regionu uvádí Tomáš Buchwaldek a Martin Hykel.

Sezóna 1Epizoda 1620. prosinec 2021 31:36

#16 Naposled?

Poslední díl… první řady našeho podcastu o podnikání a o životě. Brzy se vrátíme svěží, ještě vtipnější a s řadou zajímavých hostů. Poslechněte si, kdo vás podcastem provede v nové sezoně a co na vás chystáme příští rok. Pár spoilerů: vydáme se vlakem za jedním z nejmladších českých miliardářů pro podnikatelské rady, pozveme známou ekonomku pro vlastní makroanalýzu a zahrajeme si zajímavou business hru. Bez vás to ale nezvládneme! Navrhněte nám nové jméno pro náš podcast – nejlepší návrh odměníme lahví dobrého rumu. Tipy posílejte na info@patriotimsk.cz [info@patriotimsk.cz].

Sezóna 1Epizoda 1522. listopad 2021 53:27

#15 Zbyněk Pavlačík, CEO Jagello 2000

Jak se promění legendární Dny NATO v Ostravě ve své třetí dekádě? Jak vypadá organizace takové mezinárodní akce? Jak hodnotí bezpečnostní situaci u nás i ve světě klíčový člen české bezpečnostní komunity? Co je nejjednodušší cesta, jak se dostat do problémů? A jak si vybudovat kvalitní osobní vazby a získat renomé? Dalším hostem našeho podnikatelského podcastu je zakladatel největší letecko-armádně-bezpečnostní akce ve střední Evropě a CEO pořádajícího spolku Jagello 2000 Zbyněk Pavlačík. Povídali jsme si o posledním ročníku a zákulisí Dnů NATO v Ostravě, bezpečnostní situaci a networkingu. Víte třeba, co to znamená „mít výtlak“?

Sezóna 1Epizoda 1426. září 2021 30:12

#14 Speciál o 14. Setkání Patriotů MSK: Udržitelnost nejen v podnikání

Jak definitivně transformovat hornickou minulost? Jak nezbankrotovat? A jak se z toho všeho nezbláznit? Letos se zaměříme na udržitelný růst a rozvoj. Do studia jsme proto pozvali nejpovolanějšího z povolaných, aby vám téma naší podnikatelské konference osvětlil… A dobře, trochu prodal. Dozvíte se i utajované zákulisní informace! Hostem speciální epizody o 14. Setkání Patriotů MSK je Daniel Konczyna – ostravský patriot, společník ve firmě BeePartner, hrdý otec dvou dětí a v neposlední řadě moderátor naší říjnové podnikatelské konference. Vstupenky rychle mizí na patriotimsk.cz/vstupenky.